Černá brigáda (1970) (TV film)

Řiť video jede a nic je nezastaví. Co na tom, že okopírují jakou si vyblitou vhsku plesknou jí na disk s podtitulem válečné velkofilmy a šup do trafiky. Co se filmu týče potěší celkem zábavná složka totální nekompetentnosti tohoto snímku a přijatelná délka. Nakonec to z odřenýma ušima na ty pobavený 3* ještě dá.50%

Láska v hrobě (2012)

Depka jak hovado. Na mě možná až příliš. Ne, že by to nebylo svým způsobem zajímavě natočený, ale od vyššího hodnocení mě odrazuje fakt, že jednak jsou mi hrdinové (hlavně ta věčně pochcaná, posraná ženská) fyzicky odporní a další věc je fakt, že až takhle mrazivě zobrazenou rekonstrukci cesty k úplnému sebezničení ani vidět nepotřebuju. Hlavní heslo? Svoboda především! I kdyby měl člověk chcípnout, tak musí zůstat svobodnej!!! Ehm tak tuhle filosofii jsem trochu nepochopil. Teda já neříkám, že nepatřím mezi lidi kteří nevedou svůj život k postupné sebedestrukci, ale tohle už je extrém i na mě. Silný 3* a nic co bych musel vidět znova.65%

Past (1950)

Hnusní fašouni se za pomocí kolaborantů snaží rozbít činnost Českých partyzánů. Narafičí na ně celkem promyšlenou past, ale kam se hrabe hloupej Skopčák na vychcanýho Čecháčka! Ok jak už je u podobných filmů zvykem, tak se divák při sledování neubrání jisté dávce naivity, taky to nemá žádný strhující tempo, ale zase se pozná Fričova jistá režie a výkon obou dvou hlavních představitelek je určitě slušný. Takže nadprůměr jo.60%

Kdo kráčí po křivolakých cestách (1948)

Z mého pohledu celkem vydařená detektivka. Zdejší hodnocení se mi zdá být zbytečně přísné. Propagandisticky to jako tradičně hodnotit nehodlám, ale je fakt, že v té době vznikali úplně stejné filmy v Sovětském Svazu i u nás. Akorát, že tam byli Rusáci hodní a Amíci zlý. Pro srovnání tak pohled všech stran neuškodí.55%

Poslední výstřel (1950)

Průměrná záležitost okořeněná neskutečnou mluvou. Abych navázal na komenty Enšpígla a zetteho, tak říkám, díky bohu, že včil už takhle nikdo nemluví. Nevím co je to za jazyk, ale Čeština to fakt není.50%

Válečná kořist (1993)

Mno z mýho pohledu hodně průměrnej film. Matta Salingera už jsem viděl v Hořící džungli, takže to pro mě není úplně neznámej ksicht, ale ani nijak extra charizmatickej. Film má solidní rozjezd, ale pak se z něj vyklube taková standartní béčková chujovina a ke konci už jsem se přeci jenom začal trochu nudit. Akce tu nijak extra moc není a je průměrně natočená, prostředí je slušný a to je asi tak všechno. Když nebudete čekat žádnej megahit, tak dostanete uspokojující standartní béčko na jedno shlédnutí.50%

Les sebevrahů (2016)

Ale jo pokud jste nikdy před tím žádnej pořádnej horor neviděli, tak to postačí. Jinak ruce pryč! 20%

Pád Berlína II. (1949)

Tohle Áda prosral. Než se pustil do ofenzivy měl si uvědomit základní pravidlo a to neser strýčka Stalina! Pro mě podobná zábava jako první díl. Snad bude pochopena moje nadsázka a nebudu za tento koment nahlášen.60%

Pád Berlína I. (1949)

Tohle je maso. Už chápu proč má tolik lidí k tomuhle filmu výhrady. Hitler zobrazenej jako totální vocas (ne, že by nebyl, ale tohle je extrém) Stalin byl vlastně fajn týpek a SSSR ráj na zemi, kde vůbec nebyli masové popravy, koncentráky na Sibiři a hladomory! Ps : Nevědět to, tak Wericha jako Göringa bych fakt nepoznal.60%

Král Šumavy (1959)

Víš co udělám? Všem vám dám dovolenou a agentům na čáře postavím velkou bránu s nápisem račte vstoupit! Kouzelně paranoidní komančská agitka krásně vystihující až panickou hrůzu ze všeho na západ od našich hranic naočkovanou soudruhy ze Sovětského svazu, ale zase na druhou stranu ruku v ruce s tím jde brilantní technické zpracování, tempo které nenudí a strhující děj o který není nouze. Takže ponechme jako obvykle ideologii stranou i když u žádnýho jinýho filmu z té doby to není tak markantní jako u tohoto. Čistokrevné budovatelské agitky nepočítám, protože ty jsou primárně točené za tímto jediným účelem, zatím co tady člověk sleduje dobrodružný film i kvůli akčním scénám a dalším věcem, takže dalo se to pojmout nestraněji, ale k čertu s tím. Lukavský tu má neskutečný charizma a toho tvrdýho šéfa pohraniční stráže hraje opravdu uvěřitelně. Pozadu nezůstává ani zbytek ansáblu. Navíc film si od začátku až do konce drží nepříjemně realistickou ponurou atmosféru ke které přispívá i vynikající hudba. Takže obsahově problematické, filmařsky vynikající.65%