Sahara (2005)

Mysli globálně, jednej lokálně - indyovská varianta s trochu hůř zpracovanými zvraty v kulisách kraje Tuaregů ad. Slušná zvuková složka a nadějný náznak schopnosti nadsázky v oddechově dobrodružném žánru. Film bez zbytečně megalomanské vizuální estetizace, kterou podobné projekty spíše trpí. 3-4*

Mezi námi zloději (1963)

"Paroubku, ty bys to předsednictví nevzal ?" Bitva proti soudruhům Musilům aneb Kádři za katrem. - "Von už je dočista blbej !" - "Přeschůzovanej !" - Na kriminálníci prostě patří bejkovec !

Zpověď americké nevěsty (2005) (TV film)

Nápad ještě byl nadějný, ale zpracování se asi ujala studentka tvůrčího psaní se schopností rozvařit jakýkoliv námět, podobně naladěný producent a režisér, i když ne zdaleka všechny vtípky vyvolávají pocit nedo-/přetaženosti. Vnitřním hlasem zprostředkované dívčí snění vs. košer lasagne. Žánrové 3*

Metropolis (2001)

Povedená architektonicky animátorská etuda tvoří s komiksově eklekticky unylými, nepříliš přesvědčivými postavičkami nesourodý celek, kterému nepomáhá ani "střih", dialogy, ani ♫ hudební klišé (a tradičně už vůbec ne dabing).

Bílý tesák (1991)

Lehce hudebně ♫ přeslazená tesákovská varianta, která kromě klasické předlohy těží z okázalého využití exteriérů, solidních zlatokopeckých kulis a kvality kousků hrdinských plyšáků. 3-4*

Cartouche (1962)

"...seno nebude dražší. A ke štěstí nám stačí kupka sena !" Jeden ze zástupců francouzských filmů, bez nichž by bylo cítit prázdno. Kongeniální Tříska a neskutečně hravá Hlaváčová v českém dabingu (+Ráž, Bohdanová). Prostě poctivá aristokratická zbojničina svůdně casanovsky-prášilovského Belmonda. -" Zbabělče ! Ničemo !" - "Nemohl jsem připustit, abyste vraždila."

Duhová kulička (1985) (TV film)

Film o tom, co dědovi pomůže, když je na umření. "Už je zase ve formě !" Letní pohodička, televizní nadprůměr

Letiště (1970)

Klasika žánru v propracované dramatizaci podle předlohy, vizionářsky předjímající budoucnost světa nejen filmového. "Já nejsem baseball, abys počítal skóre ! Já jsem tvá žena !" Pro mě zároveň připomenutí úžasné české rozhlasové adaptace příbuzného Haileyho Letu do nebezpečí, která mě jako dítě fascinovala. Krásné prolínání osobních příběhů v jednolitém dramatu s hvězdným Douglasem.

Trápení (1961)

Drobný režisérův úkrok od Krále Šumavy. Příběh venkovského dospívání v duchu Předtuchy, obohacené o zvířecí tematiku, se scénářem plným detailů, s výjimečně bohatou invenční poetikou kamery (J.Illík) i režie a expresivitou hudby. Šikovná Jorga ve skutečném věku hrdinky a další dětské výkony ve filmu bez velkých hereckých jmen, který by krásně fungoval i beze slov. "Stačila hraběti, bude dobrá i pro soudruha."

Jiný pohled na žraloky (2008) (TV film)

Kdesi u San Diega ... Jak už to v projektech o podmořském světě bývá, velká část dokumentu je věnovaná technickým přípravám. Co bylo kdysi podmanivě stylotvorné u Cousteaua, je ale čím dál větší nuda. Tím spíše, když technické nedostatky natáčení jsou dovedně přelakovávány iluzí dramatu.