Andy.

Andy.

Andy Andy

okres České Budějovice

14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nelítostný souboj (1995)

  Neskutečný nářez. Absolutně všechno dokonalé, jak příběh, tak herci, hudba... Nevím co bych dál napsal, tenhle FILM je třeba vidět. Co ho posunuje na absolutní špičku je především reálnost všech akčních scén. Od chování zbraní, výbuchů, lidí. Hodně, opravdu hodně je tu znát špičková výpomoc štábu jistého Andyho McNaba (mimochodem mého velkého oblíbence) s přípravou herců v zacházení se zbraněmi. Například scéna z banky a následná přestřelka, detaily jako jsou několikeré zmáčknutí odpalovacího zařízení a krásný následný výbuch brizantní výbušniny na obrněném vozidle, kontrola komory maličkým povytažením závěru, prsty mimo spoušť (! ó, jaký to problém všech filmů). No pro zasvěcené oko radost pohledět i když u některých technik je už znát maličký zub času :-). Nutno vidět v originálním znění a nerozpůlené! PS: Přehnaná stopáž? Nikoliv! Nutně potřebuju prodlouženou verzi, existuje-li... Told you I'm never going back...

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

  Pravděpodobně nejrealističtější válečný film, který kdy byl natočený. Dokonalé ve všech ohledech. Všem fandům tohoto snímku doporučuji knižní předlohu od Marka Bowdena. Ve filmu bylo vždy několik lidí "splácnutých" do jednoho a dává to smysl, všech 100 aktérů této bitvy by se asi moc dobře vykreslit nepodařilo i během pětihodinového snímku. V knize se například dozvíme, že Eversman (Josh Harnett) ale i třeba Norm Hooten alias Hoot (Eric Bana) toho vůbec tolik nezažili. Což samozřejmě ale nesnižuje jejich zásluhy :-). Po stránce výstroje a výzbroje tento film co se týče reálnosti patrně nemá konkurenci. Jde vidět, že na filmu spolupracovali jak samotné útvary, tak i aktéři a pro zasvěcené oko je vskutku na co koukat! "...Občas se mě lidi ptají: 'Hej, ty, co to děláš? Proč? To jseš nějakej vojenskej maniak? Tobě se to střílení líbí?' Většinou neřeknu ani slovo... Proč? ...Nerozumnějí tomu. Nerozumnějí, proč to děláme... Nerozumnějí, že je to o kamarádství, o člověku vedle tebe... To je vše... O tom to je... O tom a o ničem jiným." PS: Skrytou ani otevřenou náborovku jako jiní zdejší uživatelé v něm ani v nejmenším nevidím. PPS: Díky Ridley!

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Moje celoživotní láska :o). Jak film, tak hlavně hlavní hrdinka! Netřeba dalších komentářů, protože celý film je dokonalý. Když mám špatnou náladu, spraví jí tento film. Nechápu, jak režisér tohoto geniálního snímku mohl natočit takovou tláskanici, jako je Vetřelec: Vzkříšení. PS: Závidím Ninovi! I když se to nemá... :-)

 • poster

  Poslední Mohykán (1992)

  Hudba, ta hudba... Ze začátku jsem jim ten "vztah" úplně nevěřil, ale po TÉ jedné scéně (to byla síla) se to zlomilo. Zbytek filmu jsem snad ani nedýchal. A ta hudba, ta hudba...!

 • poster

  Gladiátor (2000)

  "My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next."

 • poster

  Čistá duše (2001)

  Nádhera sama. No kdo nechtěl být po shlédnutí tohohle krásného filmu aspoň trochu divnej? :-)

 • poster

  Pozemšťan (2007)

  Pokud vás zajímá původ lidstva a někdy jste přemýšleli o tom, jak lidé přemýšleli dřív, tak je to film právě pro vás. Neskutečně vás nutí přemýšlet a dlouho zůstane někde vzadu v hlavě. Pro co nejlepší zážitek je nutné ho vidět víckrát.

 • poster

  Interstellar (2014)

  "Příroda nedokáže být zlá. Ano, může být děsivá, nahánějící hrůzu, ale ne zlá." Největší zážitek v kině v životě... A pro mě asi nejlepší film všech dob... A proč tohle dílo nedostalo Oscara za hudbu, to do konce života nepochopim...

 • poster

  Marťan (2015)

 • poster

  První člověk (2018)

  Jak tenhle film mohl nedostat Oscara (co Oscara, ani nominaci!!!) za hudbu je nad moje chapani...