Charlotte Gray (2001)

Velmi silný příběh z doby válečné a silný zážitek po jeho shlédnutí. Některé věci, ale zůstávají nezodpovězené, což mě trochu mrzí. Cate Blanchett je skvělá herečka. Chválím také kameru a výpravu.

The Runaways (2010)

Od začátku do konce jsem se přemlouvala tenhle film dokoukat. Zajímavý byl snad jen pohled do 70.let a na herecké výkony. Příběh je "odflinknutý" a některé scény byly přímo nechutné. A souhlasím s některými uživateli ČSFD, že by holky potřebovaly profackovat a to samé jejich rodiče, ale doba byla asi taková, ne-li horší.

Výměna (2008)

Jako matka jsem měla husí kůži. Jde skutečně o neuvěřitelně skvělý snímek, kde vše se vším souvisí a kde náhoda rozhodla o životě mnoha lidí. Některé okamžiky filmu jsou nezapomenutelné. Jediné co mi vadilo byla vychrtlá Angelina Jolie, kterou mám zafixovanou spíše jako charismatickou bojovnici a drsňačku... nesedl mi její výraz chudinky a živě si umím představit v této roli jinou herečku. Film je celkově výborně zpracován, výprava, kamera, scénář...nemá chybu. Clint Easttwood zkrátka nezklamal.

Smrtící parazit (2009)

Co dodat... jednu hvězdu dávám za Vala Kilmera, který se ale herecky moc nepředvedl a za parazity. Jako nápad hodnotím kladně, ale asi to chtělo lepší zpracování.

Oči války (2009)

Zajímavý film z několika důvodů. Každého musí uchvátit dění ve skutečné válce, které je zde popsáno dost detailně. Dále pak divákovi dochází, čím vším si musí projít fotograf pro dobrou fotku, jak se nechtěně stává účastníkem války a jaký dopad to na něm zanechává. V neposlední řadě musím zmínit i Colina Farrella, který se v roli dychtivého fotografa opravdu herecky vytáhl. Překvapením je i samotné rozuzlení příběhu, které přichází, když se Markovi začne vracet "zazděná" paměť.

Pokání (2007)

Skvělé... skvělé herecké obsazení, skvělé zpracování celého příběhu, skvělá výprava, kostýmy, režie, kamera.... od začátku do konce mě film nepřestal udivovat a bavit. Můžu říct, že je to film, který klidně pustím ještě jednou a stejně jako poprvé, budu nadšená ze silného příběhu, z nečekaných sledů událostí a výkonů všech skvěle zvolených herců. Co dodat, prostě si to neváhejte pustit...

Jumper (2008)

Jakoby se v Hollywoodu potřebovaly utratit miliony dolarů. Tento film nezachránilo ani hvězdné obsazení, za které dávám dvě zvězdy.

Všemocný (2011)

Podotýkám, že po shlédnutí tohoto snímku jsem měla chuť sehnat si onu zázračnou pilulku :D Je to skvélý nápad a propracovaný příběh. Navíc se dobře kouká na neokoukanou tvář hlavního hrdiny v podobě Bradleyho Coopera. Tento film je skvělá oddychovka.

Voda pro slony (2011)

Romantický příběh o velké lásce nejen mezi dvěma lidmi. Krásná výprava, kostými, scénář, herecké výkony a obsazení, vše je takové líbivě uhlazené. Romantické scény střídají scény dramatické a humorné. Jedno oko při tomto filmu nezůstane suché. Jediné co vytýkám je herečka Reese Witherspoon, která mi do role křehké, přitom drsné Marleny nesedla, věkový rozdíl mezi oběma hlavními herci je znatelný. A Robert Pattison dokázal, že levou zadní zvládne zahrát i jiné role a tudíž ho nelze pasovat jen na krvelačného upíra.

Světlušky v zahradě (2008)

Krásný příběh o vztahu malého chlapce k despotickému otci a jiných rodinných vztazích, kreré se časově prolínají. Některé otázky filmu zdají se mi nezodpovězené a trochu horší byl závěr. Kladně ale hodnotím herecké výkony, které celý příběh podrhují a hvězdné obsazení, bez kterého by byl celý snímek pravděpodobně neshlédnutelný. Některé scény se zbytečně táhly a nevedly k zážitku, který by divák mohl očekávat, což v mnohém bylo i zklamání. Krásné drama s úsměvnými okamžiky, film na pohodový večer.