X-Men: První třída (2011)

Tak jsem konecne shlednul posledni Vaughnuv film. Ja vim, je to ostuda, ze az ted, ale driv jsem se k tomu nedostal. Predchozi X-meny jsem ani nevidel snad, mozna jednicku. Vaughn nezklamal, film byl presne takovy, jaky jsem od nej cekal (i kdyz trosku komercnejsi, coz je ale pochopitelne, jelikoz film mel vydelat, avsak Vaughn je Vaughn a proste nechtel zklamat hlavne sam sebe a nenatocil zadny komercni paskvil) a dopadlo to velmi dobre, jsem moc spokojen a McAvoy a Fassbender nezklamali. Vybornych a zaslouzenych 85%. Znalost predchozich X-menu neni nutna.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Podobny pripad jako The Shield, je mi lito, ze v techto dvou pripadech je max u CSFD 5* :-/. Skvele serialy, vyborna atmosfera, clovek se podiva do taju zivota policistu (ale do detailu, zadna omacka okolo). A krome vseho jeste skvele odvedena filmarska prace, i herecka, fakt lahudka se divat na takto dobre udelany a propracovany serial.

Insidious (2010)

Tohle nejak zapomelo byt thrillerem, ne? Bezduchy horor, teda vlastne s duchy (i kdyz to vlastne mozna ani nebyly duchove, kazdopadne tak ale vypadali), klasicka lekacka a k tomu hlasite trapne "lekaci" zvuky. Vse ostatni bylo taktez slabe, ale nejvic me mrzi takovehle konce, kdy si proste tvurci az moc okate pripravuji pudu pro pripadne pokracovani.

Trust (2010)

Dobre tema, ale hure natoceno, vlastne mozna i chyba scenare. Silnejsi momenty totiz byly jen v prvni polovine filmu a potom se to uz trosku vlece. Chybi klasicka dramaticka krivka a trochu me iritovala Liana Liberato, misty dost prehravala. Celkove to mohlo byt velmi kvalitni drama, ale diky scenari neni.

Lidice (2011)

Tak tohle je pruser, nejzbytecnejsi cesky film uplynuleho roku (nebo alespon jeho zhavy kandidat). Naprosto nulova historicka verohodnost, v podstate nic poradneho se ve filmu nedeje, a naznak neceho zajimaveho je utlumen hned v pocatku (je videt, ze film pripravoval Alice Nellis). Dobry akorat do nejakeho toho muzes pro zaujeti malych deti do tematu Lidic, do kina fakt ne. Doufam, ze se tematu nekdy chopi nejaci lepsi tvurci a my se dockame kvilitniho historickeho filmu (jaky si toto tema zaslouzi).

Hra o trůny (2011) (seriál)

Prvni serie je jednoznacna pecka, takhle nejak bych si predstavoval dramaturgicky kvalitni fantasy serial. Nemuzu se jiz dockat jara pristiho roku, knihy se mi kvuli spoilerum cist nechce.

Hanna (2011)

Tak nevim, kam se ztratil ten dobry Wright, ale od Pokani porad cekam na nejakou tu udernou vec. Hanna je rozhodne lepsi prumer, neni to spatny film, ale ze bych z nej byl odvaren, to fakt ne.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Tak tohle je opravdu suprovy serial - naturalisticky pohled do sveta policie (uz dosluhujici sluzebna s pokazenymi zachody). Velmi prirozene podana prace policie v terenu, mate z toho pocit, ze takhle to opravdu funguje - to vse je ale velmi dobre zahrano, hlavne uveritelne. Podobny pripad jako The Wire, je mi lito, ze v techto dvou pripadech je max u CSFD 5* :-/. Skvele serialy, vyborna atmosfera, clovek se podiva do taju zivota policistu (ale do detailu, zadna omacka okolo). A krome vseho jeste skvele odvedena filmarska prace, i herecka, fakt lahudka se divat na takto dobre udelany a propracovany serial.

Opravdová kuráž (2010)

Prijemne filmove podivani od bratru Coenu, skvely pribeh, vyborna kamera, super casting - fakt povedeny western (coz se v posledni dobe neda casto rici) - potesilo i typicky Coenovych rukopis (i kdyz v tomto filmu nebyl tak zretelny).