Retornados (2013)

Dráma o živote zombíkov. Hmmmm ja som si myslel, že zombíci sú ako stvorení (a veru aj na to boli stvorení), aby nás strašili v hororových príbehoch. Nezaujímajú ma nudné nereálne drámy o niečom, čo neexistuje. Niekto chcel byť priveľmi originálny - oook, tak ani to nevychytal tým trápnym klišéovitým "trpkým" koncom. Hanba.

Projekt X (2012) odpad!

Úplne super komédia, o kokotoch, pre amerických kokotov od režiséra, ktorý musel byť kokot... Normálne by som dal jednu hviezdičku, lebo ten film pekne ukazuje to, kam presne dnes smerujeme - drogy, chlast, úplný primitivizmus - totálne sockárstvo. Ale nedám tomu tú jednu hviezdičku. PS: nikto od toho nečakal zábavu pre intelektuálov, sám som zažil všelijaké divoké akcie, ale toto bolo vtipné a skutočné ako ...koniec zbytočné aj niečo povedať...

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Pekná ukážka labilnej, dementnej, domýšľavej p*če dnešnej doby (v nie tak brutálnej forme - asi každý piaty človek, ktorého stretneme na ulici), ktorá vďaka tomu, že je vrcholne tupá, si idealizuje všetko vždy a všade. Alebo je to zveličenou formou aj o tom, ako vám dnes dokáže jedna slabomyseľná bytosť, ktorých je dnes 90% ľudí, pekne posrať život.

Po přečtení spalte (2008)

Jeden deň/týždeň v CIA. O tom, ako sa z debiliny môže stať supervážna vec. Mám rád úsmevné komédie, a nie násilne vtipné, na akých sa vo filme 2x smejú pri hláške "Zlezieš už z toho stromu?" v kine.

Útěk do divočiny (2007)

Hviezdičky za krásne scenérie, výborné vedľajšie postavy, fajn hudbu a skvelé vykreslenie toho, čo z duše nenávidím - hlavnej postavy - najväčší mysliteľ na Zemi, ktorý jediný vie, ako správne žiť život. Celý film hovorí svoje životné múdra, ja to nazývam pseudointelektuálne kecy, až napokon na konci filmu a svojho života napíše jednu vetu, ktorou poprie všetko, čo predtým urobil. Ešte raz - naozaj pekne vykreslený typ človeka, ktorý to prekombinuje a celkovo si nereálne nahovorí, aký je originálny a hlavne všetko vlastne robí, len preto aby si tak pripadal. Na druhej strane sen o živote v súlade s prírodou máme mnohí, tu sa ho len pokúsil zrealizovať dement.

Území mrazu (2013)

Uf...a ja že uvidím priemerný ničím nezaujímavý ale zábavný krimitriler ... dalo sa to dopozerať, čiže skoro by opis aj sedel, keby nie úplne dementného správania postav, hlavne tej Cindytútky. To si museli fakt silno domýšľať ten reálny príbeh, lebo takto sa niektoré veci v reále absolútne nemohli stať. A možno aj hej, veď ľudia sú fakt debili aj naživo.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Neviem si predstaviť, že niekedy vznikne seriál, ktorý ma zaujme viac ako BSG. Od spracovania sci-fi až po všetky témy a problémy súčasného sveta, ktoré sa v seriáli riešia. Toto ma zaujalo najviac, pridaná hodnota ako by sci-fi seriál mohol poučovať dnešnú spoločnosť. Nedokážem sa tu rozpisovať, lebo by z toho vznikol komentár na 2 strany. Postavy sú komplexné, nezidealizované, dobre zahrané. Príbeh sa rozvíja cez 4 série rôznymi cestami, väčšinou veľmi zaujímavými, niektorí diváci boli práve s týmto nespokojní. Ja pozerám, tvorcovia píšu. Buď sa mi to páči alebo nie a potom netrepem. Mne sa páčilo. Na záver by sa ešte patrilo pochváliť skvelý soundtrack.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Na tomto seriáli ma bavilo len sledovať ako ten trápny ufňukaný ksicht trpí kvôli všetkým vymysleným fóbiám, ktoré by niekto mohol mať. Časom si samozrejme tieto jeho strachy aj odporovali. Najlepšia ale bola vždy kriminálna zápletka, ktorú by nevymysleli ani dlhoroční pacienti psychiatrických ústavov alebo iní zúfalci, ktorí si tak radi vymýšľajú.