Vendelínův očistec a ráj (1930)

Naprosto okouzlující lidová komedie, velice se odlišující od produkce následných zvukových let třicátých především velkou mírou obhroublé nadsázky a velmi pivního humoru. Musím říct, že s kolegou jsme se při projekci na filmové vědě FF MU velice bavili. Doporučuji si pustit film s nějakou pěknou, svižnou doprovodnou hudbou.

Žena bližního tvého (1953)

Tomáš Töpfer je dobrý dabér Huga Haase, ale mnohem raději bych uvítal originál s titulky. - Film slušný, česká vesnice k smíchu, ale Haasův herecký výkon i závěrečná vražda místního blázna i hlavní hrdinky - to bylo skutečně natočeno s dobrou atmosférou...

Hypermarket (2007) (TV film)

Za aktuálnost a skvělého Krobota coby bývalého estébáka. Odpadová hodnocení filmu jsou mi záhadou - v ČT je potřeba něco podobného vítat výskotem.

Svatební košile (1925)

Dochovalo se z něj málo, ale musel to být ve své době působivý horror (pravděpodobně s recitátorem či recitátorkou na jevišti?): Svatební košile.

Víc než případ (1984) (TV film)

Dále hrají Monika Maláčová, Oldřich Navrátil, Lenka Filipová-Kudelová.

Velká přehrada (1942)

Jedinečný důkaz společných znaků nacismu a komunismu; tenhleten film, mnohem výraznější úlitba goebbelsovské "dramaturgii" než Jan Cimbura, by mohl být promítán v kinech klidně o deset let později - jen tu větu "Nechte si ty vaše židovské manýry" by museli tvůrci vystřihnout. I když... kdo ví.

Modrý závoj (1941)

Nádherná nostalgická záležitost. Holman byl za okupace jakýmsi režijním oknem do světa evropského společenského filmu, k tomu skvělý, neotřelý Karel Höger, půvabná Vlasta Fialová, dojemný Saša Rašilov - a okouzlující médium, rozhlas.

Jak se dělá divadlo (1969) (TV film)

Provedení Jiřího Horčičky, zpracované pro LP desku (Adamíra, Hrušínský, Höger, Adamová), je určitě lepší, přesto i tak příjemné podívání. Mezi herci dále spatřujeme tato jména: Jiří Pleskot, Zdeněk Podskalský, Josef Kemr, Ladislav Trojan, K. Hovorka ml., L. Navrátil, J. Hartman, J. Kořán, M. Čálek, E. Bezděková, J. Beránková, V. Halama.