• Thriller

Trosky (2008)

Jak píše sochoking "ale tie dialógy.....tie dialogy"! Než jsem se do toho vpravila, tak byla polovina v čudu a poslouchat tu americkou slovní zásobu mě silně iritovalo. To se k nim nehodí, tedy alespoň v tomhle filmu, kde se to sice očekává, ale tentokrát to vůbec nesedlo jak prdelka na nočník.....všechno vedle....Ik-joon Yangu, doufám, že příště to bude lepší? Drsné a beznadějné bytí pár lidských trosek, kteří by někde uvnitř chtěli být někým jiným a někde jinde.

Pásky z Nagana (2018)

Kdybych měla dělat statistiku a ptala se lidí od cca 15ti let, co jim říká Nagano, myslím, že naprostá většina by byla v obraze. Na to se totiž nedá a ani nechci zapomenout. Byla to tak obrovská emotivní nálož, o které se mně od té doby může snad jen zdát. Vidět zářícího Dominátora, potažmo celou partu na Staromáku....ne ne, to se snad už nevrátí. Škoda Ivana Hlinky, ten si to moc dlouho nevychutnal. Asi každá výhra má i svá negativa a tohle bylo moc smutný. Jinak bych se tady jen opakovala a opakovala......žádné hodnocení kamery, zpracování, režie a jinou kritiku tady nebudu psát ani omylem (stejně tomu nerozumím). A kluci si to v žádném případě nezaslouží! Ale byl to nerves jako hrom, že jo?

Muž od Sněžné řeky (1982)

Já vím, já vím, ale já se vrátila do mých patnácti let............30 dní se světovou kinematografií 2018

Synovec (1998)

Příjemně strávené úterní odpoledne s rýmou, horkým čajem, mým milovaným Irskem, bezvadnou muzikou, atmosférou a celkem pohodovým i když předvídatelným dějem i koncem.

Muž proti muži (1967)

Western přesně podle pravidel, tak takový je Muž proti muži. Mně se tam promítal Limonádový Joe se Sedmi statečnýma. Pro roli Billa mohli přece jen vybrat jiného herce, tenhle byl nevýrazný a extra moje sympatie nevzbuzoval, ale budiž. Hudba byla jako vždy u Morriconeho vynikající. Nuda to není a za mě je to trojka jak vyšitá. Ruleta 2018

Polina (2016)

"Jsem otrokem rytmu. Musím udělat to, co v určitém okamžiku cítím. Nemůže to být jinak, protože jakmile se začne při tanci myslet, není to správné - tanec je pak mrtvý. Protože není o myšlení, je o citu!" Michael Jackson

Nová šance (2017)

Kéž by to tak bylo i v reálu, vstát a dát se do boje se svým já, které jde někdy do háje z mnoha důvodů. Beru to jako odlehčující film pro smutné dny, jinak bych šla dolů a uživatel sochoking má pravdu s tím během. Abych nezapomněla, soundtrack byl prima a to se počítá....

Rejseholdet (2000) (seriál)

Chválím výborný casting, který navíc umí skvěle hrát. Plusem bylo i nahlédnutí do života jednotlivých postav vyšetrujiciho týmu.

Beomjoidosi (2017)

To jsem si zase jednou pošmákla na klasice akčních korejských jízd. Nad faktem, že to bylo podle skutečné události, jsem malinko přimhouřila jedno očko, ale v reálu, to musel být asi děs. Oni tam totiž proplouvaly takové hlášky a situačky, které si nedovedu představit ve skutečnosti. Celé to táhnul sympaťák a super řízek policista Seok- do Ma, kterého hrál naprosto skvostně Dong-seok Ma. Ten to mydlil jak se dalo a byly chvíle, kdy jsem měla zaťatý zuby, když se do toho pustil. Závěrečná scéna mě doslova odrovnala. Ostatní si vedli taky skvěle. Vůdce gangu byl slizkej jak had a žádné koketování bych s ním nedoporučovala. Kye-sang Yoon si na té roli také dost zamakal, hrál také na jedničku. Nedělám si iluze, že jsou tam gangy vymýcený, ale každá troška dobrá a v tomhle případě to byla pěkná hromádka pozatýkaných.

Cilla (2014) (seriál)

Měla jsem kvalitu filmu takovou (šok, on to byl rok 1914), že odpovídala o Lill z té doby, přesto to nebylo úplně to pravé ořechové. Určitě byl výběr do hlavních hereckých rolí vynikající a to nesmím pominout fakt, že písničky zpívala samotná představitelka Sheridan. Ale, je tady to ale.........i když tady byli Beatles pochopitelně v pozadí, tak mně casting dokonale zklamal. Přece jen bych je ráda trochu rozpoznala, tudíž kdybych nevěděla, kdo na co hrál, tak jsem totálně vedle. Jinak jsem o Cille nevěděla absolutně vůbec nic..........