96 hodin (2008)

Mám rád takovéhle Thrillery, hodně mi to připomínalo atmosférou třetí díl Bournea. Jenže Matt Damon je prostě jiný řízek než Liam, zápletka byla sice velice zajímavá a film mě bavil ale chybělo tomu takový moment překvapení, přišlo mi že Liamovi všechno šlo až moc na ruku, vlastně se za celý film ani jednou nespletl. Přesto se mi Taken moc líbil a užil jsem si parádní akci s některými dost zajímavými triky a proto dávám čtyři pěkné hvězdy.

Ratatouille (2007)

Znáte to když koukáte na film a po celou dobu jeho sledování se jen usmíváte? Ratatouille je přesně tenhle typ filmu. Kouzelný příběh myšáka Remyho se snad nejlepší animací kterou jsem kdy viděl, dávají dohromady nezapomenutelný film, který si rád budu pouštět znovu a znovu.

LEGO® příběh (2014)

By jsem hodně zvědavý co z tohohle výborného nápadu může vzniknout, bohužel moje očekávání se nevyplnila a po většinu filmu jsem byl spíše zklamaný. Začátek byl sice velice zajímavý a já říkal že je to moc pěkně udělané a hezky se na to kouká, bohužel k tomu všemu je přidán velice podivný příběh, ve kterém se po celou dobu filmu člověk akorát ztrácí a poslouchá nesmyslné dialogy, které se jen snaží být vtipné. Dá se říct ž celý film zachránila až poslední čtvrthodina kdy se zapojili i reálné postavy a celý příběh dosáhl úplně jiných rozměrů. Většinu filmu jsem uvažoval o dvou hvězdách ale ten konec mě přesvědčil že musím aspoň tu jednu ještě přidat. Přesto jsem od animovaného filmu kde je všechno z Lega čekal o hodně víc.

Whiplash (2014)

Jazz příliš v lásce nemám a tak mi dlouho trvalo si k tomuhle filmu najít cestu, protože co si budeme povídat ta hudba tady hraje ústřední roli. Možná i proto mě Whiplash nijak nedokázal zaujmout, přijde mi že celý film táhne jen herecký výkon J.K. Simmonse, který si tady zahrál výbornou roli. Při každé jeho scéně jsem byl zvědavý co zase provede. Ta podoba s Olověnou vestou tu v něj opravdu je. Jinak ale nemůžu dát víc než tři, ten příběh je sice zajímavý ale přijde mi že mohl být využit mnohem více ale na to by musel asi být i hlavní hrdina trochu sympatičtější, já si k němu totiž během těch sto sedmi minut nedokázal utvořit žádný vztah. Možná je to i tím že Miles Tellera nemám zrovna v lásce, zatím mě nepřesvědčil ale je dobře že už se vrhnul i na něco jiného než jen bláznivé komedie.

San Andreas (2015)

Po letech jsem zamířil konečně do kina, bohužel jsem si ale vybral tenhle film. Samozřejmě že se to dalo čekat, ono tyhle katastrofický filmy nikdy nejsou kdoví co, ale tak nějak jsem doufal v příjemné překvapení. To se bohužel nedostavilo a já v kině dvě hodiny trpěl. Už po úvodní scéně s nehodou auta kdy se nám film snažil ukázat jaký je pan Dwayne obrovský záchranář, bylo jasné jakým směrem se tenhle film uchýlí. V závěru když už jsem nestačil ani zírat co je v tomhle filmu možné, mě ještě víc dorazilo to, když z otevírající se země vyjelo metro. No a ta vlna tsunami, proti které najednou vyrazili stovky lodí to už byl naprostý vrchol, v závěru samozřejmě nemohla chybět americká vlajka vlající na zbytku Golden Gate Bridge. Tohle už bylo na mě opravdu moc, jsem moc zvědavý jestli někdo někdy natočí katastrofické následky nějak reálně a nechá se na to koukat. Jediné na co se tady totiž dalo koukat, byla Alexandra Daddario, na tu se dívalo moc pěkně.

Pád Třetí říše (2004)

Natočit něco takového musel chtít velkou odvahu, všichni včele s Hitlerem vypadají obrovsky přesvědčivě a člověk si připadá jako kdyby to snad byly skuteční nacisté. Pád třetí říše každou další minutou krásně graduje a napětí se neustále zvyšuje, jen jsem čekal na ten nevyhnutelný závěr. Pád Třetí říše nabízí i několik excelentních výkonů, hlavně Bruno Ganz a Ulrich Matthes, kteří si zahrají Hitlera respektive Goebbelse byli výborní. Tenhle film se prostě povedl, občas je to dobré vidět něco takového i z druhé strany.

Pohwa sogeuro (2010)

Fanoušci válečných filmů si opět určitě přijdou na své, akční scény jsou totiž jedním slovem fantastické a je na ně radost pohledět. Ze začátku je to vlastně docela i sranda, protože hlavními postavami jsou studenti, které se nikdo neobtěžoval pořádně naučit ani střílet takže to opravdu stojí za to. Později je ale samotná válka naučí a na konci svedou fantastickou bitvu proti obrovské přesile, při které musí srdce každého správného válečníka zaplesat. Mě samotnému se Pohwa sogeuro opět moc líbilo a určitě se někdy rád podívám znovu, tentokrát po včerejších pěti které jsem dal Mai wei dávám o jednu méně, tedy čtyři. Přesto to bylo moc pěkné.

Mai wei (2011)

Korejský film a ještě od režiséra Pouta války, to nemohlo ani dopadnout špatně. Ten příběh vás vezme za srdce, projít válku ve třech různých uniformách, přitom ani jedna není vaší rodné země, to je něco. Výborný příběh je navíc doplněný fantastickými bitvami, které se vyrovnali opravdu těm nejlepším válečným filmům. Ať už ten Sovětský útok nebo Den D, obojí je zpracování výborně.

Armageddon (1998)

Taková známá Sci-fi klasika ke které jsem se ale dostal až dnes. Obsazení v Armageddonu je neskutečné, tolik hvězd po boku se často nevidí. Nejvíc se mi líbil Steve Buscemi, který tady neskutečně hlásí při každé jeho scéně. Filmů s tématem záchrana světa je mnoho, málokterý se ale povede, většinou je z toho spíš ztracený čas a hrůza pro oči. Armageddon se ale moc povedl, váhám mezi pěti a čtyřmi nakonec se ale přikloním k tomu nižšímu hodnocení, protože těch věcí co se mi nelíbilo se prostě pár našlo. Například z návratu na zem šlo určitě dostat ještě trošku víc.

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck umí tu atmosféru pořádného krimi skvěle vystihnout, povedlo se mu to ve Městě a povedlo se mu to i tady. Gone Baby Gone je další excelentní film z jeho tvorby a dokázal mi tak, že je opravdu jedním z nejlepších současných režisérů. Tohle je film který vás hned po pár minutách přitáhne k obrazovce a nepustí vás dokud se neobjeví závěrečné titulky. Závěr byl jeden z nejdokonalejších které jsem kdy viděl, člověka to nechá přemýšlet ještě dlouho po konci filmu jestli to mělo opravdu dopadnout tak jak dopadlo nebo naopak. Každopádně mi bylo na konci tak nějak špatně z toho hnusnýho světa co tu kolem máme.