Každý má svou pravdu (2023) (divadelní záznam)

Dejvické divadlo a jeho herce mám opravdu rád, ale tahle uječená až hysterická rádoby italská fraška mě nechytila vůbec. Pitvoření a ječení i kvalitních herců jeden přes druhého mě prostě nebaví. Za mě osobně tedy hodně slabý kus mého oblíbeného divadla.

Víly z Inisherinu (2022)

Strašná honipéřina, hezky natočený a zahraný naprostý nesmysl. A ne, scénář to opravdu nemá skvělý, scénář je naopak Achillova pata celého filmu.

Bostonský škrtič (2023)

Lepší tři nebo horší čtyři hvězdičky, jak kdo chce. Mělo to atmosféru, dobrou kameru a herecké výkony byly fajn, ale nemělo to úplně tah na branku ani napětí ani žádný překvapivý zvrat.

Avengers: Endgame (2019)

Film který je tu snad jen proto aby se v něm zjevil úplně každý z "nekonečného" seriálu MARVELu. Děj poměrně hloupý, cestování časem je tak strašlivě laciná obezlička... fuuu, s na konci jedním velkým digi-bordelem mixujícím úplně vše a ne zrovna v dobrém. Postava Captain Marvel tak šíleně přeboostěná, že v podstatě v její přítomnosti byl celý tým Avengers slabý a zbytečný. "Vylejzání hodných armád" z portálů jsem vůbec nepobral, kde a proč se tam naráz všichni tak koordinovaně vzali?! Kdo je přivolal a jak, když použití rukavice vlastně nešlo přežít, když jste nebyli zrovna Thanos nebo Hulk?!? No a hlavně kazit jakoukoli případnou obět v tomto universu tím, že můžete najednou jen tak cestovat časem a kohokoli vrátíte zpět, to fakt není ani chytré ani dojemné, to je jen a pouze laciné a pitomé. Ale chápu, pro studia a filmaře výhodná zadní vrátka, jedno jak pitomá, jak jakoukoli postavu případně navrátit a ždímat diváky dál. Tohle pro mě fakt nebylo a není, podobně hloupý film asi jako The Rise of Skywalker, ale těm co se to líbí, nechť si to užívají ;) btw... jediná opravdu trochu zábavná scéna úplně na konci v lodi Guardians of the Galaxy ohledně velení :_)

Flash (2023)

Tohle bylo tak moc pitomý, nevtipný a nudný, že jsem u toho usnul, pak už jen vypnul a nedokoukal... ani nemám zájem to někdy dokoukávat. :_( *palec rozhodně dolu*

Luca (2021)

Pohodový animák, který je udělaný až příliš na jistotu. Takže ničím neurazí, ale krom malých dětí ani ničím nenadchne, nemá moc čím. A stylizace postav od Pixaru se mi tentokráte moc nezamlouvala.

Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

Jak mě druhá série zatím přišla nudnější a až podivně rozvlekle veselejší než ta první, aneb chyběl tomu ten adrenalin, tak tahle epizoda to pořádně nakopla, to je úplný klenot! Tenhle díl seriálu by fungoval i jako samostatný film nebo divadelní hra. Herecké výkony jsou naprosto excelentní a hvězdné obsazení té nejšílenější vánoční večeře v historii, jakou jsem kdy viděl nebo se jí účastnil, tomu dává korunu :_) Tady snad nikdo nemůže hodnotit jinak než maximem *všechny palce nahoru*

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Vím že o tom už bylo napsáno hodně, ale vypotit takhle moc debilní scénář a dialogy k takové značce a tak drahé produkci, to je tedy taky určitý druh umění. Ani se mi nechce vypisovat, v čem všem to bylo špatné a nedávalo absolutně smysl, protože to by bylo na román a za to mi tenhle film nestojí. *tady tentokrát opravdu oba palce dolů

Konzultant (2023) (seriál)

Skvělý a charismatický Christoph Waltz jako vždy, jen ten příběh celý po slibném začátku tak nějak vyšumí do ztracena, škoda.