Poslední samuraj (2003)

Klasický příběh o hledání smrti a nalezení smyslu života v nádherném Zwickově pojetí za doprovodu neméně krásné Zimmerovy hudby. K filmu mám osobní vztah a dokážu se vcítit do postavy Nathana Algrena. Vynikající herci do jednoho.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Velkolepé pokračování, které nepřichází jen s vytuněným vizuálem a revolučním Glumem. Spousta fascinujících postav, jejichž osudy vezmou za srdce (Eowyn, Faramir), nádherná příroda podbarvená překrásnou hudbou Howarda Shora a ...Gandalf. Rozšířená verze napravuje některé neduhy (Faramir) z kina, takže mé výtky padají. Není důvod nedat plnou palbu, protože takovéhle trilogie nevznikají ani jednou za generaci. Za králem!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Úžasné zakončení nejlepší filmové trilogie! Čtyři hodiny (rozšířená verze) jsem hltal každý záběr, každé slovo... Ač jsem byl v kině nadšen, tak rozšířená verze mé pocity posunula do absolutna. Nechápu, jak to ten, vzrůstem malý, novozélanďan dokázal, když měl na kontě jen laciné, ale zábavné, krváky. Smekám před Peterem a celým jeho štábem. Frodo žije!

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Velice nedoceněné pokračování legendy. Ztracený svět není lepší nebo horší než díl první, jen je jiný - temnější. Plný počet jsem nedal jen proto, že už tam není ten wau pocit z technické stránky. Revoluce se nekonala, ale parádní dobrodružství ano. Viděno v kině, kde byl zážitek o tu jednu hvězdu ještě lepší než na DVD.

Jurský park (1993)

Film mého dětství. Nejde hodnotit jinak. Jurský park se stal legendou už při premiéře díky revolučnímu zpracování a kouzlu hravosti mistra Spielberga. Štefane, proč už takové filmy netočíš, kurňa?? Chlape, vzpamatuj se. Vykašli se na Lincolny a radši uchop čtyřku.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Po třetím shlédnutí přihazuji hvězdu. Opravdu perfektní film, který rozesměje a dojme zároveň. Pitta, jako blond krasavce, moc nemusím, ale tady je vynikající. Hopkins hraje to svoje :) a Claire je krásná jako vždy. Chemie mezi postavama funguje jak má a i přes protáhlý konec (chápu, že délka bude pro některý problém) musím vysolit pět hvězd. Zásluhu si odnáší i nádherná Newmanova hudba.

Nespoutaný Django (2012)

Vynikající herci, to musím říct hned ze začátku. Především Waltz a DiCaprio si film ukradli pro sebe a přitom hezounovi z Titanicu na to stačilo cca třicet minut. Dialogy jsou taky perfektní, proto film i přes svou délku nenudí. Jak je u Tarantina zvykem, všem je role napsaná na tělo. S čím jsem měl ale velký problém je nesmyslné množství krve, nesmrtelnost hlavního hrdiny a na Tarantina i nepovedený soundtrack. Ne úplně, ale s rapem to ve westernu přestřelil. S čím jsem měl taky problém, tak až s dětinskou radostí ze smrti bělochů na konci, co vyjadřovala Djangova milá. Ano, film je ve své podstatě stupidní, proto ani nepřekvapí vysoké hodnocení na ČSFD... Slabších 70%

30 minut po půlnoci (2012) odpad!

Bože, za co mě trestáš?? Chtěl bych se na to dívat jako na obyčejný film, ale bohužel je to točený na zakázku Pentagonu a tajných služeb, a že je to sakra cítit. Tohle není film, ale propaganda. Od této paní snad už nic vidět nechci.

Titanic (1997)

Ano, právě Titanic považuji za nejlepší film Jamese Camerona. Přesný ve všech ohledech. Vybroušený diamant, kde každá scéna má své místo. Musím smeknout, protože po 15-ti letech snímek nezestárl ani o píď, spíše naopak.

Skyfall (2012)

Až na konec naprosto bez emocí a chladné. Z celého filmu mi šel pocit, že tam všichni hrají jen proto, že musí. Až na Bardema, ten si roli užívá, i když nedostává prostor, který by si zasloužil. Nemluvě o stupidních klišé, nelogičnostech a vykradačce Temného rytíře. Triková stránka taky nepřesvědčila. Nechápu, kde je těch 200 milionů z rozpočtu. Co mohu jednoznačně pochválit, tak je krásná kamera a zvuk.