Červený trpaslík (1988) (seriál)

Pohodový Lister, nesnesitelný Rimmer, nenapodobitelný Kocour, nejhloupější nejchytřejší počítač Holly a nezapomenutelný Kryton. Kdo by je neměl rád. Pět nejodlišnějších lidí, kteří by spolu nikdy nevydržely dýl než zlomek sekundy, pokud by nebyly "jedinými" členy posádky Červenýho trpaslíka.

Truman Show (1998)

s Jimem Carreyem jsem viděl už dost komedií a i přes všechny hlášky ve filmech jako Lhář lhář, Maska, nebo Já, mé druhé já a Irena jasně vítězí tenhle film, i když bych si možná na žádnou hlášku hned tak nevzpomněl. Perfektní zpracování a herecké výkony (mj. Ed Harris) vyneslo tento film do mé top 10. Myslím si, že skoro každý z nás zapřemýšlel jaké by to bylo být v kůží Trumana a každý kdo žije všední rutinní život v té kůži možná i je. SPOILER: Závěrečná scéna kdy Jim vchází do dveří a lidé u televizí to sledují a fandí byla pěkně srdceryvná a utkvěla mi v paměti.

Princ a pruďas (2011)

Některé vtipy mi přišly až moc zbytečný. Pochopil jsem o co tvůrcům filmu jde a nemám s tím problém (viz moje hodnocení klubu sráčů) ale tady mi to ve většině případů nesedlo až jsem se někdy divil, že do toho Natalie šla, ale s celkovým příběhem a vším ostatním to zase až tak špatný film nebyl, podařilo se mi několikrát zasmát.

Prokletý ostrov (2010)

Chvílemi jsem vůbec nevěděl, co je skutečnost a co ne. Hned jak film skončil, jsem si ho se vším pustil ještě jednou a už jsem jenom sledoval jak do sebe všechno od začátku až do konce zapadá. Nádherná podívaná. Leo přesvědčil, že je dobrý herec.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Od plného počtu hvězd jsem se odklonil až na konci filmu, SPOILER: Kde bych já nechal Gemmu aby si vzala Richarda Coylea, jinak celkem příjemná podívaná.

Klub rváčů (1999)

Pro mě je to tak kultovní film, že jsem chtěl tento film vynést mým komentářem až do nebes, ale musím ctít 1. a 2. pravidlo klubu rváčů.

Horton (2008)

Chvílemi na 1* chvílemi na 5* takže průměr jsou 3* Konec už nebyl tak dobrý jako zbytek filmu.

Trosečník (2000)

Perfektní výkon Toma Hankse, už jenom proto se na film dá kdykoli koukat znovu. Klidně bych na oskara nominoval i pana Wilsona :) Mě ten konec nevadil, i když se dal očekávat a pro někoho to bylo zbytečný.

2Bobule (2009)

Nebýt Jiřího Korna, tak by to mohlo být lepší, ale s ním to bylo doslova strašný, to už bych spíš vydržel kdyby tam radši zazpíval, ale jako herec se tady vůbec nepředvedl

Sedm (1995)

Jeden z filmů na který jsem koukal pro jeho hodnocení tady a tak jsem nakonec od něj asi čekal víc. Tím nechci říct, že se mi to nelíbilo, ale na 5* to u mě neni. SPOILER: A přišlo mi ne moc reálný, že by vrah měl takový štěstí, že přesně v ten čas co potřeboval byl do týmu policistů přizván i Brad Pitt, aby mu to všechno pasovalo do plánu (přesně rok držet při životě jednu z obětí a nakonec i poslední dvě vraždy.) Ale budiž.