Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (624)

plakát

Barbar Conan (1982) 

I po letech opravdu poctivé, fungující fantasy ve stylu "sword and sorcery". Vnímám u tvůrců velkou snahu oživit dílo Roberta E. Howarda a nejspíš se i inspirovali tehdejšími populárními komiksy. Máme tu spoře oděné ženy, krvavé bitky i nějaké to ohavné monstrum (obrovský had). Mile mě i překvapily dobrá hudba a výprava. Opravdu to funguje dobře i dnes, zastaralo jen několik speciálních triků. Každopádně skvělá atmosféra zůstává. Musím však podotknout, že Arnold vypadá jako Conan dobře, ale hrát moc neumí (v některých scénách je to lepší, v některých horší) a především jeho rakouský přízvuk působí u Conana fakt zvláštně. Možná jedna z mála výjimek, kde si film užijete víc s dabingem. I když možná ne - Thulsa Doom v podání Jamese Earl Jonese je impozantní. Skvělé. (8/10)

plakát

Ms. Marvel (2022) (seriál) 

Marvelka má super start. Dobře představí postavy v jakémsi cool teenagerovském seriálu, který se odehrává ve světě Marvelu a hlavní hrdinka-outsiderka Kamala Khan objevuje své zvláštní schopnosti. Zároveň se tvůrcům seriálu daří pěkně a stylově představovat pákistánskou komunitu v USA. A aby do toho nebylo málo, má seriál fakt skvělou hudbu, pravděpodobně hlavně od muslimských hudebníků. Takovýmhle pohodovým seriálem to je ale bohužel jen tři díly, což je půlka seriálu. Pak se hlavní hrdinka ocitá dokonce přímo v Pákistánu a seriál začne v mnoha ohledech váznout. Má čím dál horší a míň zajímavý příběh. Až moc se nám tu ukazuje historie Pákistánu, resp. Indie, která samozřejmě není nezajímavá, ale zde je to všechno podáno maximálně zjednodušujícím pohledem. V téhle chvíli navíc po obyčejné holce Kamale začnou pálit (bez zjevného důvodu, jak to tak bývá zvykem) hned tři kluci, jeden krásnější než druhý. Hlavní herečka není žádná klasická krasotinka, ale je to velká sympaťačka a do role se hodí. V seriálu změnili oproti komiksu nějaké zásadní věci ohledně jejího superhrdinskýho původu i schopností. Nejdřív jsem si myslel, že to je kvůli tomu, aby se jím líp dělali speciální triky... Ale po zhlédnutí posledního dílu si už nejsem tak jistý. Protože tam jsou ty triky příšerné. Nejsem na triky vůbec náročný a v podstatě jsem si nevšiml ničeho špatného na předchozích marvelovkách, které jsou za triky kritizovány. Ale tady to fakt přehlédnout nejde. To, jak se třeba hlava Ms. Marvel nějak volně vznáší u zbytku jejího CGI těla, je něco děsivého. Na konci se Kamala naštěstí vrátí do USA, ale i tak má seriál spíše průměrnější příběh. Také mi přišlo, že vlastně nakonec v Ms. Marvel není tolik dramatu. Jak v osobní, tak v superhrdinské rovině to vlastně Ms. Marvel zvládá bez větších potíží. Hojně jí pomáhají rodiče, přátelé i nečekaní spojenci s nadpřirozenými schopnostmi. I proto není příběh příliš působivý. Způlky pěkný pohodový seriál, způlky telenovela s hroznými triky. (6/10)

plakát

Černý telefon (2021) 

Dobře natočený, poctivý horor. Přečetl jsem si původní povídku a ta je taky moc fajn, ale tento film je lepší v tom, že má fakt dobré postavy. Jsou velmi dobře napsány, aby si je člověk hned zapamatoval a dokonce jim fandil a zároveň jsou velmi dobře zahrané mladými herci. V povídce jsou postavy obyčejnější a spíš jen letmo načrtnuté, což ale vzhledem k její krátkosti dává smysl. Samozřejmě museli autoři filmu ale také rozšířit děj, což se jim v lecčem podařilo... a v lecčem ne. Úplně si vymysleli tu stylovou masku (je vtipné, že nyní vyšel Černý telefon i v souboru povídek s maskou z filmu na obálce, ačkoliv ji v povídce nemá) a dost rozšířili děj - ale překvapivě se přitom obvykle drží vize Joea Hilla, a především rozšiřují to, co už tam je (např. i v povídce má ségra hlavního hrdiny nějaké zvláštní schopnosti, jen je moc nevyužije). Přimysleli si ale ještě třeba to, že má hlavní hrdina otce alkoholika, což ale do filmu krásně sedí. Je to další dobrá postava a není úplně černobílá. Ve filmu si toho hlavní hrdina stihne hodně zažít ještě před svým únosem. V 70. letech USA to asi pořádně rozjížděli se šikanou a dalšími krutostmi ve škole i mimo ní. Jak tvůrci pěkně rozšiřují děj, tak bohužel se jim sice všechno podařilo nějak dotáhnout do zdárného konce, ale zanechali taky tímto rozšiřováním za sebou mnoho nezodpovězených otázek a věcí, které by se daly považovat za nelogičnosti. Například je vrah příliš slepý k chlapcovým pokusům o útěk a linka ohledně feťáka dává taky větší smysl v povídce, zde už je to trochu přehnané. V každém případě jsem si tenhle horor fakt užil. Dají se v něm najít chybky, ale není vůbec hloupý, naopak. Přináší děsivý, zajímavý příběh s výbornými postavami. (8/10)

Poslední hodnocení (2 941)

Barbar Conan (1982)

10.08.2022

Ms. Marvel (2022) (seriál)

08.08.2022

Černý telefon (2021)

04.08.2022

Spiderman - Série 5 (1997) (série) (S05)

02.08.2022

Spiderman - Partners in Danger (1997) (série) (S04)

02.08.2022

Spiderman - Sins of the Fathers (1996) (série) (S03)

02.08.2022

Spiderman - Neogenic Nightmare (1995) (série) (S02)

02.08.2022

Spiderman - Série 1 (1994) (série) (S01)

02.08.2022

Thor: Láska jako hrom (2022)

31.07.2022

Reklama

Poslední deníček (3)

10 vynikajících dokumentů

Vybral jsem dokumenty, které bych opět doproučil všem. I když se může někdy jednat o specifická témata, rozhodně zmíněné filmy nedoporučuju jen těm, která se v dotyčném tématu orientují nebo k němu mají pozitivní vztah (např. film Global Metal vřele doporučuju i těm, kteří metal neposlouchají - já sám ho poslouchám jen velmi okrajově.)

Pořadí je náhodné.

 

1) People vs. George Lucas

Ultimátní vyjádření fanoušků k postavě George Lucase a jeho Star Warsům plné nejen "přehnaných" emotivních reakcí, ale i mnoha inspirativních a pozoruhodných pohledů na věc.

2) Global Metal

O velmi specifickém hudebním žánru a jak ho vnímají odlišné země a kultury. Oddaný "metlouš" jezdí do zemí jako Brazílie, Izraele a dokonce i Číny, aby zjistil, jak je na tom metal u nich.

3) Bigger, Stronger, Faster*

Vynikající dokument o kulturistice a steroidech, kde se člověk dozví překvapivou spoustu informací a to velmi nečernobíle a přesto velmi osobně, protože režisérem a průvodcem filmu je člověk, který se sám snažil být arnoldovským svalovcem a jeho bratrové berou steroidy.

4) Barmský videožurnál

Zákazaný pohled do země, kde byste se nikdo nechtěl narodit.

5) Imagine: John Lennon

Komplexní pohled na jednu z největších popkulturních ikon 20. století.

6) Příběh Pixaru

Optimistický příběh "firmičky, která to dokázala."

7) This Film is Not Yet Rated

Nelichotivý pohled na americký hodnotící systém filmů, který otravuje filmaře i diváky. Kromě zajímavých postřehů filmových osobností se navíc v rámci filmu najmou soukromé detektivky, jež poodhalí roušku tajemství u přísně utajované organizace MPAA.

8) Religulous

Kontroverzní ateistický dokument o nesmyslnosti náboženství, který dokáže provokovat i leckteré ateisty. Každopádně by se dle mého názoru na něj měl podívat - a udělat si pak názor sám - každý.

9) Super Size Me

Zábavný a definitivní důkaz o tom, jak je časté fastfoodové stravování pro lidské tělo destruktivní.

10) Grass

Opět o hlouposti některých Američanů, tentokrát ve vztahu s marihuanou a její krkolomné cestě v očích veřejnosti.

Reklama

Reklama