• Krátkometrážní

Důkaz (2005)

Kvalitní drama stojí hlavně na hereckém výkonu Gwyneth Paltrow. Ke konci už sice snímku dochází dech, i tak bych ale nikdy nevěřil, že filmu o matematice a depresích (což jsou dvě věci které nesnáším) někdy dám nadprůměrné hodnocení a ještě se mi bude líbit. To je zásluhou hlavně skvělého scénáře Davida Auburna a všech věrohodných emocí a vztahů, o kterých Důkaz vypráví.

Duše jako kaviár (2004)

Tento film se trochu minul žánrem...Je v něm tolik postav a příběhů, že by to vystačilo na seriál.Jinak je to docela dobře zahrané i natočené.Po druhé už bych to ale vidět nemusel.

Dveře v podlaze (2004)

Jedna z těch lepších filmových adaptací knih Johna Irvinga. Debutující Tod Williams natočil citlivý a smutný film bez velkých srdcervoucích scén a možná právě proto jsou Dveře v podlaze tolik působivým filmem, který by neměl ujít pozornosti žádnému fanouškovi Americké krásy. Kim Basinger je jako smutná a chladná Marion natolik uhrančivá a sexy, že její přítomnost dráždí skoro víc jak v knize. Jeff Bridges je jako Ted Cole správně bohémský a charismatický a skvěle zvládnul i vnitřní smutek hrdiny, který se snaží skrývat za usměvavou a bezstarostnou tváří. Po skončení filmu ve mně zůstaly velmi zvláštní pocity, díky kterým budu nad Dveřmi v podlaze ještě nějaký ten čas přemýšlet (a rád).

Equilibrium (2002)

Equlibrium je velmi povedená sci-fi. Škoda, že režisér místy neví jestli je film spíš akčí pecka nebo fylozofický otazník. Oboje se totiž docela tluče. Jinak velkou pochvalu si zaslouží herci. Samozřejmě hlavně Christian Bale, který zvládl emoční prechod svého hrdiny i akční scény na výbornou. Kdyby tvůrce na snímku ještě trochu zapracoval mohl být vynikající, takhle je to jen další šedá vize budoucnosti s několika technickými vychytávkami.

Eragon (2006)

Takhle nějak to dopadá, když si patnáctiletí cucáci hrají na Tolkiena. Knižní předlohu moc neznám a po tomhle skvostu se na ni ani nechystám. Eragon selhává snad ve všem. Špatný scénář, debilní dialogy, prkenné herecké výkony (Irons s Malkovichem by neměli koukat jen na číslo na výplatní pásce), nulové napětí a gradace příběhu si asi vzala dovolenou. Jediné, co skutečně stojí za to je digitální dračice Safira a těch několik málo přeletů nad Tatrami. Snad nikdy jsem se ještě u žádné fantazy tak nenudil. Jedno nesporné pozitivum ale tahle rádoby fantazy má. Člověk si díky ní uvědomí, že Pán prstenů je skutečně jen jeden a to nejspíš na vždy...

Fantastická čtyřka (2005)

Tohle je PRŮSER..Udělat s nejúspěšnějšího komiksu v USA, takovouhle kravinu to chce hodně talentu.Film drží nad vodou triky a svěží herci.Pan režisér by měl radši prodávat zeleninu, protože natáčet filmy mu evidentně nejde.

Fantom opery (2004)

Opulentní a načančaná..nuda! Zhruba po prvních deseti minutách jsem se začal modlit aby film skončil, takže shlédnout celý film bez pomoci přetáčení asi umřu. Film nemá prakticky jedinou zajímavou muzikálovou scénu a z toho krákání mě začala bolet hlava. Jediná pozitiva snímku jsou krásná (ale dost přeplácaná) výprava a docela ucházející herci- Emma je sympatická a Butler umí nejen dobře hrát ale i zpívat. Jejich výkony se ale stejně jako příběh většinou ztratí v záplavě napudrovaných kostýmů a kýče. Pro mě osobně nuda k posrání.

Faunův labyrint (2006)

Unikátní filmové dílo, u kterého mě trochu zamrzelo, že víc než temnou pohádkou je temným válečným filmem. Fantaskní linie s faunem má oproti partyzánským bojům mnohem méně prostoru. Snímek je určitě strhující a napínavý, ale já prostě čekal fantazy a ne válečnou depku. Ivana Baquero je kouzelná a Sergi López kandiduje na post jednoho z nejlepších záporáků posledních let. Scéna u požírače dětí je ukázkou brilantní del Torovi režie, kde se snoubí nádhera s děsem v jednom záběru. Geniální je i konec, jež vás nechá příjemně na pochybách. Líbilo se mi to, ale ne tak moc jak jsem čekal.

Fimfárum 2 (2006)

Hravé Moře, strýčku proč je slané, vtipné Tři sestry a jeden prsten, exotičtí Hrbáči z Damašku a klasický Paleček vytvořily kouzelný a humorný film. Snad šikovné loutkářské ručičky a mistr Werich spojí síly i na zbývající pohádky.

Fontána (2006)

Fontána absolutně naplnila má očekávání. Aronofsky vytvořil fascinují podívanou o životě a smrti a vše zabalil do užasné vizuální symfonie. Avšak jak tvrdí jeden ze sloganů filmu ,,Hloupým lidem vstup zakázán", tak je tomu skutečně tak. Na Fontánu nemůže člověk ,,jen" koukat, ale musí jí i procítit. A pokud, tak udělá čeká ho poutavá cesta za osudovou láskou, která ke konci nenechá jedno oko suché. V druhém případě ho čeká jen divné ,,cosi", které místy hraničí s kýčem a nedává smysl...Já si vybral první možnost. To ale neznamená že jsem to celé pochopil. Na to si musím pustit Fontánu ještě jednou..a potom znova..a potom..