Zlato v Black Hills (1968)

Tuhle Mitičovku mám rád. Ze všech nejvíc připomíná klasický western. Najdeme tu všechny tradiční scény jako přepadení vlaku, útok na indiánskou vesnici, nebo dobývání města. Akce je dost ani delší stopáž mi nevadí. Hannjo Hasse jako hlavní záporák brilantní. Akorát ten konec jsem moc nepobral kdy SPOILER Haase utíká před Mitičem střílí po něm leze furt vejš a vejš až se nakonec vyšplhá na vrchol kopce kde se náhle před ním zjeví Mitič Hasse se ho lekne a spadne dolů. To jsem trochu nepobral. Jinak to určitě patří k tomu nejpovedenějšímu co v NDR studiu DEFA kdy vzniklo a taky je to bezva ozvěna časů minulých.70%

Tekken 2: Kazuya's Revenge (2014)

Teplej Tekken a muž co volal kurva fiX Teda to byla zase parádní matlárna patlárna. Jak už napsal Lacike ten příběh nedává ani sebemenší smysl a jsem rád, že nejsem jedinej na koho to tak působilo i když jsem to sledoval lehce pod vlivem, ale i tak mi to přišlo jako totální chujovina, která kromě názvu a jmen dvou postav nemá opravdu z Tekkenem nic společnýho. na druhou stranu ona některými lidmi tolik vychvalovaná jednička je taky totální mrdka a jediný co v ní za něco stojí je Gary Daniels. Na tohle jsem se taky koukal hlavně kvůli němu. Nějakej Kane Kosugi je mi úplně u píči to je další z nový vlny ťamanů co se sice dobře bitkaří, ale dokud jim to někdo neřekne, tak ani náhodou nebudou znát význam slova charizma nebo aspoň minimální herecký talent. Gary se nakonec na scéně objeví bohužel asi jenom na 5 minut jak jsem očekával. Zhruba stejnou dobu je tu i Tagawa, takže na ty jména se nenechte nalákat. Za co tedy 2*? No bitky jsou povedený to nelze popřít zpomalovaček a podobných debilit je minimum choreografie je slušná a nasnímané je to taky přehledně. Jenom škoda, že je to taková ultrademenťárna, že mě ty dialogy a neakční scény úplně brutálně nebavili asi takhle.40%

Chobotnice - Série 4 (1989) (série)

Vynikající vygradování sérií z komisařem Cattanim. Sice to ani tentokrát nebude na plný počet, ale čtvrtá série perfektně zakončuje to co předchozí tři rozjeli. Kvalitativně je to tak zhruba na stejné úrovni jako druhá a třetí s tím, že poslední díl mě dostal. sice jsem věděl předem jak to dopadne, ale i tak to byl mazec. Prostě zakončení v typicky depresivním duchu celého tohohle seriálu. Na scénu pak vyplouvají i dvě naprosto boží akční sekvence z pokusem o likvidaci hlavního hrdiny ta první na dálnici a ta druhá v útulku pro opuštěný děti Obě tyto přestřelky jsou perfektně syrový a realisticky natočený. Jinak konec jsem neobrečel, páč se musím přiznat, že na to aby mě ještě ve filmu něco dojalo už mám moc nakoukáno, jsem moc starej a taky moc velkej cynik, ale bylo to epický to zase jo. Každopádně jsem zvědavej jakým směrem se teď seriál bude ubírat dál, ale mám určitě v plánu minimálně další dvě série tak uvidíme. Každopádně i s tou čtvrtou jsem velmi spokojen.80%

Náčelník Velký had (1967)

Druhá Mitičovka je přeci jenom o něco podařenější než ta první. Hlavně to zpracování mi tentokrát přišlo o dost profesionálnější. Exteriéry jsou docela pěkný akce je dost a souhlasím z názorem, že i když Mitič nebyl žádnej kvalitní herec tak v rolích Indiánů je přirozenej a prostě mi to k němu pasuje. Takže tenhle film který se inspiruje Posledním mohykánem je celkem ucházející. Na druhou stranu netřeba mu stavět vzdušné zámky. Mitič je sice nařáchlý hovado, ale v bitkách se zase trestuhodně skoro nepředvede navíc ty prkený dialogy v jeho podání občas nechtěně pobaví. A taky si tvůrci než se pustili do zpracování na téma Poslední mohykán mohli zjistit pár detailů např že Velký had nebyl synem Unkase, ale naopak. Jinak to ušlo.55%

Synové Velké medvědice (1966)

Naprostá amatérština. Tohle bych teda od režiséra jako je Mach nečekal. No možná, že kdyby mi bylo 10 let tak to žeru, ale dneska pokud si člověk některé ty Mitičovky porovná z Mayovkama tak zjistí, že zatím co tam se kouzlo nevytratilo, tak tady bohužel ano i když neplatí to úplně pro všechny. Nicméně tady ta první se teda krutě nepovedla hlavně po technické stránce. totálně chaoticky natočená akce. Záběry co na sebe vůbec nenavazují podivný střih. Neskutečné faily (20 výstřelů z šestiranného revolveru, banditi co už zaručeně chcípli znovu na scéně a znovu zabiti) dalo by se takhle pokračovat dál. Jinak by to možná zase tak hrozný nebylo děj byl ucházející Mitič správně vysvalenej a Vršťalův záporák rovněž kvalitní, ale jak už jsem napsal to hrozně amatérský zpracování to táhne ke dnu. Tady se holt Česká stopa v NDR filmu moc nevyznamenala.30%

V ringu smrti (2008) (TV film)

Podprůměrná rubačka z věznice. ty vole tohle už tu bylo stokrát. Něco aspoň trošku originálního by nebylo?35%

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

No vida co všechno se nevymyslí... sakra kdo mi ten námět ukradl? před časem jsem opravdu a to nekecám v nadšení z filmu Hadi v letadle vymyslel film který se jmenoval Zombie v letadle a než jsem stihl přesvědčit Asylum nebo nějaký podobný machry aby to natočili, tak už je to tady no co už. Možná bych to, ale přeci jenom pojal trochu jinak začátek je takovej nudnej a divnej naštěstí se to pak rozjede víc než slušně. Masky a efekty na béčko ujdou. No celkově to není žádná extra pecka, ale zabavilo mě to a průměrný 3* tomu nakonec dám.50%

Zákony Brooklynu (2007)

Sakra kolik takových filmů na podobný téma už tu bylo? Nepochybně hodně problém je v tom, že tenhle se moc nepovedl. Ani drama ani akčňák. takový neslaný nemastný natáhnutý nic.25%

The Outsider (2014)

Ale jo ušlo to. místy to působí až moc tuctovým dojmem. film nic překvapivého nenabízí, ale po řemeslný stránce je celkem solidně natočený. Fairbrass celkem drsný a uvěřitelný. Akce průměrná, příběh plný klišé, ale zase musím podotknout, že by bylo asi zbytečný v podobným filmu hledat něco víc.55%

Elitní zabiják (2014)

Po pravdě neměl jsem o existenci tohoto filmu ani potuchy. Bruce jsemnaprachy Vyliž mě upřímně řečeno po Die hard 5 přestal zajímat a to nebyl zdaleka jediný film kterým mě v poslední době nasral. K tomuhle jsem se tedy dostal úplnou náhodou na základě tipu od jednoho z mých oblíbenců. neměl jsem extra očekávání nicméně zaujalo mě když jsem se dozvěděl, že Willis tu hraje hlavního záporáka a nutno uznat, že ho nehraje špatně a jeho postava je celkem zajímavá i když má v celým filmu asi tak 15 minut tak on a jeho ťamanskej zabiják mě jako záporáci docela bavili. Kdo už mě moc nebavil byl hlavní hrdina postrádající jakékoliv charizma nebo aspoň základní herecké dovednosti. V akci se sice jakž takž předvedl, ale jinak mi byl od začátku extrémně nesympatickej. Příběh pak samozřejmě vrší jedno klišé za druhým což zase jak se sluší dodat asi u podobného typu filmu není žádný překvapení. Na druhou stranu po tý docela nudný první půlce filmu která mě moc nebavila se to přeci jenom v polovině druhý aspoň trochu rozjede a nutno uznat, že některý ty přestřelky jsou opravdu pěkně a přehledně natočený. Takže ve finále mi to vychází na čistý béčkový průměr.50%