Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

v Čechách by se mělo zakázat točit pokračování na filmy, které se pro mnohé staly kultovními a časem takzvaně zlidověli. Po sněžěnkách po 25 letech jsme se dočkali Dědictví po 20 letech. Bohužel film je stejně jako první jmenovaný naprostý brak. Tahle komedie je spíš k pláči než k zasmání.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

A S-M 2, pěkné efekty, zejména Electro se povedl, ale málo akce na stopáž 142 min a tolik zbytečného kecání kolem. Místy jsem se až nudil. Boj mezi Spider-Manem a Green Goblinem si zasloužil stoprocentně větší prostor. Rozhodně nejsilnější část filmu je jeho úplný závěr. Film nezklamal, ale zároveň úplně nenadchnul. Tak uvidíme zda-li se dočkáme v dalším filmu kompletní Sinister six.

Amazing Spider-Man (2012)

docela slušně zvládnutý restart pavoučího muže, kde modro rudý obleček převzal po Maguireovi ne tak známý Garfield. Provedení mi přijde daleko bližší animované komixové předloze. Parker je namísto nerdovského hňupa tentokrát vylíčen jako docela flegmatickej chytrolín, což mi osobně sedí daleko víc. Film mě rozhodně nezklamal a Spider-man chytil zajímavej až místy trhrillerovej nádech díky utejovanému pozadí a praktikám firmy Oscorp.

Univerzální voják (1992)

Akční nářez a jeden z nejlepších ne-li nejlepší film v kariéře JCVD. Leč pro mě bude ikonou toho snímku jednoznačně Dolph Lundgren, který zahrál šíleného seržanta Scotta naprosto bravůrně. Ve své době byl tento snímek neskutečnej hit.

Cyborg (1989)

jako malému se mi tenhle film docela líbil, po mnoha letech jsem měl možnost ho shlédnout znovu v tv. Nějak nechápu co se mi na tom filmu vlastně líbilo. Naprosto otřesná choreografie soubojů, debilní dialogy a příběh taky žádnej zázrak. Jediné co ten film asi drží nad vodou je JCVD, díky kterému ten film nepadl úplně v zapomnění.

Christian Hosoi: Vycházející slunce (2006)

dokument o skejťácích nejen pro skejťáky. Tenhle dokument je prostě neskutečnej. Do detailu zachycený život jedné z největších hvězd a průkopníka tohoto sportu Christiana Hosoie, od ranných začátků, přes vrchol kariéry a pád až na samé dno. Velmi silný a inspirativní snímek doplněný vyprávěním jak hlavní hvězdy, tak jeho přátel, rodiny, kolegů z branže atd. Vřele doporučuju všem, nejen milovníkům prkýnek. 100% - pro mě nejlepší sportovní dokument

Transformers: Zánik (2014)

jak jsem se těšil na T4 tak jsem byl ve finále celkem zklamanej. Začátek byl naprosto super, ale tak nějak od půlky začal film ztrácet na tempu a ve svý podstatě mě "velkolepé" finále v Číně dost nudilo. 165 min je prostě zbytečně moc a dle mého názoru si mohli Čínu nechat na další film. Film jede v duchu původní trilogie, jen chybí Linkin Park a LaBeoufa nahradil Wahlberg, kutil kterej by mohl být zfleku angažovanej do Avengers. Co se týče efektů film si dřží laťku vysoko jak jsme zvyklí. Bohužel jsem viděl film ve 3D s českým dabingem, což bylo krutý utrpení. Prostě Transformers maj příšernej dabing, hlášky opravdu pro děti základní školy prvního stupně což je fakt, kterej mě štval ve všech Transformers filmech. Shrnuto podtrženo. T4 = přehlídka nableštěnejch concept aut, špičkových digitálních efektů plných úlomků lesklého kovu, dobrý 3D filtr, který byl ale během bitev ve finále spíš na obtíž, příšernej dabing plný infantilních hlášek pro děti a okatej marketing alá Bud Light či Victorias secret byly přítěží. Nejvíc mě potěšil oprýskaný kamión Optimus Prime, který jakoby vypadl z animované předlohy či komiksu. Na původní trilogii to bohužel nemá takže ***

Kat: Válečná zóna (2008)

no konečně ucházející celovečerák o Franku Castleovi. Krvavý přestřelky jak vyšitý z komiksu Marvel série MAX, kde se krví a brutalitou nešetří. V porovná se snímkem z r.2004 je tohle jinej level. temnější, akčnější, komiksovější. Ray Stevenson coby Punisher je vynikající.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010) odpad!

mám rád komiksy, videohry, ale tenhle počin jsem fakt ani trochu nepochopil. Větší kravinu a nudu jsem snad v životě neviděl. Nechápu tak vysoký hodnocení.

Tomorrow Will Be Better (2012)

naprosto skvělej dokument o největším talentu FMX jakej v Čechách máme.