Chlapectví (2014)

Zmínil už to tady asi každý ale to prostě nejde to nezopakovat. Dvanáct let natáčet jeden film to je jedním slovem prostě nářez. Nikdy by mě nenapadlo že takový film může vzniknout ale povedlo se. Zajímavé je hlavně sledovat jak se během filmu herci mění a to nejen děti, taková Patricia Arquette se změnila k nepoznání. Chlapectví se jinak zdá trochu jako nekonečný film a opravdu jsem chvílemi ten pocit i měl, protože za celý film se vlastně nic velkého neděje. Přesto se na to ale moc příjemně kouká a člověk si při tom hezky oddychne, což se mi zrovna při učení na maturitu moc hodí a proto dávám čtyři pěkně body.

Gallipoli (2015) (seriál)

Filmů a seriálů z první světové války mnoho není, proto jsem tenhle seriál uvítal s velkou radostí. Hned první díl začíná vyloděním, neni to žádný masakr jaký by jsme asi očekávali ale celkem poklidné vylodění. Masakr nastává až v nějakém čtvrtém nebo pátém dílu, kdy na sebe obě válečné strany nestálé a bez úspěchu útočí. Celkově bych řekl že právě ten pátý díl je nejlepší, je v něm hodně emocí. Mě tenhle seriál moc překvapil a nemůžu dát jinak než plný počet, protože Gallipoli si ho bezesporu zaslouží.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo že Nova po těch sračkách jako Ordinace, Ulice a vrchol největší trapnosti Doktoři z Počátků, dokáže ještě udělat nějaký dobrý seriál ale světe div se, povedlo se. Okresní přebor je ten nejzábavnější seriál za posledních několik let který se v českých televizích objevil. Nápad postavit seriál na partě nekopů z okresního přeboru je skvělý a taková postava Jirky Luňáka je pro mě dnes takřka legendární. Ty jeho scény s hulením nebo jak objeví v šatně jeho dva spoluhráče jsou legendární a asi mě nikdy nepřestanou bavit.

Záhada Blair Witch (1999)

Horor není zrovna můj oblíbený žánr, ale na tenhle jsem slyšel tolik kladných ohlasů, že jsem to musel zkusit. Bohužel ani tady se mě nepovedlo nějak zaujmout, čekal jsem že už se konečně budu bát ale to nestalo. Nápad je to sice zajímavý a člověka dá se říct šokuje, ale u mě to stejně nějak nezafungovalo. Nějaké praskání, zvuky to nestačí, to je málo. Kdyby se tam na chvíli aspoň nějaká postava mihla na kameře, to by myslím filmu hodně pomohlo.

Joey (2004) (seriál)

Joey je moje nejoblíbenější postava z Přátel a proto jsem se na tenhle seriál musel podívat. Samozřejmě do kvalit Přátel má hodně daleko ale postava Joey Tribbianiho stále válí a celý seriál táhne. V závěru se ještě připojí fantastický Adam Goldberg který baví každou scénou, hlavně ta s nožem je neuvěřitelná. Velká škoda že vzniklo tak málo dílů, protože tenhle seriál měl na víc.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Ze všech třetí dílů je tento určitě nejslabší ale jestli nejslabší pořád znamená čtyři hvězdičky tak to stojí za to. Nápad s Westernem je zajímavý ale nevim, mě ten příběh až tolik nechytl. Vrchol téhle trilogie je prostě náhled do budoucnosti. Většinou když se natočí k prvnímu filmu nějaké pokračování, dopadne to špatně. Tady se to ale povedlo a máme tři parádní díly Návratu do budoucnosti.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Ještě lepší než jednička. To nahlédnutí do budoucnosti je fantastický, boty, bunda nebo létající auta. Prostě nádhera, je neuvěřitelné jak věrohodně se to Zemeckisovi povedlo udělat. Je sice pravda že dnes máme rok 2015 a ten se od toho filmového hodně liší ale tak už to ve filmech bývá a stejně je to úžasné. Člověk se opět celé dvě hodiny směje a krásně si oddychne, jen víc takových filmů.

Fargo (2014) (seriál)

Strašně krásně se na to kouká, neni to jako většina těch dnešních typických krimi miniserií. Přesto že se tady vraždí téměř v každém díle a jde vlastně o hodně vážné téma, tak se při tom člověk skvěle baví a několikrát za díl se krásně zasměje. Kvalitní minisérie se očekává už jen když si člověk přečte to skvělé herecké obsazení, jména jako Martin Freeman, Colin Hanks, Adam Goldberg a především fantastický Billy Bob Thornton, který si zahraje snad nejlepšího vraha kterého jsem kdy viděl. Tahle sestava prostě nemůže utvořit špatnou podívanou. Musím pochválit ale taky kameru, která je naprosto fantastická.

Návrat do budoucnosti (1985)

Tenhle film jsem viděl naposled jako dítě když jsem chodil snad do druhé třídy a neskutečně jsem ten film tehdy žral, proto jsem se dnes rozhodl že si ho musím dát znovu. Příběh jsem si už vůbec nepamatoval takže se dá i říct že jsem tenhle Sci-Fi kult viděl dnes vlastně poprvé. Jak nemám tenhle žánr normálně rád tak tady u tohohle filmu mi vůbec nevadí, právě naopak. Na tu dobu je tohle jeden z nejúžasnějších filmů co jsme kdy měli možnost vidět. Člověk si užije krásný napínavý příběh a ještě se u něj navíc i zasměje. Nemůžu jinak než dát plné hodnocení.

Metro Manila (2013)

Pro mě je Metro Manila možná největším překvapením celé mojí dubnové Tour. Skvělý film, se snad ještě lepším závěrem, který měl během pár minut snad tři verze. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií