• Krátkometrážní

Superman (1978)

SUPERMAN ma nikdy príliš nezaujal a inak to nebolo ani s touto (ani akoukoľvek inou) adaptáciou.

Kyvadlo, jáma a naděje (1983)

Strach, beznádej, depresia... KYVADLO, JÁMA A NADĚJE ma doslova odzbrojila. Film sa od poviedky odlišuje hlavne záverom, ktorý mi však prišiel ešte viac pôsobivý. Až ma zamrazilo...

Manderlay (2005)

Opäť silný a zaujímavý zážitok plný emócií. I keď Dogville je proste Dogville... MANDERLAY nedosahuje jeho intenzity, ale opäť je to poctivá a kvalitná filmárčina. Bryce Dallas Howard nahradila Nicole Kidman viac než dôstojne___Po druhom pozretí: minimálne rovnako dobré ako DOGVILLE, opäť množstvo silných scén a výborný záver, ktorý diváka dostane na kolená až po opakovanom pozretí (ako napr. mňa).

Cesta na Měsíc (1902)

Krása. Skvelé triky, skvelá atmosféra a Mélièsova obrovská fantázia urobili z tohoto filmu klenot svojej (ale aj dnešnej) doby. 100%

Zběsilost v srdci (1990)

Z celovečerných filmov Davida Lyncha (ktoré som zatiaľ videl) mi tento príde najslabší. Sú tu typické Lynchove motívy a charakteristická réžia. Výkony všetkých hercov sú vynikajúce, ale koniec tejto "šialenej love story" ma teda riadne sklamal. Nebudem ho tu vypisovať, len poviem, že mi tam prišiel akosi nasilu nastrčený a stál maximálne za pousmiatie.

Nekonečný příběh (1984)

NEKONEČNÝ PRÍBEH je klasika, ktorá ma však nedostala až tak, ako by som si prial. Ani príbeh ma nezaujal. 70%

Mrtvý muž (1995)

Nezvyčajný western so skvelými hercami (Okrem Deppa ma najviac zaujal hlavne záporák-labužník Lance Henriksen). Pomalé, meditatívne, filozofické... Zaujímavý zážitok_____Na druhé zhliadnutie ešte lepšie! Dvíham na 5*

Doodlebug (1997)

Skvelá atmosféra podporená výbornou hudbou a originálnym nápadom a dobrou pointou.

Tramwaj (1966)

Krátky a atmosférický kraťas o pominuteľnosti náhodného okamihu. Pôsobivé. 90%

Spiderman (1994) (seriál)

Veľmi podarený seriál s príjemnou animáciou, hláškami a plným kotlom známych postáv (v jednej časti sa Spider-Man dokonca stretne so samotným Stanom Leem :)).