Vejška (2014)

Zhruba to co jsem očekával. Kdo počítal s tím, že to bude stejně solidní jako Gympl, ba dokonce lepší, je naivní hlupák. Další česká komedie, která se zařadila do toho průměrného pytle. Není to špatné, ale už to nemá žádnou originalitu. Je to v podstatě předchozí snímek přes kopírák. Stále se o nejvtipnější scény postará Kraus s Mádlem. Kohák je na facku a zbytek herců mě nijak nezaujal. Vcelku mě překvapil konec, který byl dle mého názoru neočekávaný. Nenadchne, neurazí.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Ano ! Tohle se velmi povedlo. Dle mého názoru, vznikají nejlepší X-men snímky pod taktovou Singera. Film šlape na plné obrátky, není zde skoro žádná nepřesnost. Akce jsou promakané. Dialogy jsou velmi inteligentní a dávají smysl. Po celou dobu se Budoucí minulost nese na skvělé vlně. Výborný výběr dobového zařazení. Poslat X-men do minulosti je bravůrní nápad. Já si to velmi úžíval. A pokud se nepletu, tak finále snímku, nám jemně naznačilo, že by se mohla rozjet úplně nová série filmů, jelikož minulost byla úspěšně změněna.

Zmizelá (2014)

Zhlédnuto v kině. Pro mě bohužel obrovské zklamání. Na tento snímek jsem se těšil zhruba půl roku, byl jsem totiž přesvědčen o kvalitách Davida Finchera (které ovšem nezmizely), ale tohle bylo slabé. Fincher je můj nejoblíbenější režisér a jeho filmů si cením jako nikoho jiného. Drama thrillery jsou jeho parketa. Přesto tento ne. Film se nese na slušné atmosféře, ale je tu spousta hluchých míst. Chybí tu ty excelentní dějové zvraty, které by Vás posadili na zadek. Přes veškeré mínusy je to vydařený snímek, na který se budu muset podívat znovu, abych se ujistil, že to bylo opravdu takové jaké jsem to viděl na poprvé. Asi si za to mohu trochu sám, jelikož jsem byl ve velkém očekávání.

Želvy Ninja (2014)

Měl jsem opravdu velkou hrůzu co to bude za kravinu. Ve finále jsem byl velmi mile překvapen. Jasně, se starými díly se to nedá srovnat, ale i tak je to super. Želváci jsou furt stejní srandisti, April stále krásná kočka, jen ten trhač je trochu zvláštní. Ale chápu, že vzhledem ke kompletní digitalizaci filmu, musel tenhle krok přijít. Rozhodně jsem zvědavý na pokračování.

22 Jump Street (2014)

Jedna z těch rozhodně povedenějších komedií, kterých se nám za poslední dobu dostává. Bohužel první díl mě bavil víc, bylo to originální a dvojka už se jen veze ve stejných kolejích. Je tu tedy více akce, než v předchozím díle. Pak jsou tu skvělé komediální sekvence, u kterých jsem se vážně mohl potrhat smíchy. Hlavní představitelé dokáží velmi pobavit a zaujmout. Vydařená komedie na kterou by mi nevadilo se podívat víckrát, ale do dokonalosti jí stále něco chybí.

300: Vzestup říše (2014)

Očekával jsem film, který mě potěší, ale nikterak nenadchne. Ovšem to jsem se mýlil. Vzestup říše je plnohodnotný blockbuster, jenž jsem si velice užíval. Místy jsou slabší pasáže, čehož jsem se u #1 nedočkal. Nicméně, asi jako každý to srovnávám s předchozím dílem. Je pravda, že oproti němu je to slabší, přesto je to jako samostatný film velmi vydařené. Děj má spád, člověk se nenudí. Role Themistokelese je dobře vybrána a skvěle zahrána, což je další kladný bod. Jediné co mě lehce zklamalo je animace. Je jí tu (stejně jako u jedničky) opravdu přehršle, každopádně zde je pro mě méně přijatelná. Krev je odbytá, je jí mnoho, ale nevypadá ani trochu reálně, ba dokonce dost lacině. Oproti slowmotionům, které jsou vynikající. Třešničkou na dortu je ona. Takže za mě, skvělý snímek, kterému do dokonalosti chybí málo, možná mu i trochu škodí to, že je pokračováním tohoto úspěchu.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tohle ne, to není možné. Za co ?! Vždyť je to spousta tak skvělých bavičů. Ale tohle je vážně moc. Jsem zklamaný, že se zaprodali takové nesmyslné hovadině. Seth je skvělý herec, ale šílený režisér a ještě horší scénárista. Děj je neuvěřitelná blbost. Veškeré triky a animace, jsou neúnosné. Tento film zachraňuje pouze to, že je sestaven z dobrých herců, kteří jsou vážně asi přátelé a bylo vidět, že je baví hrát. Plus pár vtipných scének a hlášek. To je ale vše. Navnadilo mě hodnocení mých známých, kteří pravděpodobně mají hranici humoru trochu jinde než já. Tohle je KONEC !

Domek z karet (2013) (seriál)

Neuvěřitelné ! Takhle skvělý seriál se málokdy vidí. Politika není zrovna mnou vyhledávané odvětví. Nicméně jsem se do seriálů s chutí pustil. Kevina řadím mezi své tři nejoblíbenější herce. Vím proč. A tento seriál mě jen ujistil v tom, že má rozhodnutí jsou správná. Tak skvělé zahraná role se moc často nevidí. Arogance, smutek, zlost, pokora, hněv. důvěra a spoustu dalších emocí dokáže tento člověk zahrát tak přesvědčivě jako málokdo. Ano velebím ho tak moc, jelikož z 80% stojí tento seriál na něm. Ovšem za touto rozjetou mašinou se vezou vagóny skvělých dějových zvratů, energie a dalších excelentních hereckých výkonů. Politika je tu podána takovou formou, že i sebevětší analfabet pochopí oč jde. K tomu všemu Davidovyzlaté ručičky! Mám zatím seriál zhlédnutý kompletně celý a nemohu se dočkat, až se rozjede 3.série. Mohu vřele doporučit,98% !

Enderova hra (2013)

Povedený snímek z vesmírného prostředí. Trochu předvídatelný děj, ale i tak kvalitní podívaná. Trochu mi lezla krkem sebejistota a namyšlenost hlavního aktéra, ale je mi jasné, že to bylo nevyhnutelné. Idea a provedení filmu bylo vcelku bez chybičky. Pokud bude pokračování, budu se rozhodně těšit.

Fakjů pane učiteli (2013)

Jedna z nejlepších německých komedií, kterou jsem kdy viděl. Možná dokonce ta úplně nejlepší. Řekl bych že to není to šílené klišé, jenž je jen díky komediálním prvkům tak skvělým dílem. Tady je totiž i děj překvapivě slušný. Neříkám že perfektní, ale takový, že i vcelku zaujme. Bandička grázlů je geniální. Kriminálník jako učitel, je výborný a to hlavně v situacích, kdy kohokoliv terorizuje. K tomu upjatá paní učitelka s nulovým respektem. Pár vulgarit a prasáckých scén, no a vznikne tohle. Stylová komedie, kterou jsem si užil a s chutí si ji pustím znovu.