• Rodinný

Nové dívky od vedle - La Vengeance (1995) (epizoda)

Marc je stále odhodlán získat Adeline a aby toho snáze dosáhl, rozhodne se nejprve trénovat na sousedkách. Vyjede po Sabině a schytá od ní facku. Sabina o tom poví ostatním a všechny se domluví na pomstě. Dohodnou si s Marcem na večer rande v hodinovém intervalu. Nejprve přijde Adeline a předstírá, že má o Marca zájem. Vzápětí u Marca zazvoní Sabina, Claire a Stéphanie a všechny mu vlepí facku. Vtipný je Gérard ohledně dovolené. "Já něco takového neuznávám. Je to prosté - když pracuješ, platí ti, když máš volno, neplatí. Kdybych bral peníze od pana Laplace, aniž bych pracoval, jako bych ho okrádal.":) Výbornou hlášku má i paní Pichardeauová: "Marcu, já nehodlám srovnávat vás a mou služebnou, já srovnávám vás a můj vysavač.":) 95%

Helena a její chlapci - Lítost (1992) (epizoda)

V zájmu jejího duševního zdraví ostatní Lole namluvili, že Sebastián už se z kómatu probral a je z nejhoršího venku. Kristián má ale pochyby, zda udělali dobře a co řeknou Lole, jestliže zemře. Lola si dělá plány do budoucna a chce Sebastiána co nejdřív navštívit. Linda neví, na čem se ostatní domluvili a tak před Lolou provalí, že volala Sebastiánovým rodičům a lékaři už ztrácejí naději. Lole dojde, že jí všichni lhali, označí je za zrůdy a uteče. Mikuláš ji naštěstí dožene a uklidní, Lola mu přizná, že byla Sebastiánovi nevěrná. Později se Sebastián z kómatu skutečně probere, Lola je šťastná a ihned oznámí Jimmymu, že je mezi nimi konec. 95%

Helena a její chlapci - Drama (1992) (epizoda)

Všichni jsou v šoku skrze toho, co se přihodilo Sebastiánovi - přejel ho náklaďák a leží v kómatu mezi životem a smrtí. Kristián se rozčiluje, José podotkne, že většinou to odnesou ti hodní a hajzlové zůstávají. Linda se zhroutí a svěří se Heleně, že Sebastiána stále miluje. Nejhůř to samozřejmě prožívá Lola, jednak proto, že už jednou si prošla smrtí snoubence po havárii motorky a také si dává za vinu Sebastiánovu nehodu, protože ho podvedla s Jimmym. Natálie si promluví s Benediktou, řekne jí, že Kanu se jí přiznal k úletu s Benediktou i o Lole a Jimmym. Tento díl vzhledem k vážnosti situace pochopitelně neobsahuje žádné vtipné momenty ani hlášky. 90%

Helena a její chlapci - Noví přátelé (1992) (epizoda)

Všem třem dívkám se zdálo o Jimmym, zejména Lola o něm zamilovaně básní. Rozhodnou se s ním znovu setkat a tak zavolají Lindě a dají si s ní schůzku v tělocvičně. Poví o Jimmym i Natálii a pak ho všechny pozorují při cvičení. Kristián a José stále přemýšlejí, jak se dostat k telefonnímu číslu Anety. Dohodnou se, že na to půjdou přes Lindu a Jimmyho. Benedikta se v garáži těsně mine s Josém, zato si padne do oka s Kanuem. Po společné večeři se holky baví nastalou situací - ony jedou po Jimmym a kluci po Anetě. Johana: "Kristián pro mě znamená víc, než kdokoliv jiný. Miluju ho tak, že jestli nepřestane pošilhávat po Anetě, tak ho takhle uškrtím!":) 90%

Helena a její chlapci - Život je krásný (1992) (epizoda)

Johana se vychvaluje, jaké má v poslední době úspěchy v její seznamovací agentuře, cítí se odpovědna za páry Natálie s Kanuem i Johna Wandera s Anežkou. Linda se právě vrátila z Japonska a představila holkám svého kamaráda Jimmyho. Už z prvotních pohledů je jasné, že se mu líbí Lola a i on jí. Mezitím Sebastián přivede do garáže dívku jménem Aneta, s níž se seznámil, když mu autem drcla do motorky. Kristián i José před Anetou šaškují a snaží se ji svádět, jenže ona nalezne zalíbení v Mikulášovi. V průběhu dne vyjde najevo, že Aneta je sestra Jimmyho. Pobaví Johanino rýpání do Loly ohledně Jimmyho a kočkování kluků kvůli Anetinýmu číslu. 90%

Malá Memol - Sbohem, Mariel (1984) (epizoda)

Memol nechápe, proč je Mariel v poslední době tolik sobecká. Rozhodne se s ní o tom promluvit. Mariel nakonec Memolce prozradí, že její otec rozhodl, že po prázdninách pojede do města do školy. Memol se s Mariel odmítne rozloučit a usmyslí si, že do města pojede s ní, což Mariel zamítne. Jejich spor rozřeší Oscar, jenž nabídne Memol, že ji do města vezme on. Vyžádá si na Memol vyfotografování její vesnice, napíše dopis do novin, že objevil mimozemšťany a narafičí to tak, aby ho Memol objevila. Mariel zanechá Memolce nahraný vzkaz, že to Oscar udělal záměrně, aby ji odradil odjet s nimi. Pěkný a dojemný díl, hlavně ten rozlučkový vzkaz na konci. 100%

Candy Candy - Sokyně (1978) (epizoda)

Candy dorazí na Floridu a vyhledá Dr. Kleisse. Ke svému zděšení zjistí, že Dr. Kleiss ji povolal, aby po několik měsíců pečovala o jeho neteř Karen, čímž by se nemohlo uskutečnit plánované setkání Candy s Terrym na Broadwayi. Candy je překvapena, když zjistí, že Karen je herečkou z Shakespearovy společnosti a u strýce trucuje, neboť ji Susan ukradla roli Julie. V týž den, kdy Candy přijela na Floridu se během zkoušky na Romea a Julii utrhne reflektor padající na Terryho. Susan jej v poslední chvíli odstrčí, ale sama to odnese vážným zraněním pravé nohy. Karen jako náhradnice dostane její roli Julie a proto i Candy může odjet. 95%

Candy Candy - Osudné rozhodnutí (1977) (epizoda)

Sotva se Candy vrátí k Loganům, Iris a Neil ji opět začnou škodit. Splaší Kleopatru, ale Anthony ji Candy pomůže chytit. Nenávist Iris vůči Candy ještě víc zesílí a během slavnostní večeře, které se zúčastní i prateta Elroy Neil a Iris nastraží na Candy léčku. Schovají několik šperků u Candy v maštali a před Loganovou a pratetou vše odhalí. Najdou u ní i mašli od Annie, jenže Candy nesmí přiznat, že se s ní zná ze sirotčince. Loganová rozhodne, že Candy pošle na práci do Mexika namísto Dorothy. Candy napíše Albertovi, jenže ten je správcem Andrewovy vily považován za tuláka. Docela se divím, že správce klidně střílí na svého zaměstnavatele, aniž by ho znal. 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Dimo, podivuhodné stvoření (1986) (epizoda)

Význačný vědec v oboru vesmírné biologie Dr. Tonsé za 50 000 randů požádá Gérarda o přepravu bedny s měřícími přístroji na planetu Klela. Všichni v agentuře vesmírné dopravy jsou touto nabídkou nadšeni, i když Rana zuří, že po dobu transakce má být Gérard ředitelem podniku. Během vstupu do atmosféry se kontejner poškodí a z vejce, které je v něm uloženo se vylíhne zvláštní zvíře. Brzy nato Střelce zastaví galaktická hlídka a po zjištění, že oním zvířetem je hledaný vzácný živočich Dimo, jehož vajíčko bylo ukradeno z institutu vesmírné biologie je celá posádka Střelce zatčena. Vtipné je, jak se Gérard dělá důležitým a Ranu to rozčiluje. 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Hledání profesorky Anny (1986) (epizoda)

Topy a Rana, dva kosmonauti kosmické agentury Universal se po měsíci vracejí na Zem, jenže sotva se shledají se svými rodinami, šéf už má pro ně další zakázku - mají letět na planetu Vega III a přivézt zpět archeoložku Annu, která chce odhalit záhadu dávno zaniklého kontinentu Mu. A tak se hned v prvním dílu diváci seznámí s téměř všemi hlavními postavami legendárního japonského sci-fi seriálu, před třiceti lety vysílaném na programu OK3. Poznáme kapitána kosmické lodi Střelec Topyho, druhého pilota Ranu, mladého vědce Gérarda i profesorku Annu, po níž tato trojice bude v následujících epizodách pátrat. Na rozjezd to není špatné, akorát ta zpívaná pasáž mi připadala přebytečná. 90%