Noc v muzeu (2006)

Možná je to celkem neškodná komedie pro větší publikum, ale aby to bylo servírováno jako výživná komedie u které se nemůžeme dočkat pokračování to vůbec. Párkrát jsem se zasmál, ale stupidita ve špatném slova smyslu bohužel převládá. Ben Stiller jako komediální ikona už upadá.

Králova řeč (2010)

Existují až desetkrát lepší Oscarovky, které nenudí ani na chvíli a mají neustále co říct. Jsou záživné něčím novým, nebo ukazují to jaký je člověk chudák. Králova řeč ukazuje toho chudáka, ale ne tak oslnivě. Prostě typická Oscarovka, která se snažila upoutat akademiky, ale ne i širší publikum. Co s takovým filmem..

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Nezaznamenal jsem žádný pokrok, ani ve vraždách, to jde ve stopách minulých dílů. A ten konec je jedna z největších blitek co jsem kdy viděl, stupidněji to prostě skončit nemohlo. Od prvního pohledu je jasné, že to mohlo dopadnout lépe, jen to režisér posral. SPOILER Chápu že je to horor a veškerá logika jde stranou, ale kolem jedné holky každý umírá, včetně přátel a ona si uvědomí, že je to v rodině, tak je to vše v pořádku. Ty dementní scény zase převládají a to úplně zbytečně. Nechápu to, to žádný horor nemůže mít aspoň něco logického? Ono vypadá dost debilně, když se naše milá Heather pověsí za kolotoč a pak náš milý vrah hodí pilu, jen kvůli trapnému 3D efektu.

Dredd (2012)

Asi tak když od akčního sci-fi nečekáte skoro nic a naservírují vám sci-fi orgie plné hlášek, které nevypadají vůbec špatně, s drsnou hudbou. Nejradši bych hned viděl dvojku. Je to prostě paráda, akce je dostatek a kecací scény jsou dost ochuzeny, což je dobře, ale i když se moc nekecá, má Dredd hlavu a patu. Furt se něco děje, koluje napětí, odehrává se pořádná střílečka. Karl Urban nabouchanýho soudce Dredda zvládl skvěle.

Sukničkář (1987)

Běžná romantická komedie, tady je ale hlavní výhoda mladý Robert Downey. Našel jsem pár originálních nápadů, které nijak neurazili. Ke konci už jsem čekal že se ty dva dohromady nedají a říkal jsem si jak to bude dobře vypadat pro celkové hodnocení. Ale dalo se čekat že se nakonec dohromady dají, u Sukničkáře mi to ale konec konců nevadilo a celkem to téhle komedii nakonec slušelo.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Já jen čumím. Tohle že někoho napadlo? Dokonale vymyšlené, ale za to, jak to dopadlo může Forman. On dokázal zakomponovat dobrou hudbu do scén, aby to v divákovi vyvolalo emoce. Dokázal film vytvořit tak, aby všechny i pobavil. Já jsem se kochal snad vším. Přelet nad kukaččím hnízdem nevykazuje pohled na určité lidi, ale na to co se dělo a ještě děje v prostředí blázinců. Zachyceno tak, aby se každý zamyslel. Velké slovo nad kvalitou má hlavně Jack Nicholson.

Šmejdi (2013)

Tento dokument má záměr poukázat na ty svině, které mezi námi chodí. Nechce přímo vyvolávat emoce, ale ve mě to v kině vřelo. Už buď jak jsem byl smutnej, nebo neuvěřitelně nasranej. Je to skvěle sestříháno, tak aby tomu každý nějakým způsobem porozuměl. Líbí se mi jak je to pravdivé, bez zbytečných lží, je ukázána jen pravda a nic se nepřibarvuje. Opravdu jeden z nejlepších dokumentů co jsem kdy viděl. Viděno v kině.

Jackie Brown (1997)

Ještě se mi nestalo, že by mě Quentinův film chvilkami nudil. Vždycky jsem dostával plnou palbu a Jackie Brown je jeho první počin bez Tarantinovy šťávy. Žádná lomcující hudba, žádné lomcující scény a herci sice hrají dobře, ale že by ze sebe dokázali vyvolat ten pravý výkon, na který jsem z Tarantinovek zvyklý, to ne. Myslím třeba naivitu, nebo aby v postavě bylo vidět že je to pravý blázen. To zvládl jen Samuel L. Jackson. Ale celkově to dopadlo alespoň uspokojivě. Nejvíce mi ale chyběli ty skvělé písně, na které jsem zvyklý.

Hanebný pancharti (2009)

Jednička ve svém oboru. Jen to není nadnášející snímek, jako většina filmů našeho známého génie a sice Quentina. Na většinu jeho filmů koukám s otevřenou pusou. Tady jsem cítil pouze jeho typické řeči a kulervoucí momenty. Jako třeba vyřezávání hákového kříže na čelo, jde v tom vidět, že to vymyslel on. Navíc se snaží přepsat historii a popsat to tak aby si divák řekl, že je to sakra dobrý. Jako pokaždé si vybral ty nejlepší herce a to ani nesáhl po své elitě.

Scary Movie 5 (2013)

Nejsem zklamaný, ale nejsem ani nadšený. To je škoda, z každého Scary movie se vyštípalo vše do poslední kapičky. V pátém díle už najdeme i normální scény, ale v minulých dílech by při menší slaďárně Dan spadl ze skály. A to, to dělalo Scary movie. Prostě už to v tom nevidím, přijde mi jen jako lepší parodie. Hrozně mě štval vypravěč, prostě proč? A zrychlené scény, takové zbytečnosti, které ani nejsou vtipné. Zachraňují to ale ostatní scény. Různé narážky a samozřejmě stupidní scény. Hrozně mi chyběla Cindy a Brenda, chybělo mi více postav, ale když tam nejsou tyhle dvě, jde to sakra poznat. A po tom co jsem se dozvěděl že se zde mohl objevit i Čmoud, ale odmítli, tak jsem si říkal jestli není režisér kokot, ano je. On si tam radši šoupne Ushera, místo klasické postavy. Ale když vynechám to, co by "mohlo být" je pětka celkem v pohodě. Bohužel jsem se už nepopadal za břicho u každé debility, ale hodněkrát jsem se zasmál a měl dobrou náladu. Ještě že tam byl Charlie a Dan. Možná to i celé udrželi oni dva.