Bez dechu (2011)

Souhlasím s Dever. Je to slabší akčňák, ale jde to. I Lautner dokázal, že nemusí být nutně zaškatulkován do vlkodlačí zásuvky.

Splice (2009)

hm... jednu hvězdu dávám za Adriena Brodyho, který je jako vždy úžasný, ale jinak nechápu. V první polovině je to velmi hezké sci-fi se zdařilými efekty a super nápadem. V momentě, kdy Dren začne svádět Cliva a dojde na mezidruhové křížení, jsme už trochu jinde a konec filmu, kdy Dren, už coby syn, znázilní svoji matku jde už o film pro úchyláky. Pokud chtěli tvůrci šokovat, tak se jim to bezpochyby povedlo. Myslím si ale, že závěr snímku skutečně zdevastoval velmi dobrý nápad na velmi dobré sci-fi.

Až tak moc tě nežere (2009)

Nenáročný film o vztazích, které sami prožíváme. Z filmu vyzní a zazní spousta pravdy. Dokonce jsou zde i scény, které vás donutí uronit slzu. Herecké výkony jsou obdivuhodné a režie skvělá.

Svěrací kazajka (2005)

Skvělé sci-fi. Adrien Brody je bezpochyby skvělý herec s obrovským charisma. Souhlasím s uživatelem "golfista", že je ve filmu několik děr, ale na druhou stranu to na kvalitě snímku neubírá a možná je to i záměr scénáristy.

Dívka s perlou (2003)

Zajímavý historický snímek o dvou spřízněných duších z jiných světů. Ona skromná dívka z chudých poměrů, on introvertní umělec lapený do sítí chamtivé manželky a tchýně... Scarlett Johansson nemusím, ale hereckou práci v tomto filmu odvedla skvěle a to samé platí i o Colinu Firthovi. Ve chvále nesmím zapomenout ani na výpravu a kameru.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Jako milovník Fantasy musím říct, že tohle je jeden z povodenějších kousků. Je sice na rozmyšlení, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, neboť jsem zachytila i scény, které kdyby tvůrci vynechali lépe by udělali, ale nakonec je fakt, že film disponuje celkem dobrým příběhem, hvězdným obsazením a skvělými efekty. (No, kdo by odolal Brosnanovi s koňským zadkem??) Jediné, co mi hlava nebrala bylo pojídání lotosových květů, po kterých se v Las Vegas sjíždějí děti...holt trocha "amercké fantazie" nesměla chybět. A červený lak na kopýtkách kozlíka jsem taky vidět nemusela :D V Americe se asi řecké báje učí jinak. Ale kdo má rád fantasy žánr, nechť film shlédne.

Červená Karkulka (2011)

Přátelé zase tak zlé to není. Je fakt, že se tento snímek neměl jmenovat Červená Karkulka a celkově to bylo hůře zpracované, ale nápad to byl dobrý a věřím, že to mohl být i velmi dobrý film, kdyby to třeba dostal někdo jiný. Musíme to brát jako pohádku...nikoliv to ale označit jako horor. Kladně ale hodnotím nápad, kameru a výpravu.

Zelený sršeň (2011)

První dojmy: humorná oddychovka... Tři hvězdy dávám za Katovo kafe, Cameron Diaz a občasné vtipy. Bez 3D efektů se tato komedie ovšem řadí spíše mezi horší průměr.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dokonale zpracovaný příběh o životě a smrti, stáří a mládí, o velké lásce... koho z nás kdy nenapadlo, jaké by to bylo, kdyby se život žil pozpátku? Pět hvězd dávám za skvělý maskérský um, herecké obsazení i výkony a také za výpravu a kameru. Tenhle snímek si člověk vychutnává od začátku do konce a nad závěrem filmu pak nezůstane slza v oku. Co dodat? ... snad jen, že Cate Blanchett je prostě skvělá

12 opic (1995)

Doporučuji shlédnout nejméně dvakrát a zaručuji, že tento film nebude nudit. Moc se mi líbil výkon Brada Pitta, role jakoby mu byla psaná na míru :D Je zřejmé, že režisér se na snímku "vyřádil", skvělá je i kamera a herecké obsazení.