Král Tulsy (2022) (seriál)

Další jižanská Sheridanova telenovela, která asi je zajímavá pro Amíky a lidi, kteří žerou vše podobného druhu i mimo US, ale já jsem už jsem toho viděl dost. Můj oblíbený autor začíná jet kvantitu. Vychází mu to. U mě moc ne.

Velryba (2022)

Na stará kolena mě Darren začne snad i dojímat. A dostávat do kolen. Z mého nejnenáviděnějšího režiséra se dostává do pozice neuvěřitelného citu a lásky. Velmi malebně natočený film cílící na to, kde má. Ukázka toho, proč bylo worth zhubnout 50 kilo. Flex. Úžasný výkon Frasera i zapomenuté Sink. Hodně silná záležitost s démonickou hudbou.

Zlé sestry (2022) (seriál)

Lavírování mezi dobrý a průměrný. Končím v půlce po naprosto retardovaném konci pátého dílu. Navíc  záporák ani není moc záporák v nějakých případech. Sestry jsou sami morálně v něčem fakt bad. A není to jen vraždou.

Navalny (2022)

Hodně udýchaný. Snažící se nalézt styl. Druhá půlka mnohem lepší. Zvlášť části s usvědčováním.

Na západní frontě klid (2022)

Ceny to bude svírat hlavně kvůli Ukrajině.  Knihu jsem četl, nejsem v tomhle takový ten adapční fanatik, stejně si z knihy nic nepamatuji, ale pamatuji si film. Tohle je něco  jako režisérův střih a prodloužení na tři doby. Spíš mě sere to cpaní  tématu na pohodlné necelé dvě hodiny, na už těžko zvládnutelné skoro tři. Zde se t docela drží. Hodně estetické a hezké záběry se strhující muzikou. Nějaké motivace zvláštní. Vyznění nejedné pointy se dalo  zvládnout jinak. Jinak v celku slušná  podívaná.

Před úsvitem (1995)

Asi nejvíce oceňuji autorovu snahu nechat mluvit postavy tak dlouho bez záseků, smysluplně a nadneseně. Využívání kouzla okamžiků na větší šachovnici, kde si vás oba protagonisté postupně získávají. Některé scény asi trochu zbytečné.

Pistol (2022) (seriál)

Nečekaně našlapaná a nadnesená sranda. Občas kulhá, ale i tak dává. Starý styl natočení dodává atmošku, i když v Lakers to vypadalo víc esteticky.

Babylon (2022)

Někdy naprosto strhující,  někdy zase brutálně přitažené za vlasy. Až bizarní. Chazelle je velký režisér. Jeden z největších současnosti. Ale někdy lavíruje mezi nudou a veledílem jako toto, které se dost snadno může rozpadnout pod rukama.

Furiant (2015) (studentský film)

Konečně. Po letech. Nečekaně hravé a záživné. Pokud Hudeček netočí, je to ztráta pro český film.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

1. série: Mnoho povyku pro nic. Zajímavá hudba, ale zcela subjektivně, dívat se na takovýto počin mi přijde v něčem špatné. Že to nedává smysl a vyvolává to nijaký a vlažný pocit. Možná za to může inkluzivita a emancipace ve fantasy světě, ale to je můj osobní problém, který ale sám nechápu.