Král Artuš (2004)

Na historickou nepřesnost se nemá cenu ohlížet a radši si užít zajímavé charaktery Artušovy družiny a pěkné filmařské zpracování. Osobně mi to trochu připomíná filmové fantasy RPG.

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Celkem příjemná fantasy, která je ale z poloviny složená z ne moc záživných flashbacků, které vám moc neřeknou, pokud nemáte Herkula nakoukaného.

Supernova (2005) (TV film)

Bezpohlavní katastrofický film se seriálovými herci. No, co čekat... Všechno korunuje ještě nelogičnost zápletky.

Spider-Man 2 (2004)

V lecčem lepší než první díl. Pro nekoho bude plus, ze dvojka daleko vic pripomina kresleny serial. Pro mě je to spíš nevyuzity prostor. Jenom taková snadno koukatelná oddychovka.

Pozemšťan (2007)

Velice jednoduše a přitom poutavě pojaté vyprávění, které je přitažené za vlasy asi víc, než by se slušelo. Evidentně v rámci snahy zaujmout diváky se přicházelo k novým a novým neuvěřitelným pointám, které zároveň kdekdo mohl čekat. I kdyby ( a proč by ne) existoval 14000 let starý člověk, nedovedu si představit, že by měl to štěstí, aby byl u tolika historických událostí v různých koutech Země. Zvlášť, když v tu danou chvíli nevíte, co si historie zapamatuje a co ne. Proč by měl mít obyčejný člověk taková privilegia, aby se vetřel do přízně známých duchovních, umělců a jiných v tolika případech a na tolika místech? I tak, kdyz odhlédneme od logických děr, obsahově má film hodně do sebe. Tady se prostě vše přizpůsobilo myšlence.

Megamysl (2010)

Moc hezké nabourání konvencí z příběhů o superhrdinech. Škoda, že scénář nebyl nějak lépe promyšlen. Takhle je to zábavná a milá jednohubka, která zas tolik výrazně nevyčnívá.

Liga výjimečných (2003)

Zajímavý priojekt se zajímavými postavami, který měl potenciál. Jenže celkem dobře rozjetý děj tak nějak už v půlce filmu stagnuje a v tom pokračuje až do konce. Tragicky vystavěný scénář je bohužel hlavní "devíza" ligy výjimečných. I Sean Connery vypadal unaveně.

Dantovské peklo (2010)

Dekadentní anime zpracování Dantova pekla, které zaujme spíš lidi, kteří předlohu neviděli ani z dálky. I tak je to hodně zajímavý projekt, hlavně co se týče vizuálního zážitku. Styly kresby se střídají podobně jako třeba v Animatrixu. Bohužel v tom nelze moc hledat nějaká poselství z předlohy a ve výsledku se to redukuje na jednodušší pohádku. Pokud to tak budete vnímat a nečekat od toho hloubku, nebudete zklamaní.

Andromeda (2000) (seriál)

To, že je seriál vytvořen na základě poznámek Gene Roddenberryho, rozhodně nezaručuje nic kromě dobré reklamy. Průměrné sci-fi s podprůměrnými efekty, které celou záležitost dost shazují (což se napraví až ve 4. řadě). Už i obsazení dává vědět, že je to spíš než cokoliv jiného sci-fi obdoba Herkula a podobných věcí, které je nutno brát s humorem a nadsázkou. I tak to vnímám spíš jako podkopání jména legendárního tvůrce.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Dospělácký sitcom, který si nebere servítky. Některé momenty jsou geniální, ale spousta z nich spíš trapných.