ABBA: Koncert (1980) (koncert)

50-minutový sestřihový odvárek patří přes standardní výkony k tomu postradatelnému z audovizuálního dědictví skupiny, ale připomenutí hvězd a velkého produkčního počinu neuškodí a nechá nahlédnout trochu za kulisy známého

Adamova jablka (2005)

Zápas dvou protikladných mocností o duši ve stylu ovlivněném zaoceánskou absurditou i prozrazujícím bergmanovskou inspiraci bez zbytečného pomrkávání. How deep is your love ?

Adolf Eichmann (2007)

Scénář přes vážnost námětu a zpestřující dokumentárnost válečné časové roviny postrádá rozpracování viz např. Norimberský proces. 2-3*

Africká savana (2011)

Kvalitní přehlídka pestrých biotopů Afriky a jejích zvířecích obyvatel

Afričan (1983)

Místy lehounce bláznivá oddechová komedie s dobrodružnou zápletkou, která je narozdíl od dobově blízkého "Bohové musí být šílení" povrchnější a využívá afrických zdrojů komična pouze jako kulisy. V leteckých záběrech Afriky převažuje přes ochranářský étos filmu plašení zvířat;...a kde sebrali tak velký sloní stádo?! Slušná trojice Deneuve - Noiret - Benguigui, i když každý spíše sám za sebe, ♫ hudba dotváří romantickou náladu, ale stejně mám nejradši první záběr.

Agent Cody Banks 2 (2004)

Blbinka pro amerického dětského diváka, která ovšem nepostrádá sadu scénáristických nápadů, akci, švih a zvládnutí řemesla. Kéž by česká produkce měla stejně silné základy.

Agent WC 40 (1996)

V kategorii dětských za 3*