Julie mlčí (2024)

[KVIFF] Julie toho moc neřekla. A to je ten problém celkově. Možná, kdyby víc mluvila a nenechala film táhnout na vyhrocenosti, který byla ve filmu nulová, možná by se na to dalo víc koukat.

Ta druhá (2024)

[KVIFF] Až moc dlouho jsem nevěděl, zda je to dokument nebo hrané. Trochu se to až moc zbytečně slévalo. Nicméně silný film.

Až na konec světa (2023)

[KVIFF] Milý film. Trochu patetický, Viggo není v režii tak pevný. Takový Viggův Bastard víc poamericku a bohužel horší.

Proces (1962)

[KVIFF] Velký zážitek na velkém plátně. Velkou část času záživné, před koncem zbytečně zdlouhavé. Nicméně Kafka, na kterého se více dalo dívat.

Můj oblíbený dort (2024)

[KVIFF] Poslední film. Což byla asi chyba. Nejen, že jsem klimbal, ale asi si nedokázal vše užít. Chápu dílo, ale v důležitém bodě mě to nestihlo tak, jak by mělo.

Vysvětlení všeho (2023)

[KVIFF] Nejdelší varský film, ale o to větší zábava. Kupodivu. Celou dobu napumpované, záživné a zajímavé.

Jiný člověk (2024)

[KVIFF] Můj důvod se zamilovat do A24. Velice pečlivý film, který reaguje na dnešní svět a dělá to surově, decentně i vtipně.

Šelma (2023)

[KVIFF] Drsárna na začátek. Dost chaotické, odosobněné a bezbarvé. Dost únavný film. Na jehož konci nic moc není.

Parthenope (2024)

[KVIFF] "Láska jako přežití byl špatný nápad... a nebo taky ne." Opět klasický Sorrentino, který nezklame, i když v nějakých pasážích už je to občas moc.

Zámek (1997) (TV film)

Únavně přesné.