Prometheus (2012)

v podstatě zklamání. efekty, nájezdy kamer, architektura - paráda, ale jinak nic moc. stačí se podívat na upřímné trailery ....

Bulšit (2001) odpad!

Větší pitomost jsem neviděl....

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Konečně opravdové prcičky se starou partou. Prcičky na táboře, nahá míle atd. jsou jen trapní paraziti živící se z reputace prvních tří filmů.

Úlovek (2009) (seriál)

Tom Hardy jako mafiánský bastard. Postava, kterou zahrál, mu byla ušitá jak na míru. Klidně by za ni mohl dostat nějaké ocenění. Ostatní herci to ovšem také zahráli parádně. Příběh a scénář na jedničku s hvězdičkou :-)

Sherlock Holmes (2009)

Nejsem si jistý proč, ale styl natočení tohoto díla mi lehce připomínal „nového“ Batmana. Charismatičtí hrdinové, znající bojové techniky, ponurá atmosféra a tajuplný Blackwood mi sedli jako banán namáčený v horké čokoládě. Přičtu k tomu ještě nějaký ten srandovní moment, „popis jak zneškodnit protivníka“, zajímavé rozuzlení a máte z toho pěkný film pro nudný večer. :-)

Habermannův mlýn (2010)

Ve filmu je zachycena doba těstě před, v průběhu a po válce v okolí mlýna. Němci jsou zde popisování přesně tak jako z vyprávění mé babičky: všude se muselo mluvit německy, jakmile někdo nebyl zastáncem Hitlera, byl automaticky brán jako chátra, situace kolem židů,….. vcelku slušný film = +3

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Zaprvé: Klobouk dolů tomuto Muži s velkým "M", který v pořadu předvádí tolik neskutečných věci, ze kterých se mi tají dech. Řekl bych, že jeho heslem musí být: "Když se chce, všechno jde" :-) Zadruhé: Doporučuju tento seriál ke sledování všem, protože náhoda je prase a nikdo neví, kdy se ocitne někde v lese, na poušti nebo jinde a bude muset sám a bez pomoci přečkat noc a někam se dostat, rozdělat oheň či najít zdroj vody.

Muži v naději (2011) odpad!

Tady jsem nutný dát nejhorší hodnocení a to z jediného důvodu a to, že nevěru popisují jako legraci a že na ni není nic špatného. To opravdu nemůžu tolerovat, už jenom proto, že tento film může ovlivnit slabší jedince, kteří si řeknou, že to doma nestojí za moc a než aby se s tím snažili něco udělat, tak si raději najdou milenku, se kterou budou vesele skotačit, tak jak jim to ukazovali ve filmu.

Grand restaurant pana Septima (1966)

Nesmrtelný Louis de Funès mě opět dokázal pobavit svým „bláznivým humorem“, který je pro Francouze tak typický jako jejich výborné víno. Filmu nemám, co bych vyčetl, byl jsem spokojen.:-)

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Film se mi povedlo sehnat pouze s českým dabingem a ten za moc nestojí, jinak se vždy na filmy dívám v originále. Pokud jde o „držení se historie“ tak po letmém přečtení Attilova života, můžu říct, že se film drží historických pramenů. Celkově na mě film zase neudělal až tak velký dojem, není na něm nic extra, ale zároveň mě ničím nepobouřil (až na ten dabing, za který ovšem natáčecí studio a herci nemůžou).