Titanic (1997)

Tak jsem se konečně dokopal k tomu abych okomentoval tenhle spektákl. Cameronův Titanic je přesně jeden z těch filmů který dokonale rozděluje lidi. Buďto to milujete nebo nenávidíte no a já jsem někde uprostřed. Bohužel nikdy jsem nebyl fanouškem Leoparda Di Kardia a ani tady mě za srdce nevzal. Neplakal jsem když šel pod vodu ba co víc tleskal jsem nadšením! Pravdou zůstává, že na ten milostnej příběh se mohli vysrat. Pro mě film začíná až hláškou co vidíte? Ledovec! Přímo před námi! Fakt je, že pak se rozjede ta největší epic destrukce jakou jsem kdy viděl o tom není sporu. Opravdu škrtnout těch prvních asi 90 minut a byl by z toho možná opravdu nejzásadnější film všech dob, protože po technický stránce to prostě nemá konkurenci. Camerona ne nadarmo považuji za největšího režiséra všech dob a tady to potvrdil. U mě si to posral až Avatarem. Takže skutečně jsem dlouho přemýšlel jak naložit z hodnocením k tomuto filmu a když si to dám všechno dohromady, tak mi vychází, že není důvod k přehnaný hysterii ať už po stránce všech těch nadšených pětihvězdičkářů nebo těch nasraných odpadérů. Myslím si, že ty 4* jsou tak nějak adekvátní a k tomu přihazuji.80%

Roj (1978)

Zapomeňte na zemětřesení, sopky, hurikány a tornáda. Největší katastrofou která všechno pohltí jsou Africký zabijácký včely! Já teda nevím, ale asi jsem zase viděl jinej film než vy všichni ostatní a ano dal jsem si pěkně tu více jak 150 minutovou verzi a rozhodně se nedá říct, že bych se nějak extra nudil nebo něco podobnýho. Film jak jsem se dozvěděl se stal ve své době nejdražším propadákem což teda upřímně nechápu, ale co už já jsem asi opravdu ufon a většina zdejších hodnocení je pro mě záhadou No nevadí mě to baví jít proti davu obzvlášť pokud se mi danej film opravdu líbil. Tohle je prostě taková klasická stará katastrofická škola z dílny Irwina Alena se vším co k tomu patří. Klasický mechanický triky (na tu dobu opět vynikající) a fascinuje mě jaký dokážou bejt včely svině a produktivní zabijáci. Jako předkrm si nejprve dají vojenskou základnu, pak jako hlavní chod zlikvidují půlku města a krátce na to i vlak ve kterým se nachází ta druhá půlka města a jako zákusek zlikvidují i atomovou elektrárnu! Pro mě je to prostě jeden z klasických filmů v žánru a proto dávám 90%

Návrat do pekla (2001) (TV film)

No tohle je teda opravdu peklo. Raději se do něj nevracet. Raději se na něj totiž ani nedívat. Jde pouze o pokus béčkaře Furieho natočit něco co se tváří jako vážný film a má hlavu a patu a to evidentně není jeho parketa.15%

Americká krása (1999)

Uznávám, že Spacey podal kvalitní výkon. Taky se mi líbí, že film si bere na paškál Ameriku a jejich způsob života a to fakt nekompromisně. Jinak si, ale nemyslím, že by to byla zase až taková pecka jak hlásá zdejší hodnocení. Nemůžu se zbavit dojmu, že podobnou sebereflexi (a určitě povedenější) už jsem někde viděl.65%

Immortally Yours (2009) odpad!

Tohle byl omyl. Mrknul jsem na to kvůli zajímavýmu obsazení, ale už vím, že jsem se na to měl radši vysrat.5%

Bez šance (1999)

Zajímavý obsazení a standartní akčňák od PM Enterteiment. Furt někdo po někom střílí furt něco vybuchuje prostě klasika pár scén vykradených odjinud (sakra v kolika filmech už jsem viděl tu pasáž z autem v horách a vrtulníku kterej po něm střílí?!) Nicméně nemám s tím problém. Nelíbili se mi jenom 2 věci a sice, že Frank Zagarino tu hraje asi 5 minut načež ho sejme nějakej zkurvenej negr a Gary Daniels nemá žádnej souboj. Jinak pointa na béčko celkem zajímavá. Sorry kolego mzss1, ale tentokrát si trochu mimo. Mě to nijak neurazilo.60%

Twister (1996)

Ve svém žánru do dneška nepřekonatelný kousek. Tornáda mě vždy fascinovali. Problémem filmů o nich však zpravidla bývá, že na to aby jste tenhle živel patřičně zpracovali potřebujete prachy na pořádný efekty. Proto nikdy žádnej z těch levných televizních filmů nemá a neměl nárok na toto mistrovský dílo. Jan De Bont pro mě osobně stvořil svým způsobem kult a nehodlám teď řešit jak je ten film hloupej postavy plochý a že se tam kromě tý velkolepý destrukce víceméně nic neděje. To je úplně fuk, protože tohle není o hereckých výkonech, tady nehrají herci tady je jediný herec a tím je tornádo. Pro mě je tohle osobně klasika který se zatím žádný z konkurentů nedokázal ani přiblížit. Osobně jsem zvědavý jak dopadne letošní projekt V oku tornáda který mě teda hodně zaujal a hned se pro mě stal jedním z nejočekávanějších projektů tohoto roku. Každopádně jak už jsem napsal tohle je moje srdcovka a top film v žánru a tudíž hodnocení je zcela jasný.100%

Training Day (2001)

Tak Washingtona jsem nikdy moc nemusel, ale tohle mi sedlo. Fakt vymazlená realistická kriminálka. Ano takhle to asi nějak chodí. Jsem tomu ochotný věřit. nebo teda takhle netvrdím, že je to přesně takhle, ale každopádně jsem tvůrcům sežral tuhle story o hodných poldech a zlých poldech i z navijákem. Velká spokojenost.80%

Zastřelte Reagana (2001) (TV film)

Zastřelte Wacoslava1 za to, že jsem to chtěl po extrémně nezáživný první půlce vypnout. Ono se to totiž potom slušně rozjelo a nakonec se z toho vyklubal dokonce i lehce nadprůměrný film.55%

Syn Boží (2014)

Ale co kurva blbnete? Vždyť je to boží!!! Nebo tak dobře není, ale to je fuck. Místy mě ta demagogie i docela bavila. Nicméně musím konstatovat, že na to aby tvůrci natočili přesvědčivější otrocky pojatý biblický příběh, tak by k tomu potřebovali lepší a přesvědčivější fanatický služebníky boží (rozuměj herce) než tu bandu žebráckých ochotníků kterou pravděpodobně schrastili před nejbližším pracákem...Prej, že Gibson se může z umučením krista zahrabat...Tak to mě teda upřímně pobavilo. Fakt že jo.20%