Monstrum Hwayi (2013)

Príbeh dosť nevybalancovaný,čo je na škodu veci.Napr.chlapec nevie pomaly povedať ani svoje meno,ale potom jazdí na aute ako Schumacher a bije sa pomaly ako Bruce Lee.

Rezistence (2015)

Som fanúšik sci-fi a celkový námet bol geniálny a malo to potenciál.Horšie to už bolo so spracovaním,ak by sa vystrihli tie zbytočné kecy mohlo to fungovať lepšie,takto len priemer.

Terminator Genisys (2015)

Riadna zlátanina,ak to má byť akože reštart série tak to bolo veľmi biedne.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Prvý diel ma veľmi pozitívne naladil.Vyvýja sa to i v dalších dieloch a páči sa mi nekompromisný tvrdý pohľad do duše hlavnej postavy IT hackera hľadajúceho východisko zo svojej samoty,ubližujúc pritom sebe a celému svojmu okoliu.Až neskôr však bola geniálne odhalená pravda,spôsobom,ktorý ma donútil si znova pozrieť ešte raz všetky predošlé diely.Seriál pre fajnšmekerov.Miestami dosť zložité,ale je to dosť iné ako teraz bežiace seriály a už vôbec by som to nečakal od americkej produkcie.Zaslúži to všetky hviezdy.2.séria 80%.Psychologické problémy prekrývajú miestami až moc vlastný dej príbehu.

Popelka (2015)

Príjemná klasika v kvalitnom podaní Kennetha Branagha.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Odhliadnúc od tej gayáckej línie tiahnúcej sa celým seriálom by to nebolo bývalo až také zlé.Silný a nevyužitý príbeh strácajúci sa v nezáživných dialógoch a rozvetvujúcich sa vedľajších líniách.Pochváliť môžem len tie kamerové orgie hlavne na tom islandskom koncerte a zvláštnu skrytú symboliku,ktorá sa párkrát objavila.1.séria 3 hviezdy.Druhá séria je kompaktnejšia,hlavne vizuálna stránka,strihy,každý rozhovor niečo dôležitého znamenal,hudba až poeticky geniálne zladená s dejom.Gay línia až na Sao Paolo mierne oslabená.Zaujímavá myšlienka:"Zmeniť svet znamená chaos,dôležitejšie je zmeniť sám seba".Dvíham hodnotenie.2.séria 4 hviezdy.

Jurský svět (2015)

Neurážajúci blockbuster,kvalitné efekty,ale aj dosť klišovitý príbeh.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Výnimočná geniálna šialená jazda akú som už roky nevidel.Pri tomto filme ostáva rada blockbusterov z posledných rokov úplne v hanbe.Charlize Theron ma ohromila už v Monsterovi,ale tu jej Furiosa bola dotiahnutá až k perfekcionizmu.Určite bude zaujímavá uncut verzia.

San Andreas (2015)

Vizuálne katastrofické orgie a Rock,ktorý to zvládne ľavou zadnou.Pamätám si z Los Angeles zemetrasenie z roku 1994,ktoré som zažil na vlastnej koži.Domáci už vedia,že ak sa začne triasť barák treba okamžite utekať na ulicu.Na diaľniciach popadalo pár viaduktov,ale za 2 mesiace to mali všetko opravené.Ale je faktom,že tá hrozba tu je a je len otázkou času ked to môže dopadnúť ako v tomto filme.