Boeing 747 v ohrožení (1996)

Executive decision - perfektní zážitek. Scénář propracován do detailu, v hlavní roli odvážná Halle Berry, místy vtipný Kurt Russel, výborný Oliver Platt, arabský terorista David Suchet atd atd atd... k tomu jedinečná Goldsmithova hudba a střih s režií v rukou někoho, kdo prostě ví co s tím... jen nechápu proč v údovních titulkách je název "Critical Decision" :-/

Stav obležení (1998)

Perfektní jedinečný film o terorismu v USA a samotné armádě USA. Zwickovi se tenhle film opravdu povedl, působí realisticky a hlavně působí silně...mimochodem.. Roger Deakins - dokonalá kamera!!!

Poslední samuraj (2003)

U tohohle filmu jsem fakt usnul. Vzbudila mě jen Zimmerova hudba, protože zbytek nestojí za nic. Edward Zwick měl zůstat u akčních thrillerů o arabech v New Yorku, ale neměl se pouštět do něčeho takového jako dloouhý, válečný, romantický a dramatický snímek, navíc s akčním hrdinou v hlavní roli. Jenom nechápu jak může scénář být nudný, když ho napsal John Logan - Gladiator...

Peacemaker (1997)

Výbornej film, stojící u zrodu společnosti DreamWorks. Jako obvykle, perfektní scénář propracovaný do detailů, mnoho evropských lokací, které v jiných filmech nenajdete, k tomu dva skvělí herci z hollywoodu, úžasná Zimmerova hudba a perfektní režie nadějné Mimi Lederové. Peacemaker je opravdu jediný a jedinečný akční film.

Formule! (2001)

Perfektně natočený film, bohužel trošku divný scénář. Sylvester Stallone se možná do všeho až moc pletl :-D ale to dělá celý život. Myslím že Renny Harlin se opět nemá za co stydět. Tenhle film má docela docela docela dobré efekty, a líbil se mi střih. Ten byl naprosto originální. Hvězdičky dávám za Ginu Gershon, Burta Reynoldse, Rennyho Harlina a za Formule...

Smrtonosná past 2 (1990)

Skvělej film. Naprosto skvělej. Mám ho nejradši z celé série. Dobře že ho režíroval Harlin, myslím že to byla docela zásadní volba. Bezvadný scénář + skvělá režie + Bruce Willis a Franco Nero v hlavních rolích = bezvadnej film, kterej se nikdy neohraje. Ještě bych vyzvednul výbornou hudbu Michaela Kamena a kameru Olivera Wooda. Smrtonosná past 2 je docela nadčasová a řekl bych skoro i lepší, než její první část, což se podaří málokdy.. - "Ten zasranej oheň jim pomoh přistát!"

Útok z hlubin (1999)

Dobrý film se skvělým obsazením a dobrým scénářem. Bohužel Harlin ve svých filmech doplácí na kvalitu digitálních efektů. Je to škoda, Útok z hlubin je film, na který se dá dívat a který mohl být oblíbený a uznávaný. Vždyť o žralocích máme jenom klasiku Čelisti. Osobně dávám 3 hvězdičky jen kvůli špatným efektům.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Původně to měl být film Paula Schradera, ale ten nakonec vyšel jako Dominion, ale neoficiální verze. Tím lépe pro všechny. Renny Harlin natočil perfektní film, s vynikajícím obsazením a skvělými exteriéry i interiéry. Oproti jiným si myslím, že scénář byl docela dost promyšlený a neřekl bych že nějaká scéna byla zdlouhavá nebo zbytečná. Pokud nevěříte, podívejte se na Dominion, a děkujte za Harlina. Vznikl tady kvalitní prequel hororové klasiky, který se nemá za co stydět (nepočítám digitální hyeny z CGI). Rozhodně doporučuju a dávám 4 hvězdičky.

Výkupné (1996)

Výbornej film, jak je to u Howarda zvykem. Navíc scénář se docela vydařil a obsazení bylo víc než perfektní. Mel Gibson v roli majitele letecké společnosti, Rene Russo ve svém živlu a podvraťák Gary Sinise, to je vážně báseň. Film nemusel být na dvě hodiny, ale i tak se mi líbil. Bohužel mám pocit že H. filmy se mi líbí hlavně kvůli scénáři, střihu a hudbě.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Dementní ukončení "heptalogie" Halloween utvořil pan Rick Rosenthal - hlavní hrdinku ze tří filmů zlikvidoval v prvních deseti minutách, ještě prakticky před začátkem filmu. Ale co už. Zbytek filmu byl podle mě docela průměrný horor, dostatečná teenagerská vražedná zábava. Bohužel ale nedostatečný Halloween, tak jako už několik před ním NEPOČÍTAJE H20.