Modelář (2020)

Zelenku a jeho filmy i divadelní hry mám rád, ale tady jsme se úplně nepotkali. Co do profesionálních parametrů není filmu moc co vytknout, kamera i herci skvělí... kamera snese dokonce i světová měřítka. Ale ten scénář, celé je to tak strašně těžko uvěřitelné.

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Opravdu je něco tak zajímavého na holce, která chtěla bát v žitě a tak lhala kde jen mohla, aby se o tom točil seriál?! Po pár dílech končím, je to děsná nuda plus hlavní hrdinka je absolutně nezajímavá (Anna, ta filmová a ne herečka Anna Chlumsky :_). Dokonce se chová doslova jako kr...a a nikdo jí tu za nepošle tam kam Slunce nesvítí, pro mě nepochopitelné. Asi si aktéři téhle události oškubat zasloužili. Ale zjišťovat to dalším sledováním tohohle seriálu rozhodně nebudu. Jednu hvězdičku za technické kvality a pár dobrých herců.

Rozhněvaný muž (2021)

Jako ano, krásně natočené, atmosféru to taky má, v první cca třetině filmu zdaleka nelepší. Bohužel s přibývajícími minutami to nějak ztrácí dech a než aby přišla postupná gradace a následná katarze skvělého začátku filmu, dostaneme celkem tuctovou, málo upokojivou a ne úplně věrohodnou loupež a přestřelku na konci. Rád bych hodnotil lépe, ale film není v ničem originální a ohledně zápletky plus jednotlivých scén a postav to není nic, co by tu už předtím nebylo a někdy i lépe (Heat). Nicméně kvalita tam je a minimálně za to jedno shlédnutí tenhle kousek stojí.

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Krom faktu, že podle mě Kryštof Bartoš není moc dobrý herec, tak i mladý Kozák (postava) byl pěkný p.čus a Mirek Dušín, jak doma tak v práci :_) Nicméně slušná kriminálka (na domácí poměry) to díky všemu ostatnímu pořád je, i když každý ty případy zná a tudíž to zrovna není o napínavém vyšetřování a o tom, kdo je pachatelem.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Na tuzemské komediální poměry posledních let se jedná rozhodně o nadprůměr, nicméně to pořád neznamená, že by šlo o kdovíjak skvělý film... bohužel. Sympatické obsazení hlavní čtveřice pro mě osobně shazuje plejáda okoukaných tváří a tvářiček ve všemožných cameo rolích a roličkách. A také scénář, který nedrží moc pohromadě, aneb spíš než příběh na celovečerní film jde o plejádu více či méně povedených scének ze života čtyř hlavních postav.

Po životě (2019) (seriál)

První série pecka, která mě bavila skvělým balancem mezi dramatem a komedií, chytrými vtipy a světonázorem na lidstvo zdeprimovaného hlavního hrdiny. Velké plus byly i různé vedlejší postavy a postavičky se svým vlastním životním příběhem (většinou na okraji společnosti). Celé to trochu pokazil až moc sluníčkový a těžko uvěřitelný poslední díl série. Druhá série jakoby tento poslední díl znegovala a vrátila hlavního hrdinu do stavu před ním. Jenže tentokrát hlavní hrdina už šetří ostrým sarkasmem i černým humorem a místo toho sám sebe dokola lituje s lahví vína u videí s jeho mrtvou manželkou (a že jich musel natočit hromadu). A věřte, že není nic zábavného na tom sledovat, jak dospělý chlap neustále jen brečí a lituje sám sebe (stejně jako v reálném životě) a při každé (ne)vhodné příležitosti se nezapomene zmínit, že mu zemřela jeho životní láska a tím pádem on nemůže za to, že se chová jako kretén. To už všichni víme z první série a když to dostáváme sděleno po osmé, deváté, patnácté, už je to je smutné a otravné. Třetí série je o něco lepší a zábavnější než ta druhá, i když zezačátku to zase vypadá, že se hlavní hrdina nikam neposunul. Bohužel postupem času zábavné a barevné vedlejší charaktery buď zmizely, dostaly méně prostoru nebo se jen opakují a scénárista plus režisér Gervais chce vyprávět hlavně o Gervaisovi, čímž ale seriálu malinko škodí, protože například postava prostitutky, stážistky a místního feťáka byly na první sérii ty nej vedlejší charaktery a to nejlepší koření seriálu. Z postavy terapeuta a jeho macho kamarádů se staly těžko uvěřitelné karikatury, a jiné vedlejší charaktery buď zcela nebo skoro z děje vymizely. *škoda* První sérii každému doporučím bez zaváhání a dalších dvou už to úplně neplatí.

Parazit (2019)

Korea zas válí... skvělý film a neotřelý nápad. Jediný problém mám s tím uvěřit základní premise, že takhle schopná rodina, kde má každý její člen nějaký skvělý skill (spíš více dovedností naráz vč. vysoké inteligence), každý jedinec je výborný herec, manipulátor a umí reagovat rychle a spontánně na nepředvídatelné situace, tak že ta celá rodina je nezaměstnaná a žije v bídě. To prostě nesedí.

Stín samoty (2021)

Tak nevím, jestli "příšera" měla být metaforou války, moru, samoty nebo hladu... možná kombinace všeho toho?!? Natočené to bylo hezky, ale tak nějak celkově o ničem.

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Je to strašná kravina... pořád se tu akorát nesmyslně mění kdo s kým proti komu. První série byla fajn nostalgie, ale po jejím úspěchu to začala bejt jen natahovaná/nastavovaná kaše, motající se v kruhu toho samého s jen přibývajícími vedlejšími postavami (z minulosti). Přesto to má pořád jisté "kouzlo", kvůli kterému to chce člověk alespoň jednou dokoukat.

K zemi hleď! (2021)

První trailery mě připravovaly na třaskavou taškařici parodující katastrofické filmy a jméno Adam McKay ve mně také nevzbuzovalo žádnou důvěru. Naštěstí jsem se strašně spletl a trailery dost lhaly. Sice pořád jde o komedii, ale o velmi chytrou komedii, která se vyhýbá laciným vtípkům (většinou :_) a spíš nastavuje zrcadlo jak naší dnešní společnosti a jejímu (di)sociálnímu nastavení tak naší politické scéně a síle/zvrácenosti médií, kde jde vždy v první řadě o sledovanost. V dnešní době je to obzvláště trefné téma, které dává i hodně otázek k zamyšlení. Povedená satira naší společnosti, i když z větší části je to spíš už realita dnešních dnů než pouhá satira. Všichni jsou tu úžasní, ale Jennifer Lawrence (její postava) je tady asi opravdu nejvíc. Za mě osobně její zatím nejlepší role/film ;). Dokonce i ten Chalamet je tady fajn. Mark Rylance s vyběleným chrupem, neustálým úsměvem a něžným hláskem taky válel (dle mě šlo o mix Muska a Jobse :_). Navíc Meryl ukáže zadek (a tetování), takže nemůžu dát méně než 5/5 ;)   btw... Netflix válí, za mě mají letos nejlepší film i seriál (Arcane). *palec nahoru*

Časové pásmo bylo změněno