Dobrodruzi z vesmíru

Hledání profesorky Anny (E01)

(epizoda)
  • Japonsko Kieta bidžin kjódžu o oe! (více)

honajz2

Já tenhle seriál jako děcko nesledoval, nostalgii k němu nemám, takže moje hodnocení nebude žádnými vzpomínkami ovlivněné a bude to čistě tak, jak se mi to líbilo. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho nějak dostal a přijal to, jak to vypadá (já přece jenom anime moc nemusím), ale nakonec se mi to i docela líbilo. Tak uvidím, jak na mě zapůsobí další díly. 4* ()

Kri-kri

Topy a Rana, dva kosmonauti kosmické agentury Universal se po měsíci vracejí na Zem, jenže sotva se shledají se svými rodinami, šéf už má pro ně další zakázku - mají letět na planetu Vega III a přivézt zpět archeoložku Annu, která chce odhalit záhadu dávno zaniklého kontinentu Mu. A tak se hned v prvním dílu diváci seznámí s téměř všemi hlavními postavami legendárního japonského sci-fi seriálu, před třiceti lety vysílaném na programu OK3. Poznáme kapitána kosmické lodi Střelec Topyho, druhého pilota Ranu, mladého vědce Gérarda i profesorku Annu, po níž tato trojice bude v následujících epizodách pátrat. Na rozjezd to není špatné, akorát ta zpívaná pasáž mi připadala přebytečná. 90% ()