Ecce homo Homolka (1969)

Třetí díl mi byl nabídnut několikrát, ale první nikdy... a tak jsem to viděl. Byla mi nabídnuta kvalitní a netypická česká komedie. Je typická svým humorem, ale zápletky z této komedie nemůžeme vídat často. Takže... jsem rád, že po méně dobré trojce se mi nabídlo toto.

Nesmiřitelní (1992)

Zajímavě podaný western ve stylu Eastwooda. Clint za svůj život natočil mnoho westernů a tak proč by jeden nerežíroval. Celkem zajímavý příběh a pár vystřelených kulek mě předsvědčilo k ohodnocení s číslicí pět, ale bylo to trochu naštíru. Filmu chyběl tako ten ráz... nicméně to asi není nejelpší western, ale jeden z nejlepších je určitě!

Let číslo 93 (2006)

Mezitím co Oliver Stone vypráví ne moc pochvalný příběh World Trade Center, Paul nám ukázal příběh 21. září trochu jinak a to tím, že nás zavedl do prostorů letadla. Myslel jsem, že se bude jednat o letadlo, které mělo zasáhnout WTC, ale bylo to letadlo určené na Washington. U filmu jsem zažil něco čemu říkám afektovaná chvilka (to znamená, že jsem se v ciťoval do pocitů cestujících a chtěl nepřátelům natrhnout pr****). Paul si mne Bournem příliš nezískal, ale tento film svědčí o tom, že má něco do sebe. Všech je mi líto, alespoň, že teroristi nedosáhli cíle. Jsem rád, že v dnešní době jsme ve válce proti terorismu o něco dál... ale válka možná jednou skončí, ale obávám se, že já se toho nikdy nedožiji.

Odplata (1999)

Námět zpracovaný perfektně, scénář trochu děravý. Film-Noir zpracování bylo dokonalé. Černý humor s prvky sexuálního harašení. To je Odplata. Mel Gibson si zahrál úžasnou roli, která na něj docela hezky pasovala... nicméně příběh byl (jak už jsem naznačil) trochu děravý. Ale také musím, říci, že ve filmu se nacházejí známé scény, které jsou legendární pro svou mafiánskou a akční tématiku.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Musím říci, že jsem od scénáře čekal mnohem více. Navíc, někdy jsem příběhu vůbec nerozuměl. Ale jinak to tak špatné nebylo a ani tak mi to nevyhovovalo jako mé představy.

The Doors (1991)

Víme, že Oliver Stone je úžasný vypravěč pravdivých příběhů, které poté pojímá životopisně. Náhled do osudu jedné z nejznámější kapel se mi líbil, i když i tento film měl pár slabejch míst. Nyní už vím kvůli které kapele se říká Drogy, sex, rock´n´roll!

Planeta opic (1968)

Slyšel jsem ten příběh vyprávět již tisíckrát, ať už ze Simpsonových nebo Futuramy a jiných povídek. Sám vím jak příběh měl skončit, ale když se na to budu dívta, tak že bych nevěděl jak to dopadne, tak to bylo úžasné. Na tehdejší dobu neuvěřitelné triky a kostými byli úžasné. Je mi až líto, že tvůrci z filmu chtěli vyčerpat natolik, že se celá sága lidem tak trochu zhnusila, ale když budu koukat na tento prapůvod... zjistíme, že toto je jeden z nejlepších filmů všech dob. Našlo se nám zde inteligentní "pokračování" ve stylu prequelu Zrození, který byl stejně zajímavý. Nevím jestli je moudré ságu ještě více rozšířit, ale scénář je v rukou moc dobrých lidí, takže uvidíme...

Pouta války (2004)

Pouta války je jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Vždy mi filmový tvůrci strkali pod nos válečňáky z Vietnamu (kupodivu z této války je nejvíce filmů, i když je to jediná válka demokratů proti komunismu kterou prohráli), a druhé světové. S Korejskou válkou jsem se musel vždy spokojit jen se seriálem M*A*S*H, ale ten na válku jako boj ani tak nepřihlíží. Konečně válečňák z Koreje. Film měl neuvěřitelně dokonale propracovaný scénář, takže příběh byl dokonalý. Film má vše co od válečňáků mám rád... dobrý příběh a boj. U filmu jsem se ani jednou nenudil! Je škoda, že toto je téměř jediný válečný film z Korejské války. Akorát kamera byla někdy trochu zbrklá. Divím se, že z americké produkce jsme se ničeho takového nedočkali. Nicméně, Pouta války jsou úžasný válečný film, který se rozhodně musí vidět!

Hanebný pancharti (2009)

Nu, coříct o Hanebných panchartech? Zaprvé musím, říci, že mne Tarantino trochu zklamal. Jefakt, že jeho krvelačnost se za žádnou cenu nezapře. Ale byl tu ten hlavní ptoblém, který mi vadil ze všech nejvíc a to cizí mluva bez titulků. To mě opravdu zklamalo. Musím ale říci že role Mélanie Laurent byla překrásná a zasloužila si jí a nás přiváděla na půvabnou stopu filmu, Je jasné, že válka takto neskončila, ale Tarantino nás alespoň překvapil trochu jinak. Waltz v Djangovi válel a tady také, ale příště bych mu dal méně panchartskou roli. Film jsem tedy kvůli cizí mluvě téměř vůbec nechápal, což mě bylo velmi líto. Taky mě vadil Waltzův dabing, ale za to Tarantino nemůže. Pancharti tedy pro mne nakonec dopadli chvalitebně, ale dokud nepochopím celou podstatu scénáře... asi pět neudělím... Po shlédnutí filmu s titulky jsem úplně překalibroval ohodnocení. Tarantino je zajímavý v tom, že za každou cenu vás jeho filmy vtáhnou (krom Djanga na kterého si ještě musím zvyknout) a tento snímek je onou pravou ukázkou. První shlédnutí je jako jenom zakoupení jízdenky, ale musíte také nasednout a to nastává s druhým shlédnutím. Poté je to už jako droga. Druhé shlédnutí jsem si užil asi dvacetkrát více a titulky filmu dodali správný význam a pochopení. Není co řešit...

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Jeden z nejslabších filmů, které jsem kdy od Stevena Spielberga viděl. Chápu, že si Spielberg našel k Jurskému parku lásku velkou, to já do jisté míry taky, ale scénář mi přišel mnohem chatrnější, méněpravděpodobnější a děravější. Jinak, ale dinosauři vypadali opravdu opravdově. Je to tak nějak půl napůl, ale je to mnohem horší než první díl, a nevím jestli se trojka stane pro mne průlomovější a nebo jestli můžeme od čtyřky čekat nějaké zázraky.