• Krátkometrážní

Zelig (1983)

Výborný mystifikačný dokument. 80%

Propad do temnot (2003)

-Všetkých nás to zabije?, -Zrejme, -Dofrasa! A to všetko kvôli jednému zubu! ...Hehe. Tak v hororoch sme už mohli vidieť všelijaké vraždiace kreatúry, ale Zúbková víla tu ešte nebola. To je však asi jediný originálny prvok, ktorý tento horor prináša. Efekty sú dosť tuctové, niektoré scény spoľahlivo zabité strihom a tupým scenárom. K dobru pričítam réžiu, zásluhou ktorej som sa nenudil a celkom v pohode mi táto blbinka odsypala.

Hlava-22 (1970)

Po prečítaní som HLAVU 22 považoval za nesfilmovateľnú. O to viac ma prekvapilo, ako Mike Nichols zachoval pôvodnú atmosféru predlohy. Iste, mnoho vecí je vynechaných, mnoho detailov je pozmenených...Ale základnú myšlienku knihy, tento film tlmočí veľmi dobre. Pomáhajú tomu výborne obsadení herci a skvelý absurdný humor. Ide o skutočne dôstojné prevedenie legendárnej knihy na filmové plátno.

Solaris (2002)

Vizuálne zaujímavé, ale obsahovo ide o prázdnu bublinu.

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

Hneď na úvod poviem, že predchádzajúce dieli nepoznám a do filmu som šiel iba kvôli Naomi :)). Takže, teraz k filmu: Bol som príjemne prekvapený. Niežeby sa jednalo o nejaký prevratný horor, ale je to predsa len zábavné béčko, ktoré sa snaží o atmosféru a občas mu to aj vychádza. Niektoré vraždy sa celkom podarili i keď príbeh mohol byť zaujímavejší. Ale Naomi je skvelá ako vždy. Suma sumárum: Žiadny zázrak, ale dobré na zabitie času.

Superman (1978)

SUPERMAN ma nikdy príliš nezaujal a inak to nebolo ani s touto (ani akoukoľvek inou) adaptáciou.

Kyvadlo, jáma a naděje (1983)

Strach, beznádej, depresia... KYVADLO, JÁMA A NADĚJE ma doslova odzbrojila. Film sa od poviedky odlišuje hlavne záverom, ktorý mi však prišiel ešte viac pôsobivý. Až ma zamrazilo...

Manderlay (2005)

Opäť silný a zaujímavý zážitok plný emócií. I keď Dogville je proste Dogville... MANDERLAY nedosahuje jeho intenzity, ale opäť je to poctivá a kvalitná filmárčina. Bryce Dallas Howard nahradila Nicole Kidman viac než dôstojne___Po druhom pozretí: minimálne rovnako dobré ako DOGVILLE, opäť množstvo silných scén a výborný záver, ktorý diváka dostane na kolená až po opakovanom pozretí (ako napr. mňa).

Cesta na Měsíc (1902)

Krása. Skvelé triky, skvelá atmosféra a Mélièsova obrovská fantázia urobili z tohoto filmu klenot svojej (ale aj dnešnej) doby. 100%

Zběsilost v srdci (1990)

Z celovečerných filmov Davida Lyncha (ktoré som zatiaľ videl) mi tento príde najslabší. Sú tu typické Lynchove motívy a charakteristická réžia. Výkony všetkých hercov sú vynikajúce, ale koniec tejto "šialenej love story" ma teda riadne sklamal. Nebudem ho tu vypisovať, len poviem, že mi tam prišiel akosi nasilu nastrčený a stál maximálne za pousmiatie.