Divoši (2012)

Něco vám napíšu. Toto je příběh, který asi moc často nevidí. A byl dokonalý! Já jsem na filmu neviděl ani jednu jednou chybu (nejom možná ta scéna s bičováním byla trochu přehnaná). Odvažuji se říci, že je to snad nejlepší film Olivera Stone, který jsem kdy viděl. Je fakt, že JFK byl pro mne hodně úspěšný, ale Divoši se mu docela lehce vyrovnali. Stone si s námi i ke konci hrál a všichni jsme si rozklepaně mysleli, že hlavní postavy zemřou. Já jsem se za celou tu dobu ani jednou nenudil a napjatě čekal co bude dál. Travoltova kariéra poslední dobou šla do kytek. Toto sice také nebyla nijak extra významná role, ale já věřil, že to tak opravdu hraje a zahrál to opravdu věrohodně. Byl jsem potěšen i výkonem Selmy Hayek, která mi ukázala, že dokáže hrát i role v něčem opravdu vážném a do jisté míry i pravdivém. I Del Toro si zhrál úžasného záporáka, který je opravdu věrohodný a záporný. Nadupaný akčňák s pěkným obsazením se podle mě vyvedl ukázkově a rozhodně nemám pocit nejistoty.

Pahorek (1965)

Úžasná výprava do vězení vojáků, kteří bojují, aby prežili a přežili i ostatní. Zrada a přátelství jde ve filmu hezky ruku v ruce. Lumet mi ukázal úžasných Dvanáct rozhněvaných mužů, kteří byli perfektní, ale už je to dávno. Teď přišel geniálně provedený Pahorek. Po asi jedné hodině jsem měl trochu pochyby, ale ty byli docela rychle zahnány nad kvalitou a scénářem. Thumb up!

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Nic moc. Jen takové lákadlo pro fanoušky minulých dílů. Příběh byl na mnoha místech přímo předvídatelný až to bolí. Hudba je neodmyslitelnou součástí filmu, ale co je moc to je moc. Nemám ani tak na mysli hudbu jako takovou, ale hudební hvězdy, které se chtějí prosadit ve filmu. To je ubohý. Jinak je film doplněn poslední populární hudbou, ke které příliš kladný vztah nemám, ale byla uspořádána uspokojivě. Nechápu proč dvojka byla méně úspěšnější? Tento díl by měl dostat označení sci-fi. Na čtyřku do kin bych nešel asi ani zdarma. I ta dvojka možná byla příliš. Děkujeme, odejděte!

My Fair Lady (1964)

Další případ tojo jak moc jsem nedůvěřivý. Na film jsem se těšil asi jako judaista na druhou světovou válku, ale šeredně jsem se zmýlil. Fillm má krásný a milostivý příběh, který nás nechá nahlédnout do života chudoby, bohatství, čokolády, krás života, sobectví a lásky... a také hudby. Když toto vše spojíte dohromady dostanete tento krásný muzikál. Hepburn v roli zářila a ukázala mi svou osobní krásu, která je téměř nedosažitelná.

Sherlock Holmes (2009)

Sherlocku. Guy přinesl akční komedie a nyní ten Sherlock? Nebyl jsem si jistý. Nakonec po ne moc dlouhém rozhodování jsem se na něj vrhl. A výsledek? Lituji, že jsem neměl tu možnost to vidět už v kinech. Bylo to jako sledovat nebe. Kriminální zápletka, která vám připadá jako sci-fi a myslíte, že jde o nějakého mystického Holmese a že se Ritchie asi zbláznil. Opak je pravdou. Úžasně provedená genialita filmu a celého scénáře byla opravdu dokonalá. Holmes překypoval sarkasmem, jak to máme s Downeyem rádi a svět se nám při sledování filmu zdá jako pohádka. Dvojka byla o něco horší, ale ona samotná genialita a kouzlo v ní přebývá. Jinak se těším na třetí pokračování a velmi rád bych se dočkal i čtyřky a pětky. Možná to trochu ztratí na kvalitě série, ale Holmesovi příběhy jsou bezmezné. Děkuji přátelé. Film splnil mé očekávání, předčil ho a zajistil mi krásný zážitek.

Anna Karenina (2012)

Překrásně zinscenovaný příběh pana Tolstoje. Kniha je prý tlustá, ale úžasná a začátečník Joe Wright mi opravdu ukál pěkný, přesný a jasný pohled do děje, který byl nezapomenutelný. Keira Knightley nám ukázala, že historické role opravdu zvládá a je v nich úžasná. Těšil jsem se a byl jsem stejně ukojen. Děkuji.

Amistad (1997)

Steven Spielberg je zajímavý v tom, že se zajímá převážně o minulost a budoucnost. Toto je historie, a ta ve Spielbergových rukách dopadla perfetkně. Je mnoho šťouralů (mezi nimiž jsem i já), kteří najdou nějaké chyby, ale je to pravdivý a velmi smutný příběh o spravedlnosti, které musí být učiněno za dosti.

A.I. Umělá inteligence (2001)

A.I. bylo ze začátku ohromující a originální. Později se to přehouplo v nechápající a nesrozumitelný příběh. Spielbergův scénář byl natolik dokonalý, že byl nepotřebný. Jinak se to trochu srovnávalo a někdy zase ne. Nicméně jsem se docela a pěkně bavil. Po druhé hodině bych scénář asi trochu překopal, nicméně to bylo pěkné. Zajímalo by mě jaké by to bylo v režii Kubricka, který i tak posmrtně v podstatě film režíroval.

Bourneův odkaz (2012)

Asi po první třičtvrtě hodině jsem se začal nudit. Příběh byl převážně předvídatelný. Navíc místy nesrozumitelný až nesmyslný. Je pěkné, že Gilroyovi našli odvahu napsat čtyřku a ukázat nám něco navíc, ale bylo to naprosto zbytečné. Doufal jsem, že poté co mě dvojka a trojka Bourna tak trochu více zklamala, bude čtyřka něco převratného. Film jsem jinak nedokoukal a asi nikdy nedokoukám. Řekl bych že film byl z větší části jen tahákem lidí do kin, aby věděli a viděli něco víc. Jednoznačně chápu negativní ohlas a z polovičky chápu i pozitivní ohlas. Začátek Reennerovi (dnes již) slibné kariéry začal tímto - Bournovou blbostí.