Extraktoři (2023) (seriál)

Výkony jak od opilých ochotníků. Nevím, jestli to tak dělal jeden a já už byl jenom skleptický, ale přišlo mi to tak už furt. Tenhle seriál prokazuje, že je důležitá kamera. Ne jen technicky, ale až emočně. Dokáže podrtrhnout situace a podobně. Tady to však brutálně nefunguje. O to větší šok je, že kameru dělá někdo jako Smutný. Nejlepší kameraman v Česku. To je neuvěřitelný. A smutný doslova. Nulový zájem o to, aby třetí vojsko čekalo na kopci a sledovalo, jak to všechno dopadne.

Carnival Row - Season 2 (2023) (série)

Jsem rád, že to konečně vyšlo. Po tolika letech. V jistém slova smyslu to bylo zbytečné a jestli to někdy mělo hype, tak ho to dávno ztratilo. Jsem rád, že je po všem. V dobrém i zlém.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

1. série: Hezky graficky udělaný exces, který občas osciluje mezi fascinací a někdy kýčem. Příběh v jistém smyslu zajímavý a napínavý. Poslední díl až z nečekaně citelným apelem na to, vy jste ti horší a my lepší typický pro Netflix. Jeden z lepších zážitků letoška.

Modrooký samuraj - Série 1 (2023) (série)

Polibek (2023)

Líbivý film, problematizující to samé, co kniha, jen asi přístupnější formou. Nicméně adekvátní a co více i autentickou.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Nečekaně nápaditý a příjemný fantasy zážitek se svým vlastním propracovaným světem, který funguje sám o sobě. I když to není cíleně vtipné. I když někdy přitažené. Překvapení roku, výhradně milé.

Těžký rok (2023)

Nejsilnější pasáž filmu je intro. V tomto duchu to i vypadalo, že tvůrci půjdou dobrou cestou, která nám nadneseně pojedná o zbytečně vyhrocení dnešní době. To je však špička filmu. Zbytek je jen snaha o to dělat humor, což tvůrcům mnohdy nečekaně nejde. Komedie u které se zasměji jen dvakrát je velká bída. Nemluvě o tom, že mnoho motivů si tvůrci jen vypůjčují. Zneužívají ho s jednorázovým posměchem, který nijak nerozvíjí. Suma sumárum dosti podivná selanka, která má hezkou pointu v názvu a prvních dvou minutách. Pak na shledanou.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Je kurevsky nad tím přemýšlet nějak střízlivě. Tahle série je v něčem strašně zvláštní exces progresivní propagace. S tím bych vůbec neměl problém. Přijde mi spíše nešťastný způsob toho pojetí, který skoro dělá dojem, že si z toho Netflix spíš dělá prdel. Což je velká chyba scénáristů. Nevím, zda si pro tuto sérii ukousli na finále velké sousto, ale mnoho aspektů zde je strašně nedotažených a jsou hloupě prvoplánový. Postavy občas znějí totálně vyprázdněně a dávají si rady na úrovni dvou letých. Je to sice spíše seriál pro dospívající, ale ta zacyklenost v nějaké pubescentní ztracenosti byla občas strašně zbytečně točící se v kruhu. Je těžko hodnotit toto vše nějak moc kriticky, stále jde o pět let života s tímto kusem, který byl v mnoha úhlech zajímavý, zábavný a napínavý. Poslední série, to jak už je v byznysu zvykem, trochu přepískla.

Duna: Část druhá (2024)

Rozhodně bych netvrdil, že je to nějak lepší než první díl. Stále přetrvává to, že je to občas totálně zmatené. Hlavně se za jeden film chce stihnout něco, co by se vešlo do dalších tří. Což je sympatické, že to nesmrdí cash-grabem. Nicméně klidně bych uvítal deset filmů, které by byli víc klidné a ne mišmašové se vším všudy. Skvělé scény, skvělá epika. Skvělé výkony. Prostě hezké. Ale když jsem si u jedničky myslel, že bude konec asi tři čtvrtě hodiny před koncem, tak tady jsem se sekl o hodinu a půl.

Ve při (2023) (seriál)

Když to vyšlo, byl jsem skeptický. Našel jsem si pro to místo na seznamu a ani jsem nelitoval. Zajímavý, dynamický, přitažlivý seriál, který s emocemi umí pracovat.