• Krátkometrážní

Aeon Flux (2005)

Byl jsem poměrně nadšen z filmového vizuálu. A teď ani nemám na mysli Charlize Theron, kvůli které jsem se, jaksi prvoplánově, na film koukal (i když ani tady jsem zklamán nebyl). Spíše bych ale chtěl vyzdvihnout architektonické kulisy, ve kterých se děj odehrává. Byl jsem překvapen, jak inovativně lze existující - a leckdy ani ne zrovna nové - stavby využít pro futuristický film (mexická ambasáda v Berlíně hraje prim).

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Skvělý Kenneth Branagh, který postavu Zlatoslava Lockharta oproti předloze vyzdvihl do nadoblačných výšin. Je to nejkouzelnější a nejbudižkničemovatější slávoman, jakého jsem viděl.

Voda, samá voda (1996) (TV film)

Průkopníkům slepých uliček z principu fandím. Nadšencům, kteří vyhazují své celoživotní úspory, maří svůj volný čas a smaží se na pranýři všeobecného posměchu jen proto, aby mohli nakonec, slovy klasika, světu ohlásit: "Hle, tudy cesta nevede!" Jiní se zase případně z toho všeho zblázní. Ale ejhle - najde se jeden z tisíců, který nakonec přeci jen něco objeví. Jinak bychom neměli všechny ty Schliemanny, Kolumby, Koperníky, Diviše, ale třeba ani Hanky a Lindy.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Já dám tu čtvrtou hvězdu hned. A uvidíme, co bude dál.

Déšť padá na naše duše (2002)

Je na tom filmu něco zajímavého. Asi to bude jeho svým způsobem zvláštní atmosféra. A navíc ho povyšují dvě složky: hudba od Pehy promlouvající krásným hlasem Kataríny Knechtové a především pak malá, leč dokonalá, Kristína Svarinská. A tak jsem jej viděl už dvakrát a kouknul bych se klidně i potřetí.

Zabiják (1993)

Věčná škoda, že Bridget Fonda přestala hrát... Zabiják jen ukazuje, jaký rozsah rolí dokázala uhrát, přesvědčivě a s velkým šarmem. Je takovou "milou Nikitou".

Dům (2011)

Zuzana Liová je prostě dobrá. Po Tichu se mi moc líbil i Dům. Jsou to neokázalé filmy, kde se toho jakoby moc neděje, jakoby obyčejné. Akorát že - život se tam děje! Takový, jaký opravdu je.. Kromě Judit Bárdos, která se musí líbit snad každému (chlapovi), byl perfektní i Miroslav Krobot. Projevování otcovské lásky dcerám je vyloženě jeho parketa :-)

Všechno uvidíme (1976)

"Nejnovější americká produkce obsahuje 128 minut sexu, ze 130 minut." .. "A co jsou ty zbývající 2 minuty?" .. "Psychologie."

Král videoher (2006)

Asi jsem se musel minout povoláním - proč vlastně se neživím testováním videoher? ... Jinak před pár lety se tito hoši museli jevit jako pěkní prdlouši, ale dnes po Teorii velkého třesku už je to vlastně normálka... Vadil mi až nepříjemně exaltovaný záporák, naopak klobouk dolů před dvaasedmdesátiletou Shirley Jones.

Kdy to bylo (2013) (pořad)

Máme to ale v naší veřejnoprávní televizi krásné moderátorky :-)