• Thriller

Zelig (1983)

Woody je mistr na svém filmovém poli. Je originální, jak to potvrzuje i tenhle film. Když se objevila skulinka, kde jsem zaváhala, tak mě vzápětí dostal a já byla mrtvá smíchy. Namátkou....... jak v hypnóze vypráví, kdo koho bil, to jsem myslela, že nebudu a to nemluvím o jeho úprku letadlem před Hitlerovými letadly a mohla bych pokračovat. Hned zkraje mě hodil udičku, když tam bylo řečeno, že je jen málo slov s koncovkou, jakou má jméno Zelig. Okamžitě mně to začalo šrotovat v hlavě. Takže opět skvělá podívaná

Hanyeo (2010)

Jestli tohle byl erotický film, tak trpím slepotou. Jinak strohý, psychologicky a výborně atmosféricky laděný film s něžnou, milou pečovatelkou, které dal život v jedné rodině tak psychicky zabrat, že to vyřešila pro sebe jediným možným způsobem, ale ten konec bych odstřihla, ten se mi zdál přece jen už přes čáru. Tam Sangovi už došla múza a nebo to psal pod drogama, jinak si to nedovedu vysvětlit.

A Night in Old Mexico (2013)

Tohle jsou filmové akorátky, které vám pomohou nabrat sil a přihodí dobrou náladu i když se nejedná o nějakou oskarovku. Trojka jak vyšitá se rozhodne jet do Mexika. Klobouk dolů před Jeremym, kterému je přes osmdesát, ale z filmu z něj vyzařovala dvacítka, kolik měl energie. Jen když vezmu v úvahu jeho taneček s dlouhovlasou krasavicí. Tam jsem viděla, že má i ten tanec v krvi a absolutně se to nedalo srovnat s jeho neduživým vnukem, který tancoval jak prkno, ale u takových mladíků se to očekává, tak třeba to byl úmysl. Zase je nahoře napsané, že je to drama. Ne, spíš úsměvná komedie, trochu šmrncnutá dramatem. Přihodíme jednu krásnou, zralou ženu s dlouhýma, černýma vlasama, která se také hledala jako vnuk a máme tu prima odpočinkovou road movie. Myslím, že Robert si pak dal roční dovolenou jak to tam všechno rozjel. Za mě spokojenost.

Zurich (2015)

Někdy dokáže život připravit velké a zdrcující šoky. Tohle byl moc smutný a depresivní film a aby toho nebylo málo, tak nám tam ještě pár prvků přihodili, aby to bylo ještě smutnější. To bych asi vytkla, nevím proč ještě podtrhovat už tak zdánlivě bezvýchodnou situaci? Ale já to nezažila a ani nevím o nikom, kdo ano, tak se to i těžko hodnotí. Nicméně je faktem, že v silně vypjatých situacích mnozí jednají neadekvátně, ale divíte se tomu? To nejde..........projít si nějakým citovým šokem, prožívá každý jinak.

Božská Florence (2016)

Film, který si nechám ještě uležet v hlavě, ale zatím lepší průměr i když se na něj už s největší pravděpodobností nepodívám. Možná mě strhnul výkon Meryl i s jejím zpěvem, jak píše, že to pro ní bylo horší než zpívat bez falše.......pak jsem byla dojatá posledních pár minut, ještě uvidím......

The Secret (2016) (seriál)

Komentář později, ale jen za Jamese Nesbitta ten čtverec určitě dám.

Klidný chaos (2008)

Ani nedokážu přesně popsat svoje pocity, které mám z Caos calmo. Není to žádný bombastický, nervy drásající příběh s kdovíjakým scénářem, ale působil na mě tak nějak přirozeně a i když ztráta manželky Pietra a maminky malé Claudie byla určitě bolestná záležitost, tak se mně na tenhle snímek moc příjemně dívalo. Bezesporu na to měl taky vliv skvělý soundtrack. Taková psychologická sonda do života Pietra, který najednou zůstává sám se svojí dcerkou a začíná pomalu přehodnocovat svoje životní priority. Víc než na postavy, které kolem něj procházely a občas se chovaly docela nepředvídatelně nebo nepochopitelně, jsem se soustředila hlavně na vztah těch dvou. Na Pietra a jeho seznam věcí.....sezení v parku a vnímání lidí kolem sebe jinýma očima.........nebo malou Cloude s jejím pochopením významu palindromu a mimo jiné i jedním úsměvným tajemstvím : "Víš, která věc mě v životě šokovala úplně nejvíc? Když jsem zjistila, že moje babička je zároveň tvoje maminka." Takže až na jeden moment, který si mohli nechat od cesty, já byla spokojená....takový milý a svým způsobem předložení zvláštní film. 75%

Beaufort (2007)

Kdyby to nebylo stopážově tak přetažené a opravdu to bylo místy zcela zbytečné, tak bych hodnotila daleko víc, protože to je jeden z mála filmů, který na působil věrohodně. Velká škoda.

I Am Not a Serial Killer (2016)

Houby thriller, horor to byl! Nic pro mě, vnitřnosti, pitevna, krev a podobně, ne ne. Konec byl jasně vypovídající, ale jinak jsem se nudila i když Max hrál moc dobře, takže tomu tu jednu hvězdu dám.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

" Jsem v duchu pořád s Tebou". Kouzelný film a kouzelnými herci, Ellen pokaždé trochu jiná a o Alanovi nejde konstatovat, že to je štramák, hrál úžasně a Doris, věř mi, já bych jednala také tak. Díky!