Krvavý příliv (1995)

Já bych na ponorku nevlezl ani za nic. Tonyho typický vizuál ve filmu, který je hodně napínavý. Spor dvou mužů na prahu 3 sv. války. Je tam hodně dobrých scén, ale za sebe bych rád vzdvihl 2, které ve mě zanechali největší dojem. První: uzavření zaplavované místnosti a druhá byla těsně před finále, když se čekalo na zprovoznění rádia. Hackman a Washington byli bezkonkurenční. Kvalitní ponorkové drama, které by se podle mě obešlo bez útoků ruské ponorky, ale to je asi tak jediná moje výtka.

Hon na ponorku (1990)

Musím říct, že jsem se toho dost bál. Ale film překvapil a pověsti o něm nelhali. Zdánlivě se dobu nic neděje, ale i přesto jsem se nedokázal odtrhnout. McTiernan ukazuje, že bývali doby, kdy byl v akčním žánru špička. Protože scény ve kterých se něco děje jsou perfektně natočené a hlavně napínavé. Čím víc se blíží finále tím jich přibývá a finále samotné je parádní. Herci jsou skvělý všichni. Baldwin příjemně překvapil protože jeho výkon se mi líbil a Connery byl absolutní špička filmu. Jeho postava mi trochu připomínala Eda Harrise ve Skále. Takoví záporák nezáporák. Výborný film, kterému k dokonalosti moc nechybí. Silnější 4 hvězdy.

Anděl smrti (1998)

Zvláštní je, že jako ateista mám tyhle mysteriozní filmy, z příměsí náboženství docela rád. A tohle je slušná pecka. Už jen za parádní atmosféru a minimálně za dvě scény ( na policejní stanici a před ) Skvělé obsazení, výborný Koteas a finále, které mi vykouzlilo takoví ten nepříjemně spokojený, úsměv na tváři. A nesmím zapomenout na Rolling Stones Škoda jen mírné rozvleklosti, hlavně v rodinných pasážích.

Bez okolků (1967)

Škoda, že ze začátku chvíli trvalo než se začalo něco pořádného dít. A škoda, že jsem Odplaty z Gibsonem viděl dřív. Jinak je to paráda. Lee Marvin je strašnej borec a až vymyslim koho obětuju putuje do Topky herců. Walker a Porter se od sebe moc neliší. Oba jsou drsní, chladní a zásadový. John Vernon sice nepůsobí tak pošahaně, ale i tak jsem z něj neměl dobrej pocit. Jedna kniha, čtyři adaptace. Tři jsem viděl a jsem zvědavý jak se povede Parkerovi.

Na život a na smrt (2013)

Taky mi dost vadí, co je nám tu podsouváno, že USA je to nejlepší co svět potkalo a, že s nimi po boku se dokáže každý dostat z jakéhokoliv problému.Protože oni kopou za dobrý a jak to má vousy a turban, mělo by to být bez prodlení zastřeleno. Až na pasáž ve vesnici, která krásně ukazuje, že zase tak jednoznačný to nemusí být. Ale víte co? Seru na politiku a na zbytečnou válku za "svobodu". Jen jsem chtěl vidět slušnej film. A to se podařilo. Po slabším rozjezdu, přišli do hor pasáčci a pak to nabralo grády, které se zdatně drželi až skoro do samého konce.Když se mluví stojí to za hovno, když se střílí je to příjemně brutální. Z té hlavní čtveřice mě teda bavil nejvíc Ben Foster. Toho hopsání ze skal bylo teda taky dost. Viděl bych to mezi 3, 4. K průměru to táhne slabší úvod a konec. A takové jednoznačné vidění konfliktu. Jenomže už jen za skvělou scénu porady. Co teda z civilistama dál? A Wahlbergovu operaci nohy, kdy jsem sebou dost cukal tomu tu čtvrtou hvězdu připíchnu.

Vlak plný peněz (1995)

Dvojka Snipes, Harrelson si docela sedí. Vymlácení hospody je dobrý. Když je na ulici přepadne ta banda výrostků tak je to vtipný. A samotná, závěrečná loupež má docela náboj. Ale jinak vůbec nic co by mě přimělo to ještě někdy vidět.

Nabít a zabít (2006)

Vzhledem k nulovému očekávání to šlo. Pointa je sice odhadnutelná, ale samotné rozkrývání plánu na konci mě bavilo. Líbilo se mi jak to do sebe pěkně zapadalo. A když už to vypadalo, že si film dojde pro slušný 4 hvězdy příjde trapný dovětek z Lucy Liu, který to vše pošle do prdele. Škoda.

Neznámý (2011)

Fajn paranoia thriller, který se po zajímavém twistu změní v takovou lehčí variaci na 96 hodin. Sakra, dyť Liam má na konci i podobnou bundu. Takže pokud odhlédneme od toho, že vše už tu někdy bylo. Zůstane dobré obsazení. Slušná honička. Sympaťák Liam, krásná Diane a výborný Ganz, který se spolu z Langellou postaral o nejlepší scénu filmu. Jo a taky je tam Stockinger :)

96 hodin: Odplata (2012)

Tak nakonec to nebyl zase takoví průser, jak jsem se obával. Hodnocení je tak dvě a půl. Bryan si pořád drží svůj nekompromisní standart. Ten jeho ledový klid mě dostává. Kim se taky docela slušně vybarvila. Ale zajímala by mě jedna věc? Kdy, někoho napadlo, že akční scény budou vypadat dobře, při tisící střizích v několika vteřinách? To bohužel nemyslím jen tenhle film. Co se stalo z přehlednou akcí? Ten kdo s tím přišel by měl hnít v pekle a být denně znásilňován. Protože, když se v akčním filmu neorientujete ani u jedné akční scény, je někde problém.