Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

I na podruhé se ústřední dvojice proplétá nastraženými pastmi profesora Moriartyho s excelentním nasazením a briskním anglickým humorem. Samozřejmě nechybí napětí, akce a ani pěkné ženy. Zimmerova hudba celé povedené dílo už jenom perfektně doplňuje.

Amadeus (1984)

Pan Forman je borec! To do dokázal převést na plátna kin a později i na obrazovky domácích televizorů je zkrátka úžasné. Každému, i naprostému hudebnímu analfabetovi, musí tento snímek učarovat. Nejde totiž ani tak o hudbu, jak o samotného Mozarta a o jeho nelehký, marnotratný život. Brilantně zpracované, až je mi hanbou, že jsem tuhle klasiku pořádně viděla až nyní.

Rumový deník (2011)

V rytmu pomalých, vláčných tónů se velmi podobně táhne i celý film. Herecké obsazení na jedničku, jen být to celé o půl hodiny kratší, tak si spokojeně na konci dám s Johnnym panáka dobrého rumu.

Návrat do divočiny 3D (2011)

Přírodovědný dokument, spíše určený dětskému publiku, ale samozřejmě má co říci i dospělému jedinci. Krásné scenérie, pohnuté příběhy ze dvou odlišných "dětských domovů", míst, kde opuštěná sloní a orangutaní mláďata dostanou druhou šanci a možnost vrátit se zpět do divočiny.

Spy Game (2001)

Překombinovaný scénář, charaktery hlavních postav zhruba vykreslené - to jsou hlavní nedostatky jinak zajímavého špionážního drama. Chlapci se snaží, pár akčních scén je opravdu skvělých a velké plus patří i hudebnímu doprovodu!

Underworld: Probuzení (2012)

Nechápu, proč spousta uživatelů nadává na stokrát omleté téma, desetkrát převařenou vodu a podobně. Vždyť o tom celá tahle sága je, ne? O bitkování mezi upíry a vlkodlaky, případně dalšími entitami, o jednoduché ba až banální zápletce, jejíž rozuzlení tušíte již v polovině filmu, o nekonečných zásobnících a vždy-přítomné-po-ruce zbraních atd atd. Mě se to líbilo, mělo to spád, akce střídala akci, poctivě to všechno umírá, co víc si od takového žánru přát? Navíc pěkná baba v upnutém latexu, to musí být sen snad všech pánů. :)

Coriolanus (2011)

Volná adaptace jedné z méně slavných Shakespearových her, zasazená do současnosti, vyprávějící silný příběh člověka, který je přímý, charakterově nezkorumpovaný, syrový ve svém projevu. Velkou část úspěchu sklízí silné herecké osazení, bohužel děj se často vleče, interiéry i exteriéry nejsou příliš rozmanité a přijde mi, že i chybí precizní dotažení, které bych od režiséra Fiennese očekávala. I tak se ale jedná o jedinečný snímek a myslím, že Ralph má od role herce k roli režiséra velmi slibně nakročeno!

Simonův vesmír (2010)

Musím pochválit tvůrce, nápad postiženého chlapce, sehnat pro svého milovaného bratra novou přítelkyni, je protkán celou řadou veselých, bláznivých a bizardních nápadů, jak celou akci provést. Výsledek rve srdce každého diváka, musí! Mladý Bill Skarsgard je výborný, hraje mu to na jedničku a hudba skvěle doplňuje celý perfektně sladěný orchestr pánů filmařů.

Anděl smrti (1998)

Nábožensky orientovaný thriller pokulhává s napětím, celkovou myšlenkou a o jednu nohu přišel se závěrem. Průměrnou, přesto hrdě (nebo spíš hrdinně) vztyčenou příčku drží Denzel Washington v hlavní roli.

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Působivý dokument o zkáze Titanicu, který se na celou událost podíval z úplně jiného úhlu. Pomocí moderního technického vybavení, počítačových simulací a vlastního nasbíraného materiálu se režisér James Cameron v čele týmu odborníků rozhodl zjistit, co se stalo se zaoceánským parníkem poté, co tragicky najel na ledovec. Známá a historicky populární scéna potopení tím dostává naprosto nový nádech autentičnosti a konfrontuje režisérův veleúspěšný komerční trhák.