Hook (1991)

Velni dobrá pohádka, která ná skvělý scenař. Mně to prostě bavilo má to dobré vizualní efekty i hudba je parádní. Každý herec podal velice dobrý výkon. I masky byli velice dobré prostě je to film s KOUZLEM... Je dobře spracovaný a dobře natočený. Tenhle film bych vám doporučil... a proto, jsem hodnotil 5*.-*****(((Ocenění: Oscar- nominace: výprava, kostýmy, vizuální efekty, masky, píseň (When You're Alone) -Artist Awards - rodinný film, mladý herecký ansámbl.--------Scénář: J.M. Barrie, James V. Hart, Nick Castle, Malia Scotch Marmo Kamera: Dean Cundey--------===Tržby v USA za první víkend: 13 522 535 $ 2254 kin=== ===Náklady na výrobu: 70.000.000 $===))))*****-

Sherlock Holmes (2009)

Ocenění: Oscar - nominace: výprava, hudba Zlaté glóby - herec v komedii a muzikálu R. Downey Jr. Irské filmové a televizní ceny - mezinárodní herec R. Downey Jr. --------- ===Tržby v USA za první víkend: 62 390 000 $ (3626 kin)=== ===Náklady na výrobu: 90 mil. $=== --------- SCÉNAŘ: Mike Johnson, Simon Kinberg, Anthony Peckham, Guy Ritchie KAMERA: Philippe Rousselot

Sedm (1995)

===Tržby v USA za první víkend: 13 949 807 $ 2441 kin=== ===Náklady na výrobu: 33 mil. $=== -------------------- Scénář: Andrew Kevin Walker Kamera: Darius Khondji -------------------- Originální název: Se7en Česká premiéra: 25. září 1995 (před 5924 dny) Světová premiéra: 22. září 1995 (před 5927 dny) Natočeno: USA 1995 -------------------- Naprosto skvělá režie dokázala z dobrého scénáře udělat tento dobrý film. Každá role je vyborná a nikdy se u toho nepřestanete nudit. Je to napínavé a nemůžete si skočit ani na záchod, protože byste o něco přišli .Opravdu skvělý film, na který se můžu dívat co měsíc. Proto jsem hodnotil 5*..JASNĚ :-))))

Skrytá identita (2006)

*****/////////Ocenění: OSCARY *4* - adaptovaný scénář, střih, režie, film; nominace: vedlejší herec (M. Wahlberg) ZLATÉ GLOBUSY - režie; nominace: film (drama), herec v dramatu (L. DiCaprio), vedlejší herec (J. Nicholson), vedlejší herec (M. Wahlberg), scénář BAFTA - nominace: hlavní herec (L. DiCaprio), vedlejší herec (J. Nicholson), střih, film, adaptovaný acénář, cena D. Leana za režii////////***** -------------------------------------------- ===Tržby v USA za první víkend: 27 015 000 $=== ===Tržby v ČR za první víkend: 1 332 089 Kč=== ===Diváci v ČR za první víkend: 11 040 diváků=== ===Náklady na výrobu: 90 mil. $=== -------------------------------------------- Skvělý Akční film. Kažký kdo tam učinkuje má skvělý příběh. Scénař výborný (William Monahan). Jinak dobře spracovany film prostě patří mezi nejlepší filmy Žánru: Akční. Moje hodnocení 5*...

Lví král (1994)

*****/////Tržby v USA za první víkend: 40 888 194 $/////***** ------------------------------- OSCAR 2 - Hudba, Píseň :"Can You Feel the Love Tonight" plus 2 nominace- Píseň :Circle of Life, Píseň - Hakuna Matata. -------------------------------- Tohle je prostě Legenda pohádek, na kterou jsem se díval jak jsem byl malý mně to vůbec nevadilo, že jsem to viděl 3x denně mně to prostě bavilo a na tom jsem vyroslt. A proto jsem hodnotil 5*...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

*****///////Ocenění: Oscar- nominace: hlavní herec (J. Depp), masky, střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty ZLATÉ GLOBUSY - nominace: herec v mzuikálu/komedii (J. Depp) BAFTA - masky; nominace: vizuální efekty, kostýmy, hlavní herec (J. Depp), zvuk Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - kostýmy Broadcast Film Critics Association Awards - hraný rodinný film EMPIRE AWADS - herec (J. Depp) FF Hollywood - hollywoodský film roku Irské filmové a televizní ceny - cena diváků pro herce (J. Depp) a herečku (K. Knightley zároveň za Krále Artuše) MTV Movie Awards - herec (J. Depp)////////****** ------------------------------------------------------------ /////-Tržby v USA za první víkend: 46 630 690 $ -////// /////-Náklady na výrobu: 140 mil. $-////// /////-Náklady na reklamu: 40 mil. $-////// ----------------------------------------------------------- Absolutně nejlepší film ze všech Piráti z Karibiku. Zase výborné masky. Svělé triky a je to i Komedie ... Skvělá dobrodružná podívaná. Johnny Depp je mi simpatický a určitě tam patří. Gore Verbinski většinou točil Horory, ale přešel na Akční, Fantazy, Dobrodružné(i Komedie) Mně se to líbilo a proto jsem hodnotil 5*.

Kokain (2001)

Dobrý a hodně poučný film, který se mi hodně líbil . Má to hodně dobrý Scénař. A každý hraje a má velmi dobrou roli a mně se to líbilo . OCENĚNÍ ::::- KŘIČTALOVÝ GLOBUS-::: VÝBĚR. A proto jsem hodnotil 5*.

Big Lebowski (1998)

Je to komedie na správném místě. Režiséři i herci podali dobrý výkon a proto se OCENIL:::- Zlátý Medvěd-:: :( výběr ). Proto jsem hodnotil 5*.

Skála (1996)

Prostě nejlepší akční film. Skvělé po vizuální stránce, skvěle obsazení herci. Ocenil se 1 Oscarem ( zvuk ).Skvěle natočený film s dobrou hudbou (Hans Zimmer a spol.), skvělou kamerou. Jsem rád , že existuje a proto jsem hodnotil 5*.

Doba ledová (2002)

Dobrá aninovaná pohádka, která se proslavila 2 OSCAREM. Hodně se u toho zasmějete. Po vizuální stránce naprosto bez výhrad, skvělé postavičky a rostamilá stvoření. Nejvíc se mi z postaviček líbila Veverka... . Je to vtipná animovaná komedie pro celou rodinu. To je vše a hodnotení 5*...