Zamilovaný profesor (1963)

Tahle komedie se může chlubit hodně slušnou proměnou Jerryho Lewise z ukňouraného losera po stylového frajírka. Jednoduchý příběh se taky poměrně slušně rozjede a závěrečný proslov Profesůrka není vůbec špatný. Je tu jenom taková menší chyba, která u komedie trochu vadí - film není vůbec vtipný. Jakože vůbec, nula vtipů (dobře, asi dvakrát jsem se pousmál). První půlhodina je proto téměř čiré utrpení, protože tu máme mít jakousi nálož aburdních gangů, které jsou buď strašně trapné (profesor zmítající se ve skříni, kam ho naložil jeho student), nebo jsou prostě nepostřehnutelné. Jakmile se ale Profesor změní v Buddyho Lovea, tak je konečně na co se dívat - stylová hudba, roštěnky ze 60. let (hlavní femme fatale je např. hodně podobná Merilyn Monroe) a docela slušně odcejpající příběh. To zní dobře, ne? Jenže já očekávám od komedie, že tam budou i nějaké vtipy + první půlhodina byla opravdu neuvěřitelná tragédie. (4/10)

Zkáza spolku gentlemanů (2005)

Vynikající finále seriálu (koukat na film bez znalosti seriálu je úplný nesmysl). Podobně jako u Červeného trpaslíka se tvůrci rozhodli poslat své postavy... za sebou samými do dimenze, která je "realitou" (Velká Británie, kde League of Gentlemen je známý seriál), aby ohrožovaly životy tvůrců, neboť kašlou na jejich seriál a oni tím pádem můžou zaniknout. A aby toho nebylo málo, tak se do toho všeho ještě připlete další projekt tvůrců seriálů odehrávající se ve středověku. Podobně jako seriál je i tohle správně ujetá černá komedie s neuvěřitelně bizarními postavičkami, mnoha hororovými narážkami a skvěle napsaným příběhem. (8/10)

A Very Potter Sequel (2010) (divadelní záznam)

Není to tak nabité a vyvážené jako jednička. Umbridgeová byla na mě příliš ujetá a byla tam příliš často. Stejný herec byl v prvním díle jako Voldemort naprostou hvězdou, ale touhle rolí mě už rozhodně nijak neuhranul. Stejně tak záchodový humor Draca mě vůbec nebral. Jinak ale stále skvělá zábava se sympatickou skvadrou herců. (7/10)

Save the Supers (2012) (seriál)

Pohodový webseriál, který kvalitně a vtipně paroduje superhrdiny. Samozřejmě čím více o superhrdinech víte, tím více se pobavíte. (7/10)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tak tomu říkám poctivý film. Očekával jsem, že půjde o nějakou odlehčenou sci-fi střílečku, tak mě hned zkraje překvapilo, kolik zajímavých a někdy i docela drsných nápadů na mě tenhle snímek sype. Tenhle film má nejen originální námět, ale svým způsobem je neobvyklý i samotný příběh, který se odhaluje tak pomalu, že divák nemá hned jasno, kam se bude děj ubírat. V druhé polovině tak najednou nastává poměrně zásadní změna, která, co jsem si všim, je jakousi diváckou zátěžovou zkouškou. Z špinavého města plného zločinu a střílení se toitž dostáváme na klidnou farmu, kde se matka snaží uchránit své dítě, které může sehrát zásadní úlohu v celém příběhu. I já se v této chvíle zarazil, trošku mi vadilo, že svižné tempo je ta tam a především jsem se bál dalšího otravného roztomilého děcka a přehnané sentimentality. To zde nakonec je, ale pouze do jisté, snesitelné míry. Pak ale přichází na scénu závěrečná třetina, ze které je jasné, že tamto intermezzo prostě bylo potřebné k jedné charakterové změně, která se musí udát. Čímž se dostávám k velkému kladu filmu - jeho postavy. Mladý Joe je tu líčený jako egocentrická, spíše záporná postava, zatímco starý Joe (Bruce Willis) by měl být ten hodný, co se snaží zachránit lásku svého budoucího života. Jenže téměř okamžitě o této černobílosti můžeme pochybovat, protože starý Joe dělá zlé věci, zatímco mladý Joe dělá dobré věci (a vše velmi logicky v rámci jejich charakterů). A aby toho nebylo málo, tak můžeme od začátku pochybovat o malém dítěti, ze kterého možná vyroste Hitler nového tisíciletí, a dokonce i současný mafiánský boss Jeff Daniels působí spíše jako přísný, ale spravedlivý člověk (a nesmím ani zapomínat na tragickou postavu Blue Kida, který sice kope za ty zlé, ale divákovi je dovoleno s ním soucítit). Ve finále pak vidíme nejen naprosto úžasnou akci, ale i další vykreslování hlavních postav. ... Celkově je tohle akční sci-fi, ze kterého mám výborný pocit. Přes drobné výhrady (zvolnění tempa, Joseph Gordon-Levitt vypadá trochu divně) bych totiž řekl, že tenhle film obstojí zkoušku časem a stane se jedním z těch snímků, které si budou filmoví fanoušci ještě za 30 - x let doporučovat s tím, že "tenhle biják musíš vidět". (8/10)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Velké překvapení. Tentokrát nepříjemné. Pro jistotu - jednička se mi líbila. S přivřenýma oběma očima, ale líbila. Proto když jsem četl nadšené recenze, že tentokrát už tu máme opravdové Expendables, které jsme tak chtěli, tak jsem se docela těšil. A bohužel, tohle nebylo pro mě. Akčních scén tu není málo a jsou fajn, ale opravdu pouze fajn. Spoustu jiných akčních filmů nám ukazuje, že akční scény můžou být mnohem nabušenější (např. Raid) či vtipnější a nápaditější (např. Red). Samotná banda je docela sympatická, ale spíš proto, že už většinu z nich tak nějak známe a přirostli k nám srdci z jiných filmů, protože zde nepředvedou téměř nic zábavného - hlášky průměrné a některé skoro až trapné ("Kdo ještě chybí? Rambo?"). Kdybysme si odmysleli to několikaleté vtipálkovské glorifikování Chucka Norrise a hodnotili ho pouze v tomto filmu, tak působí jako mimózní dědeček hříbeček, co mezi těmi svalovci nemá co dělat. Na padoucha Van Damma jsem se těšil a ten byl hodně dobrý - bohužel se ale předvedl v podstatě jen ve dvou scénách a to je zatraceně málo. Příběh je šíleně průměrný a horší než v jedničce - je to naprosto šílený slepenec všech možných klišé (smrt mladíka - trápení se hlavního hrdiny kvůli tomu - strašení atomovkama - vesnice hodných - gang zlých). Když to shrnu, tak Expendables 2 pro mě představuje naprostý průměr, u kterého se snažím moc nemyslet na promrhaný potenciál a spíš myslet na tu trochu poctivé akce se sympatickou skvadrou. Ale bohužel - takhle si nepředstavuju nabušený akční film. (6/10)

Divoši (2012)

Hromada zajímavých postav zahraná hromadou zajímavých herců ve filmu s neuvěřitelně svěžím a originálním scénářem. Ano, trochu vágní popis, tak ještě aspoň přihodím, že Benicio Del Toro je bůh, resp. ďábel. A to by stačilo - prostě tohle je zatraceně skvělej biják. (9/10)