• Krátkometrážní

Sny Akiry Kurosawy (1990)

Môj prvý film od Kurosawu a hneď 5 hviezdičková záležitosť! Poviedkový súbor spracovávajúci vzťah človeka a prírody ale tiež bezútešné smerovanie ľudstva. Každá z poviedok má v sebe niečo zvláštne a pôsobivo poetické. SLNKO V DAŽDI (*****) má zaujímavú poetickú atmosféru, rovnako ako nasledujúci BROSKYŇOVÝ SAD (*****). Poviedka BÚRKA (****) zasa ukazuje bezútešnosť situácie skupiny horolezcov, brodiacich sa v snehovej búrke. TUNEL (*****) vyniká svojou mrazivosťou a ide o jednu z najlepších poviedok. VRANY (****) sú trochu odľahčenejšie. V tejto poviedke sa objaví Martin Scorsese ako Van Gogh. HORA FUJI (*****) predstavuje výbuch jadrových reaktorov a snahu utiecť, hoci je celá situácia stratená. PLAČÚCI DÉMON (***** IMHO najlepšia poviedka) surrealisticky desivo zobrazuje svet zničený atómovými zbraňami v ktorom žijú ľudský démoni. No, a DEDINA VODNÝCH MLYNOV (****) je asi najslabšia. Zbytočne doslovná avšak stále pôsobivá.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

"Fajn, môžete mi tú labuť opísať?" - "No také dve stopy na výšku, dlhý, tenký krk, oranžovo-čierny zobák..." - "Ešte niečo?" - "No... je to labuť." Absolútna pecka nabitá hláškami, akciou a prvotriednou zábavou! Veľmi originálne prepojenie viacerých žánrov (dočkáte sa aj niekoľkých hororových scén) a vtipný scenár (ktorý nám poodhalí prečo istej idylickej dedinke až podozrivo rýchlo pribúda jedno ocenenie za druhým) podporený skvelými výkonmi všetkých hercov (Pegg a Frost vládnu, veľmi potešil Timothy "No, zatknete ma neskôr" Dalton, Jim "Veď to bola len nehoda" Broadbent a úžasné podporné roličky sú proste chuťovka: Bill "Môžem vás nechať len tak zmiznúť, som vrchný inšpektor!" Nighy, Martin "Zdravím, seržant, čo vaša ruka?" Freeman, Bill "Nikto mi nič nepovedal!" Bailey, alebo duo sakrastických "Andy" policajtov - Paddy Conside a Rafe Spall. A komu by nestačilo má tu Petera Jacksona, ako nasratého Santa Clausa, alebo Cate Blanchett alias manželku Nicholasa Angela). Svižný, zaujímavý dej plný nadhľadu a perfektnej práce s kamerou a strihom a plno pre mňa osobne už teraz nezabudnuteľných scén, hlášok, odkazov... no, proste perfektná zábava, na ktorej vidno, že sa tvorcovia dobre bavili a natáčanie si užívali plnými dúškami.

Zborovňa (1999) (seriál) odpad!

Niečo tak totálne trápne sa len tak nevidí. Humor nulový, hercí prehrávajúci a scenár totálne tupý. Najhlbšia seriálová žumpa. 0%

Pád do tmy (2005)

Solídny horor s poctivou atmosférou a pre mňa vcelku nečakaným záverom. 80%

Sex na střeše (2003)

Prevedenie nie je nijak objavné... A humor? Ehm...

Mládí (1992)

Poviem po pravde: Očakával som viac. Niežeby bol tento film zle zahraný či zrežírovaný. Proste nenaplnil moje očakávania a občas som sa pristihol, že sa nudím. Príbeh ma skrátka príliš nezaujal. 70%

True (2004)

Fantasticky natočené a dokonale zahraté (Natálka forever ;))

Tenkrát v Mexiku (2003)

Zbytočne prekombinovaný, preplácaný mexický guláš. Akčné scény vydarené, herci slušní (hlavne Johnny Depp pohodovo strčí Banderasa do vrecka), ale scenár je totálna blbosť a kravina na entú a humorné hlášky sú to roztrúsené len skromne. V porovnaní s DESPERADOM vyložene prúser a veľké sklamanie.

Desperado (1995)

"To mi pripomína jeden vtip..." Hlášky, krv, poslíček Tarantino, kočka Salma Hayek, cool Banderas, svižná Rodriguezova réžia a tony akčnej zábavy.