Poslední kondor (1987)

Rambo a Tucet špinavců na hong kongký způsob. Skvělá choreografie, všudypřítomný nadhled a spousta zpomalovaček. Mě se to líbilo. Palec nahoru ode mě dostává skok koktavého parašutisty. Takhle jsem se už dlouho nezesmál.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Bruce se oženil a má nový dítě. A to něco stojí. Takže scénář, kterej odložil Steven Seagal na pozdějc, strčil do ruky scénáristický nule nechal připsat synka a změnit název na Die Hard. Potom se rozhlížel, kdo by mu to mohl natočit. Po znásilnění jiné legendy měl John Moore spoustu volného času tak byl vybrán. Takhle si vysvětluju důvod a vznik něčeho takového. Miluju první tři díly Die Hard. Čtyřka byla fajn jen nejsem schopnej jí brát jako součást série, ale po shlédnutí tohohle paskvilu jí možná konečně docenim. Tohle je prostě výsměch. Krátká stopáž, jedna docela povedené scéna, !!! dvě povedený hlášky. Z bodu A doběhnou do bodu B něco rozstříkli a běží do bodu C. A co měli znamenat ty trapný zpomalovačky na konci?? Ve výtkách bych mohl pokračovat pořád. Žádný souboj jeden na jednoho. Záporák z mrkví byl hodně trapnej. Jsem zklamán. I, když jsem s tím počítal, ale pořád jsem tak nějak doufal, ale tohle prostě ne. Tohle není film hodný názvu Smrtonosná past. Tak proč vlastně dvě hvězdy? Za to, že syn nebyl zase takovej průser jak sem čekal. Špičkování z otcem místama i funguje. A tu vcelku povedenou honičku v úvodu. Jediný plus vidim v tom, že jsem dostal chuť pustit si první tři díly. Jen se bojim toho, až Willisovo dítko nastoupí do školy, do jedný z těch nóbl co moc stojej. Tak tatík bude potřebovat prachy a Die Hard už nikdo chtít nebude. Nezbude nic jinýho než vytáhnout těžký kalibr. Poslední skaut 2. Scénář a režie: Tomáš Magnusek. DODATEK: Neznalý kamarád si koupil DVD. Dal jsem tomu šanci z dabingem. A pořád je to stejná kravina, i když z několika změnama.

Sinister (2012)

Nevím čím to, ale nebavilo mě to. Možná za to může únava, po dlouhém dnu. Možná je na vině moje velké očekávání. Před pár dny jsem totiž viděl Insidious a čekal něco podobného. Prostě tohle mě nechytlo. V mnoha ohledech mi to připomínalo Osvícení ( spisovatel, alkohol ) Což o to atmosféru to mělo dobrou. Líbili se mi vraždy na kotoučích, asi dvakrát sem se lekl, ale to je tak všechno. Přišlo mi to moc dlouhý a nemohl jsem se dočkat konce. Asi v polovině jsem to chtěl i vypnout. V tu chvíli jsem i dokonce vyslovil domněnku o možné pointě, která se naplnila. Ještě bych vyzdvihl povedenou hudbu, masku záporáka ( ta byla fakt povedená ) a Ethan Hawke byl postupem času a z přibývajícím šílenstvím taky dobrý. Jinak, ale nic. Prostě průměr, možná lepší, ale pořád průměr.

Insidious (2010)

V hodnocení jsem na rozpacích. Nebudu si hrát na hrdinu, byl jsem posranej. První půlka skvělá. Bohužel od příchodu těch vyšetřovatelů to podle mě trošku ztrácí dech a záchranná výprava mě taky moc nenadchla. Pravda, otevřené finále to trochu zachránilo. A, když k tomu připočtu dvě scény, kdy mi po celým těle běhal tak strašný mráz, tak tomu ty čtyři dám.Sice slabší, ale nechme to tak.

Vražedná sekera II (2010)

V podstatě si to drží úroveň prvního filmu. Zamrzí absence humoru. Naopak potěší mordy. Jejich dost a jsou řádně krvavé. Co mě, ale sere? Banda lovců, tvářící se jako největší drsňáci a při prvním kontaktu z Viktorem jsou z nich rázem uječený středoškolačky, který utíkají. Kurva, tak mám pušku ne, proč po něm nevystřelím?

Jako za starejch časů (2012)

Hrozně pohodovej a zároveň dojemnej film. Staříci ukázali, že na to pořád mají a není radno je ještě odepisovat.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Tak z tíživou jedničkou to nemá skoro nic společného. Horor to není v žádném případě. Spíš hodně, a to musím zdůraznit, HODNĚ divná černá komedie. Není to špatný jen je mi jasný, že pro fanoušky jedničky to musel být šok. Záleží jak k tomu přistoupíte. Ze začátku jsem se snažil srovnávat, ale pak mi došlo, že bych byl jen sám proti sobě a prostě jsem přistoupil na Hooperovu hru. Je to film, který v některých momentech funguje perfektně, v jiných míň a v jiných vůbec. Když to, ale vemu kolem a kolem to pozitivní převládá. Skvělý Bill Moseley, Dennis Hooper, souboj na pily, hláška o sexu a pile. Takže nesrovnávat z originálem a možná se budete bavit.

Hatchet (2006)

Hmmm. Kozičky. Utrhané končetiny. Spousta krve. Pár fajn lekaček. A styl humoru, který mi nedělá problém. Bavil jsem se. Co mě nasralo byl useknutý závěr, ale o to větší důvod pustit se do dvojky.

Prázdniny pana Beana (2007)

On už ani první film nebyl žádný zázrak, ale dalo se to. Bohužel tohle už je jen blbost bez ladu a sladu.

Voják (2006)

John Cena nebude nejžhavější kandidát na Oscara za herectví, ale je to neskutečná bedna. Přesně do filmů tohoto typu. Jednoduchého, zábavného a přímočarého béčka. Nebere se to moc vážně. Obsahuje dvě povedené smrti. Několik odkazů ( nejvíc pobavilo Vysvobození) A veselou historku z tábora. Prostě film na pohodu, který nenudí a má v obsazení nedoceněného Roberta Patricka.