Baron Prášil (1961)

Na svou dobu nadčasový film. Ještě teď nadchne svojí pohádkovou atmosférou, která k látce skvěle sedí. Karel Zeman je borec.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Možná jsem zaujatý, ale marvelovky mě zkrátka baví více... Tady se dlouho buduje atmosféra, ale jsou tam obrovské logické kiksy, což celou snahu totálně pohřbí. Superman zachraňuje Klid, Batman svět a jen Lex ví, co a proč dělá, i když je to magor. Prostě je tenhle film zřejmě tvořen pro fandy a ostatní, ať se s tím poperou sami. Akce na konci, to je jen počítačový chaos, ale jako velké finále beru.

Bestiář (2007)

...za hudbu a za páva :)

Bohové Egypta (2016)

Líbivě udělaná ptákovina. V určitém stavu mysli je ten film docela slušný. Osobně mě bavily spíše vedlejší postavy, jako bůh moudrosti. A musí se nechat, že Butler si svého záporáka užil. Příběh klišovitý, připomíná jižní verzi Thora. Snad nebude druhý díl :D

Bolero (2004)

za hudbu, za kameru, za příběh ani ne, ale za odvahu práce s neznámými herci a neherci. Na kino to však není, spíš doma u DVD

Bruno (2009)

Borat je mi svým způsobem bližší, v Brunovi jde pouze o anální humor... Scény na dětském castingu, talkshow či Američané na wrestlingu jsou však nezapomenutelné...

Buchty a klobásy (2016)

Pár dobrých vtipů, které by obstály i samy o sobě. Jinak nic moc. V každém případě už nebude nakupování jako bývalo.

Captain America: Občanská válka (2016)

Hodně slušně udělaný thriller, který by fungoval i sám o sobě mimo univerzum komiksových postav, ale který položil další podstatné součástky do marvelovské mašiny. Uvidíme, jak se s tím vypořádají třetí Avengers.

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

Úžasný vstup do columbovského světa... Éště jsem se chtěl na něco zeptat :D

Ďáblova dílna (2007)

Slušně provedený film, kterému ale chyběl hlubší obsah. V podstatě se to jen odvyprávělo, aniž by v tom člověk mohl něco najít. Chyběla mi tam výstavba napětí nebo alespoň atmosféra strachu, která musela být všudypřítomná. Přesto na mě film zanechal dojem, který neumím vysvětlit. A myslím si, že to ani tak v Sachsenhausenu nebyl takový hotel...