Lawrence z Arábie (1962)

Průměrný film, který jsem viděl silně rozkouskovaně při pšišel trochu nudný. Nicméně příběh je to krásný a hezky pravdivě zfilmovaný.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor 1 byl pro mne začátek něčeho nadpřirozeného, uměleckého a krásného. Dvojka mi ukázala T-800 v jiném světle, které mi bylo mnohem příjemnější. Den zúčtování ani tak neproběhlo podle nepřátelových představ. Dvojka byla napánavější, zajímavější a byl jsem rád jak to dopadlo. Trojka byla zbytečná!!!!!!! Dvojka měla vše ukončit. Souhlasím s případnými prequeli ve stylu čtyřky, ale jinak---------

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Pulp zaprvé: měkký vlhký kus beztvaré hmoty; zadruhé: časopis nebo kniha ponurého obsahu příznačně vytištěna na surovém a hrubém papíru; slovník American Heritage Dictionary druhé vydání pro vysoké školy." Jak klasické. Moje první zkušenost s Pulp Fiction dopadla chvalitebně. Filmu jsem neporozuměl natolik, abych měl radost... navíc scéna se Zedem mně až tak příjemná nepřipadala. Vše se zlomilo s Gaunery, kdy jsem 100% pochopil jak filmy točí Tarantino a tak jsem dostal možnost zhlédnout film podruhé a jak to dopadlo. Co to je za otázku... tímto filmem jsem se s Tarantinem naprosto "smířil" a zjistil jaké jsou jeho filmy dokonalé a úžasné. Překrásná krimi komedie se mi zamlovala tedy až na podruhé a od té doby až na pořád. Musím také říci, že Quentin perfektně ve filmu odkazoval tak, že to nikdo nedokáže poznat a udělal film o to zajímavější. Navždy mně mi bude znít v hlavě Ezechiel 25 17. Co říct na závěr: "A pak zmizíš a zůstaneš zmizenej nebo Tě zmizím já.".

Pelíšky (1999)

Pelíšky je česká komedie, která se dnes spíše využívá na vánoční večery. Jedná se o majsterštick pana Jarchovského a Hřebejka. Scénář je Oscarový a je plně humorný a plný dobrého a zároveň smutného příběhu. Do filmu se dostalo mnoho hvězd a mnoho hvězd z Janáčkovi akademie - Kodet, Donutil, Polívka, Stašová, Zázvorková, Holubová, Krejčík, Dušek. Jednoznačně musím upozornit, že tento film nevytvořili soudruzi z NDR.

Tenkrát na Západě (1968)

Můj první western. Leone je režisér, který dokáže vždy překvapit... Tenkrát na Západě je klasický western jak se patří a jeho příběh je nezapomenutelný. Hudba - ta je skorem bez komentáře, je to nejklesičtější filmová hudba všech dob. Příběh Západního světa byl tedy dokonalý, nicméně film nebyl přímo takový... Příběh se mi až tak nelíbil jako v následující klasice Hodný, zlý a ošklivý.

Kmotr II (1974)

Pokračování mistrovského díla na mě na poprvé udělalo větší dojem než jednička. Pacino mě v roli kmotra připadal autoritativní a charakteristický. Nakonec po shlédnutí jedničku po druhé a jeho bližším rozebrání mě už bylo vše jasné a tak se dvojka nestala lepší než jednička. Kmotr II byl pro Coppolu úspěšný i na Oscarovém poli a Coppola měl doma na poličce krásnou sošku. Jiné obsazení, jiného kalibru s Pacinem, Duvallem, Keaton a samozřejmě De Nirem... Puzovi to zachránilo kariéru a nadělilo příjemné stáří. Chápu místy negativní ohlas, ale to nic nemění na tom, že je to super.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

The Classic. Milý a pěkný příběh, který chce dokázat nevinu a vinu s Henrym Fondou v první řadě s chlapcem, který MOŽNÁ zabil svého otce. Byl jsem rád, že se ve filmu objevila i česká hvězda Jiří Voskovec. Padesátá léta mi zase a opět ukázala jaká jsou výborná.

Sedm (1995)

Sedm. No co říct... depresivní, krvavý steakový film. Na konci Freemanovi policejní kariéry a na začátku Pittovi kariéry se náhle objeví masový vrah, který Bibli bere trošku víc vážně... neuvěřitelné zpracování v rukách "mistra napětí 21. století" - Davids Finchera. Film se dá pokládat za prvotinu Fincherovi kariéry na poli klasických krimi thrillerů a za začátek mystických dramat. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo... každý tím denodenně žije a nic s tím nedělá. Mě to hlavu netrhá, ale Kevinu Spaceyemu ano. Ten měl své vraždy do puntíku promyšlené tím svým úchylným šílenstvím a genialitou. Hlavně ten konec byl nadprůměrně geniální a neuvěřitelný. "Ernest Hemingway jednou napsal: "Svět je nádherné místo a stojí za to za něj bojovat." - souhlasím s tou druhou částí.".

Schindlerův seznam (1993)

Schindlere, Schindlere. Československý továrník a Němec jak poleno, který žije v prostředí vyhlazování Židů v Polsku. Číchám, čichám Oscara. Schindlerův seznam je jen další klasický příběh díky kterému víme kdo je Steven Spielberg. Liam byl ve své roli jednoznačně ohromující, Ben Kingsley byl trochu méně viditelný, ale dobře zachratelný. Trochu jsem ale z příběhu nic neměl, protože Fiennes a Neeson si byli ve filmu nějak podobní. Mnohokrát se mi pletli. Zdálo se mi divné, že Schindler byl milý a najednou vyvražďoval... Schindlerův příběh je jen další film, který nám dokazuje jaká je válka svinstvo... a jak dokáží být lidé krutí a zároveň milostivý... taky je to další rána na naše slzné váčky a oči...

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je výpravný příběh, který se stal trhákovou legendou. Tom Hanks si za roli mentálně zaostalého chlapce, který roste v muže zaslouženě vynesl Oscara. Člověku se samozřejmě ani nechce věřit, že by Forrest pro vládu udělal tolik a setkal se s mnoha prezidenty. Jinak je tedy Forrestův příběh velmi krásný, výpravný a dá se poslouchat. Příběh je v některých kulturnách kontrovernější (viz moje rodina)... nicméně já proti příběhu nic nemám a jsem rád, že dopadl tak jak dopadl.