• Krátkometrážní

Bazén (2003)

Sice lehce nevyrovnané ale ta atmosféra je brilantní. Velmi dobře vystavěný příběh, poskytl příležitost dvěma velkým hereckým výkonům. Smyslná Ludivine Sagnier poutá pozornost od první minuty. Fascinuje svou živelností a pochopitelně i fyzickými proporcemi, se kterými se režisér (ač homosexuál) opravdu vymazlil. Charlotte Rampling poskytuje dokonalý protipól a postavu tvoří minimem hereckých prostředků. Občas stačí jen lehce povysunuté obočí a člověk přesně ví, co si myslí. A film je vlastně stejný jako její postava, nezáleží na tom co je vidět na povrchu, divák se musí ponořit pod hladinu, protože právě tam se odehrává ten velký příběh.

Bílá masajka (2005)

Knížky Corrine Hofmann znám, takže mě jednání hlavní hrdinky tolik neudivovalo. Za to mě, ale místy docela nudilo. Tenhle film během své dvouhodinové stopáže neukáže nic co byste nevěděli z jakéhokoli dokumentu o Africe. Navíc se místy docela vleče a jen málokdy vás skutečně napne. Na film se určitě dobře kouká a pochvalu zaslouží i herci. Problém celého filmu, ale bohužel je že jen klouže po povrchu a málokdy si vás pustí k tělu. -Průměrná limonáda jen pro fandy předlohy.

Bílý oleandr (2002)

Na Alison Lohman a Michelle Pfeiffer jako na matku s dcerou je vážně skvostný pohled. Škoda, že to nelze říci i o zbytku filmu. Knižní předlohu neznám, ale je vidět že na ni film hodně staví. To se bohužel odráží v tom, že vás snímek během své stopáže nevtáhne dovnitř. Místy mě nechával i docela chladným. Verdikt: Skvělé výkony+dobrý scénář+rutiní režie= Průměrné drama.

Blafuj jako Beckham (2002)

Sice se u toho nebudete válet smíchy, ale na ústech vám to nějaký ten úsměv vykouzlí. Obsazení je velmi příjemné a čas vám z touhle komedií docela uteče. A pohled na začínající Keiru potěší. Slušný průměr.

Bosé nohy v parku (1967)

Lehce teatrální komedie, klasického střihu, která zaujme hlavně dobrými výkony herců. Jane Fonda byla kočka a mezi ní a Redfordem to funguje na výbornou. Mildred Natwick si svou oscarovou nominaci skutečně zasloužila.

Božská Julie (2004)

Fantastické herecké sólo Annette Bening, jež září v roli teatrální herečky, pro niž je svět obrovské jeviště a ona jeho hlavní hvězda. Scénář má sice pár děr, ale ty dvě hodiny jsem se bavil opravdu božsky. Už dlouho jsem neviděl, tak energický a profesionální výkon, jaký zde podává po právu na Oscara nominovaná Beningová.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

V porovnání s prvním dílem a knižní předlohou je to fiasko.V žánru romantických komedií se ale jedná o čistý průměr.Škoda, bylo tu zaděláno na víc...

Buď v klidu (2005)

Hvězdně obsazená komedie s nadupaným soundtrackem, ve které se bohužel není čemu smát...Teda krom The Rocka.

Californication (2007) (seriál)

Koukatelná záležitost, která ale rozhodně není taková pecka jako jsem čekal. Sledovat Duchovnyho, jak klatí jednu hloupou holku za druhou není zase taková zábava (dobře, mluví ze mě závist). Moc jsem se u Californication skutečně nenasmál a vnímám ho spíš jako drsnou sondu do války pohlaví 21. století, kde jsou ženské kurvy a chlapy vlastně taky. Uvidíme, jak si tvůrci povedou i v druhé sérii, nic zásadního mi ale tenhle kundolap zatím nedal.

Casino (1995)

Působivému retru Martina Scorseseho nemám po formální stránce co vytknout. Atmosféra doby je vystižena přesně a herci v nezvyklých úlohách září. Příběh se ale v druhé půli pozvolna vleče a závěr odhadnete dřív než by si tvůrci přáli. Hysterické Barbie Sharon Stoneové jsem měl po pár minutách plné zuby a Joe Pesci by zasloužil kulku mnohem dřív, což byl ale zřejmě režisérův záměr. Casino je kvalitní krimi drama, jen mi bohužel z hlavy vyprchalo dřív než bych si přál.