Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Mnoho povyku pro nic. Zajímavá hudba, ale zcela subjektivně, dívat se na takovýto počin mi přijde v něčem špatné. Že to nedává smysl a vyvolává to nijaký a vlažný pocit. Možná za to může inkluzivita a emancipace ve fantasy světě, ale to je můj osobní problém, který ale sám nechápu.

Když promluvila (2022)

Na tyhle témata je asi ještě brzy. Neříkám, že si to nezaslouží film. Ale asi ne v době, kdy není úplně zajet nějaký přirozený postulát přirozenosti této věci. Jinak nic nezpochybňuji. Až na film samotný, který když vypadá, že se rozjede, tak vlastně končí. Není z toho cítit ten drajv jako ve Spotlightu, který i tak mi přišel dost odměřený. Ale dobře zvládnutý. To zde moc říct nejde. Což nějak sedí na nominace filmu. Je vidět, že téma není automaticky kvalita.

Blízko (2022)

Citlivý film, který sice opakuje téma, ale stále k němu může přistupovat po svém a originálně. Některé scény možná trochu uspěchané. Jinak dokonalá hudba a výprava. Sedící do dnešní doby bez netolismu dnešní doby.

Seveřan (2022)

Samozřejmě v něčem klišé. Za mě skvělá hudba a dobrá akce. Rozhodně na víc než 67 %

Pluk mizerů (2022) (seriál)

1. série: Svižné, zábavné a správně akční. Za mě pecka. Druhá série dává smysl.

Pluk mizerů - Série 1 (2022) (série)

Svižné, zábavné a správně akční. Za mě pecka. Druhá série dává smysl.

Aftersun (2022)

Jasně. Nějaká ta křehkost života a bytí mezi otcem a dcerou. V něčem asi jedinečné, za mě zase ne taková nadílka. Ale je fakt, že kdybych to viděl ve Varech, tak bych to bral jedno záživnější a zřetelnější dílo.

Kde zpívají raci (2022)

Film doplňuje knihu tam, kde selhávala. V rámci hudbě, jednoduchosti a snaze o originalitu. Přesto, že kniha je v něčem dost klišé. Film je alespoň příjemná podívá. Když už nic. A samozřejmě úžasná Daisy.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Zase jedou u Marvelu a skoro se to zdá jako naposledy. Už dávno neplatí nějaká jasnost a vtipnost příběhu. Krásná jednoduchost. Motivace hlavního záporáka je uvěřitelná jako Zemanův dobrý zdravotní stav a na záchranu mnohdy stačí síla přátelství. Patetické a dost překombinovaně směšné.