Příchozí (2016)

Pa pa Interstellare. Ukázková filmařina, která naráží jen na pomalé tempo, jenž nemusí vyhovovat každému. Musím smeknout před Amy, Denisem, Bradfordem, a zvukaři. Uvidíme, co druhé zkouknutí. 8/10

Krotitelé duchů (2016)

Snažím se držet si odstup co nejvíce, protože původní dva díly jsou fajn komedie i na dnešní dobu. Tohle pokračování/restart je opravdu hrozná slátanina s příšerným obsazením. Dvě hvězdy snad jen za pár vtipů (Hemsworth) a ty cameo role, i když tedy bez humoru. Pro Hollywood je dnes asi strašně těžký napsat vtipný scénář bez narážek na sex a dalších fekálních perverzností. Už mě taky sere tlačení feminismu, buzerantů a dalších exotů mladým.

Jason Bourne (2016)

Jsem spokojen. Kvalitní práce, bohužel s příchutí vynuceného zboží. Slušně nastartovaný "restart" série, který nejvíce připomíná první díl i se zbytečně stupidním pádem z baráku, který vytrhává z jinak realistického tonu. Matt Damon si jede svoje, na co jsme zvyklí, stejně jako Tommy Lee Jones. Překvapením je skvělá Vikanderka.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Poměrně slušně nakousnutá mytologie, ale tím výčet kladů končí. Starší generace se snaží, jenže nestačí zachraňovat tuhle hovadinu od sračkovosti. Skladatel David Arnold taky citelně chybí. Smutné vidět, že film z roku 1996 vypadá lépe než ten z 2016. S tímhle Emmerich zaspal dobu.

Hranice smrti (2007) odpad!

Jednoduše řečeno jde o neskutečné hovno, které jsem nudou raději přetáčel. Gore efekty? A kde? Atmosféra? Nikde. Směšné? To každopádně.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Dal bych tři, ale čtyři jsou za to, že čekám, co přinese půl hodiny materiálů navíc na blu ray. Doufám, že se změní k lepšímu tempo vyprávění, především pokud jde o prostřední akt, a hlavně spousta nesmyslů, kdy postavy něco činí, aniž by divák věděl, jak k tomu poznání došly. Hromada nelogičností a já doufám, že většinu napraví právě rozšířená verze. Tento film si ale odstřelení opravdu nezaslouží. Už kvůli (končeně) pořádnému Affleckově Batmanovi, který je od Keatona konečně tím pravým netopýřím mužem. Bale byl vynikající herec, ale jako Batman byl mizerný a ona Nolanova trilogie vlastně nebyla ani tak o něm, jako spíše o druhých. Na Affleckovu sólovku se opravdu těším.

Purpurový vrch (2015)

Hvězda za výpravu, jinak hrozný sranec plný zbytečných žvástů a neděje.

Habermannův mlýn (2010) odpad!

Manipulativní srágora pražské kavárny, která si hraje s fakty, jak kníže s Vaškem pískli. Je to překroucené až hanba. - Habermann i jeho žena byli Čechoněmci, a především – nebyl ubit místní lůzou, ale zastřelen ze msty svým známým, holičem Pazourem. - Jako jeden z vrahů je ukázán Pospíchal, což je změněné jméno Zdeňka Pospíšila, skutečné osoby zakladatele bludovských lázní, který za války pomáhal odboji a po únoru 1948 strávil 11 let ve vězení. Že Pospíšil zavraždil Habermanna, je spekulace, proti které vystupují jeho příbuzní, kteří se zároveň dlouhou dobu snaží o restituci lázní. - Němci nepopravili 9 místních českých občanů za to, že by v lese zastřelili dva německé vojáky, ale popravili ve skutečnosti 23 rukojmí za spolupráci s partyzány. -

Události (1993) (pořad) odpad!

Propagandistický škvár tvářící se seriózně. Je jasné, že jako někteří politici i moderátoři (že Kubale) jsou často na US ambasádě pto instrukce. V poslední době ty novinářský hovna začínají nabírat na síle (US konvoj, US útočné války, migrace atd atd.) Pražská kavárna kolem Havla si mne ruce. Dřív ČT lidem předkládala "pravdu" z Moskvy a nyní z Washingtonu. Smutné, kolik lidí to ještě neprokouklo.

Terminator Genisys (2015) odpad!

Těžká sračka od začátku do konce. Úplně mimo a nedívejte se pokud si nechcete zkazit dojmy z prvních dvou dílů. Salvation vedle tohoto působí jako geniální dílo. Velké zklamání, těžký direkt pro všechny fanoušky. Zábava pro dnešní mládež odkojenou Márvelem.