Juno (2007)

Nic moc. Zachraňuje to výkon hlavní hrdinky, ale na to, jakou má film zápletku, tak to je v tomto směru o ničem. Vypadá tady všechno tak jednoduše, předem jsem věděla, že byl natočený v USA - kde jinde si 16ky hrajou na dospělé a chovají se tak. Za mě 2-3 hvězdy, být tam horší herečka, tak 2...

Případ číslo 39 (2009)

Celou dobu filmu jsem byla přilepená na obrazovce a chtěla jsem vědět, co bude dál... Začátek je brilantní, střední část filmu se obrací hodně nečekaně a potom už to jen graduje... Pro mě to bylo docela děsivé, navíc tam nebyly žádné nechutné krvavé momenty, kterých je dnes všude plno. Takhle si představuji dobrý horor z moderní doby. A napětí, příp. akčních scén tam bylo vcelku dost. Renée Zellweger mě též překvapila, sice mi tam nejdřív trochu neseděla, ale svoji roli zahrála dobře, dosud jsem ji měla zafixovanou jako usměvavou naivku, ale tady předvedla, že v ní je něco víc. Za mě 80 %.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

V první části jsem se bavila, jde hlavně o ty směšné momenty, kterými se snaží hlavní hrdinka odradit a hlavní hrdina zase ,,nalákat". Potom už to ale šlo od desíti k pěti a všem bylo jasné, jak to skončí - romantické filmy si pouštím tak nějak na pohodu, takže jsem od toho víc nečekala. Smál se dokonce i přítel, kterej je spíš na akčňáky, ale myslim, že jsme se v druhé polovině nudili oba, což je co říct - vzhledem k tomu, že skousnu často slaďáren mnohem víc :D

Melancholie (2011)

Kdysi jsem dala filmu 4 hvězdičky, v domnění, že uvidím nějaký lepší film. Ale když se na tento film dívám jako na celek, dokonané dílo, tak musím dát všech 5 hvězdiček. Je to tak, toto je DÍLO, nic není očekávatelné, předvídatelné. Od začátku až do konce mě to bavilo, vtáhlo do děje, takže jsem si nemyslela takové to "to se dalo tušit". Nemám ráda kladné a záporné postavy, akční filmy a někdy vyumělkované pseudo naivní scény. Tady snad ani nic takového nebylo, přestože se film jmenuje Melancholia, a za to má u mě velké plus. Jasně, pro psychopaty bude i tady moc emocí, ale já bych podotkla, že pokud už, tak správně nadávkovaných. Film dýchá, je živoucí, máte pocit, že byste si ho mohli pustit klidně víckrát. Líbí se mi pozorovat psychologii postav, čím víc se planeta blíží ke svému zániku...

Zelená míle (1999)

,,V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná - ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu..." - Tolik k Zelené míli slovy knižní recenze. Je nutné podotknout, že Stephen King je velice oblíbeným románovým autorem, takže v jeho knihách nikdo nesmí hledat stopy objektivity, natož literaturu faktu. Píše opravdu dobré romány, které - jak by se mohlo zdát - je takřka nemožné zfilmovat. Zelená míle navíc měla NA 6 KNIŽNÍCH DÍLŮ!! Takže jde o román velmi dlouhý a vydatný. Napěchovat 6 dílů knih do skoro tříhodinového filmu je práce pro odvážlivce. A já si myslím, že Frank Darabont, který film režíroval, dostal do filmu vše, co v něm opravdu mělo být. Film je navzdory délce napínavý, konec je dojímavý, přesně jak má podle předlohy být. Konečně snímek, který umí zahrát na city i běžným lidem, nejenom přecitlivělým puberťačkám.

Vlčí jáma (1957)

Vzhledem k tomu, že jsem na rozdíl od mnohých zdejších uživatelů (alespoň doufám, protože jinak to není možné) četla knižní předlohu, vím přesně, jaká nálada knihu obklopovala. A také vím, že je nesmírně těžké dostat takovou knihu na filmové plátno. ALE! To, co z filmu vylezlo, se bohužel snad ani zdánlivě nepodobá tíživé atmosféře, která doopravdy ve Vlčí jámě byla. Starší ,,prázdná" žena byla ve skutečnosti v knize tyrankou, která Janu psychicky vyšťavovala, zneužívala. Rozhodně nebyla tak mírná, jako v tomto filmu. A ta pseudo láska mezi otčímem a Janou, která je ve filmu nadnesena nade všechno ostatní, byla také v knize zmíněna spíše okrajově, jako něco, co je cítěno, ale ne tak explicitně. Konec knihy se rozhodně nerovná konci filmu. Je to běžné, že se kniha a film rozcházejí, ale jestli mohu soudit podle jiného srovnání knihy a filmu (např. Dita Saxová), bylo toto provedení jedním slovem nepovedené. Jako by režisér knihu nečetl nebo ji nepochopil. Nemám, co k tomu víc napsat, jednoduše tenhle počin mě velmi zklamal. Škoda.

Captain America: První Avenger (2011)

Odvolávám, že jsem si u druhého dílu stěžovala na přebytek akčních scén, které jsou tak nějak nahrané každým coulem. Pořád jsou lépe a efektněji udělané, než tady. Tady máme dějovou linii propracovanější, ale na úkor dobrých scének. Dokonalý není ani jeden z filmů, ale dvojka mě aspoň těmi efekty uchvátila daleko víc. Pro mě v žádném případě není nezbytně nutné vidět tento film. Snad jedině pro kontext, nicméně dalším svým pokračováním se rovnat nemůže.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Ale ale, tady se nám snoubí Matrix a Twilight v jednom snímku. Na to, že film nebyl v ničem originální, musím pochválit množství akce a výborné efekty. I když nikdy neumírající hrdinové a vždy skvěle načasované poskakování po panelácích je tak trochu parodie na superhrdinu... Tak nějak časem už ,,toho" bylo moc. Ale bylo ,,to" hezky udělané. Asi chci od filmu moc, ale na efekty mě neutahá, byť jsou hodně dobré :o) EDIT: Tohle hodnocení jsem psala jako první, teprve pak jsem se dívala i na první díl. Rozhodně se mi tento film líbil víc, než předchozí na stejné téma, ale ačkoliv byly efekty dobré, nemůžu dát filmu o hvězdu navíc, protože se mi zdá, že příliš kopíruje, jak už jsem psala.

Zamilovaný profesor (1996)

Protože komedie jako žánr obecně moc nemusím, dávám aspoň tři hvězdy. Co si vzpomínám, šla jsem od smíchu do kolen. U mě a komedií to platí asi tak, že čím nižší hodnocení, tím víc se pobavím, ale opravdu to nedělám naschvál.

Červený trpaslík (1988) (seriál) odpad!

Seriál jsem párkrát viděla a můžu s jistotou říct, že už ho znova neuvidím. Abych to shrnula, vesmírné prostředí mě unavuje, sci-fi v této podobě ve mně vzbuzuje neuvěřitelný kýč. Dialogy mezi postavami nejsou ani zábavné, ani komické, dokonce ani trapné - jsou prostě a jednoduše blbé. Nevím, jestli si přesně tohle většinové publikum žádá, ale když si to pouštěli spolužáci ve škole, všichni se smáli - všichni kromě mě. Připadá mi to jako neuvěřitelná hovadina; a že hodně hovadin snesu. Tady prostě nebylo čeho se chytit. Je mi s podivem, že takové věci vůbec někdo natáčí, ale co víc, že je někdo sleduje.